Снег

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Толку од снегот. За тоа дека ќе врне у Четврток, и да врне нема да биде вака масовно, бар според мене. Иначе доста му беше, да продужеше уште ќе се парализираше градов :)
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
конечно да падне добар снег(за разлика од последниве години оној за 2 дена и после се топи)и мислам дека супер ке ни дојде на сите а за тоа дека скопјево ке биде парализирано овие неколку дена па тука тоа се случува и кога ке заврне обичен дожд а не па снег како што имаме сега:)
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Da, bas taka. Obozavam sneg i fala bogu ovaa godina ima pojse od minatata!:)
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
ova e znacii najubaviottttt snegggg:) huhu koga izlegovv letnavv hhhh =D

Pozz:smir::vozbud:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Нека врне уште... многу обожавам снег :smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Чудно како само скопјани се жалат за снегот од 5цм, а во некои градови има и пола метро наврнато снег, па никому ништо. Настан направија, секоја година истото. Што да речат крушевчани со едно возило за расчистување на снег а пола метар обвивка?
Доста бе па ти, расист.


Јас прееска поминав 3 мачни километри пешачејќи во снег од 30 сантима и се осеќам ко да сум се искачила на Водно три пати и назад. Нога ми пропаѓа, се лизгам, паѓам, ама се забавувам!:vozbud:Колку му се радував еј, ко мало дете, правев ангелчиња, лежев во снегот, имаше и обид за снешко, но неуспешен.
А вчера од температура едвај куртулив, сега кога ќе се доразболам ќе си ја чешкам главата.
Битно снег!:vozbud:
Не сакам никогаш да се стопи. :wub:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ајдееееее уште нека врне....нека застане све и време и коли...само снегче нека има !!!!!!!
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Јао какво е!:vozbud: Уште да врне, уште! Се рашетавав ноќеска по улици, се мавав ем искршив и истепав максимално, ама пуна сум до небо сеа. И ијам снешко у двор. До пола. :icon_cool Денес ќе го довршам. И ќе усовршам тоа техниката на лизгање по мразот. Шесто партии по ред губам па, нема правда. :icon_lol:
Ај нека дојт некој да риниме снег сабајле, чим толку сакат снег...
Даста бе. Ај немоеш да заплачеш. И ја два дена по ред си чистам па не кукам. Баш ми е убаво. :pipi:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Даста бе. Ај немоеш да заплачеш. И ја два дена по ред си чистам па не кукам. Баш ми е убаво. :pipi:
Колку шо изринав јас за два дена ти не мојш цел живот да изриниш. Ела види го купон. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom