Албанците марионети на "Славомакедонците"

Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
да бе брат
албанец колам сместа сега :pos2::pos2::pos2:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Гејците бараат права за гејците во Македонија (иако тие истите сами се декларираат како власи), албанците во Македонија бараат права за други албанци во Македонија (иако истите се криминалци). Како Македонците да се Дедо Мраз а Македонија торба подароци и сите наши подароци им ги даваме на лошите момци. :helou:

Нека протестираат, што сакаат тоа. Некој нека ги чуе, нека ги сослуша нека се распраша и сам нека согледа за што протестираат.
А за тоа славомакедонците... епа што да кажам ако сака шиптарот, нека не вика така. Убаво е? Е не е!
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Ако сме ние славомакедонци, тогаш тие се шиптаро-арнаути.
Поарно да си останеме меѓу себе македонци и албанци, поарно ќе биде и за нас и за нив.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Едно порака имам до шопоиве. Ај побрзо дигнете се! Не стварно. И мене сте ми преку кур више со курчење. Дај ако сте мажи фатете тоа пушките, па да се обидеме. Ако сте мажи.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Да бе после па амнестии ќе праиме по 6 пат за 100 години.
Ај нека си седат мирно арно им е, струја не плаќаа, вода не плаќаа, без фискални си работат, на диво куќи си градат нит комуналии нит ништо.
Убаина.
Каде има на друго место?
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Да бе после па амнестии ќе праиме по 6 пат за 100 години.
Ај нека си седат мирно арно им е, струја не плаќаа, вода не плаќаа, без фискални си работат, на диво куќи си градат нит комуналии нит ништо.
Убаина.
Каде има на друго место?
Мислиш ќе има пак амнестија? Не би рекол...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ти одговори ми:зошто кога Србите ве отепуваа од ќотек,вие го баравте спасот во Македонија,па после на лебот и засолништето што ви го пружи оваа држава,возвративте на крајно нецивилизиран начин?
Ko prvo. Ne go baravme nie tuku albancite od Kosova.
Ko vtoro normalno deka ke dojdat tuka koga tuka im se nivnite braka, nie. Ovaa drzava ako im dala nesto nim, toa e sosem normalno, koga se znae deka i jas kako albanec sum del od drzavata.

Зошто во школите,каде има мешани паралелки,се заканувавте на македонските деца,овие доколку ви побараа фер-плеј,вие идевте на бој со шипки и метални прачки и мававте 20 Албанци на двајца Македонци? Не е ли кукавичлак тоа од ваша страна?
A be sea. Sum kazal, so vakvo merenje tasaci preku tastatura nigde ne stigame. Eve i jas da te prasam: zosto vo skolite, kade ima mesani paralelki, se zakanuvavte na albanskite deca, ovie dokolku vi pobaraa fer-play, vie idevte na boj so sipki i metalni pracki i mavavte 20 makedonci na dvajca albanci? Ne e li kukavicluk toa od vasa strana?



Крај на краиштата.доколку не ви одговараа условите што ви ги пружа Македонија,зошто не заминавте во вашата матична држава Албанија?
Ne be druze, pak ke ti povtoram, ne mrdam od Skopje.
Ako ne mi odgovaraat uslovite koi sto mi gi pruza Makedonija, togas ke se boram da gi podobram, da gi smenam tie uslovi, pa da mi odgovaraat :toe:

Едно порака имам до шопоиве. Ај побрзо дигнете се! Не стварно. И мене сте ми преку кур више со курчење. Дај ако сте мажи фатете тоа пушките, па да се обидеме. Ако сте мажи.
Vidi go be ovoj kaskaderot, hahah lol lol lol...
Site kukaat: ama zosto vojuvavte, zosto pukavte.....? Ovoj sea bara prodolzenie .... ncncncn
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Вие не војувавте, вие женски суќни носевте кога ќе бевте поразени на бојното поле.
Лошо е да се пука, но уште полошо е да не го санкционираш тоа пукање.

Нит било првапат нит ќе биде последно, пикање ќе има, само прашање е на време.
Инаку чуму тие оружја што ги наоѓаат по нивите на нашите мирни селани Албанци ?
Чуму ?
За свадби ?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Od drugari vo tetovo sto gi vidoa rekoa imaa i sonce od kutlesh ama od grckiot variant so plavo, i se vikashe "uck" i "golema albanija" i deka sme bila vestacka nacija.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
"Не бе, не сакавме вие да учите, сакавме да останете неписмени и необразовани"
Еве, бе римз... еве и школи и универзитети, се што треба за да се образуваат луѓе. И? Што ќар од тоа?

Вакви глупости не прават образовани луѓе. Тие се свесни што е закон, што е цивилизација и кои се придобивките од нив. :toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Можеле да си протестираат ко цивилизирани луѓе, ај да речеш биле малолетници не знаат што зборат, ама веќе луѓе кои претендираат да бидат академски граѓани на оваа држава да одат и да скандираат “Славомакедонци“ без никаква провокација повеќе за нив говори.

Џабе образование, џабе создавај им услови да се развиваат во цивилизирани луѓе кога ќе си останат примитивци :toe:

И после ќе дојде ќе те потапша по рамо “брат“ сакаме соживот, а го гледаш на вести како скандира “славомакедонци“... и настрана од глумата овде јасно е дека си ги оправдуваат ваквите чекори.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
:pos2:


Во ред бе, па вие си се викате Албанци, нека се жали Принц сега во администрација дека те провоцирам.

Кога сме фатиле со Албанци соживот да правиме :toe:

Реципроцитет бе хеј. Уште пак ќе се бунтуваат дека нејќеле ние да ги викаме Албанци.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
:pos2:


Во ред бе, па вие си се викате Албанци, нека се жали Принц сега во администрација дека те провоцирам.

Кога сме фатиле со Албанци соживот да правиме :toe:

Реципроцитет бе хеј. Уште пак ќе се бунтуваат дека нејќеле ние да ги викаме Албанци.
Vazi be.
Eve dzentlmenski dogovor.
Ti mene shkjiptar, ja tebe sloven-slavomakedonec.
Biva?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom