Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ве читем исти сте како Берлу и Глаијани.
- Ако изгубевме, пцуете. А кога тепавме леее закон сне сите ке ги тепаме ?

А за утакмуцава ич не се замарав знаев дека милан ке тепа и си ја уплати 2у1 ама на Барса клопец.
 

Attachments

Ф

Фил Ајви

Гостин
Dida – 8: Let down by his defenders for the Menez goal; however he was the saviour for his side on the night. Tremendous save to deny De Rossi what would have been a spectacular goal on 23 minutes. Stood tall to block a one on one with Vucinic soon after, before making a great save to deny a Riise free kick on 61 minutes.

Oddo – 6.5: Got forward as often as he could, but failed to have any major impact. Worked well with Abate on the right in the first half nonetheless.

Thiago Silva – 6.5: Huge mistake at failing to successfully back pass, which allowed Menez to score the first of the night. With exception to that, he was very composed alongside Nesta once again.

Nesta – 8: Didn’t put a foot wrong all match, and he kept the Milan back four together in the first half. Won the penalty, which was converted by Ronaldinho, and should definitely consider a return to the Italian national team for next year’s World Cup.

Zambrotta – 6: Struggled with the pace of the Roman attacks at times, especially those involving the lively Menez.

Abate – 6.5: Worked tirelessly down the right in the first half, and he continued to be one of the few shining lights for his side this term. Was forced to make way for Inzaghi at the break though, due to a change in shape.

Pirlo – 6.5: Smashed an effort over the bar on 30 minutes, and was the anchor of the Rossoneri midfield, despite not having the most dominant of performances on the night.

Ambrosini – 4.5: Clumsy showing by the Rossoneri captain, who gave away a countless number of fouls, and was unsurprisingly sent off in the final 10 minutes of play.

Seedorf – 6.5: Provided fairly decent service for his team-mates, and had a huge chance to put his side ahead on 64 minutes, however he opted to chip an effort from a Pato cut back.

Pato – 7.5: Had a great effort to control and shoot on the half hour mark, however despite getting into a good position, he was nudged off the ball by Burdisso. Made amends for this by scoring to put his side ahead on 67 minutes, with great control and poise to skip past Riise and Doni, allowing him to hit the ball into an unguarded net.

Ronaldinho – 8: Saw a decent effort from a free kick sail inches over the bar on 27 minutes, and then burst into life in the second half, scoring the equaliser from the penalty spot on 56 minutes, and providing a glorious assist for the Pato goal, with a long ball from half way.

Rubinho

Maicon - Ranocchia - Lucio - Chivu

Maggio - Dessena - Stankovic

Ronaldinho - Sneijder

Bojinov


Дали ова значи враќање на некогашниот најдобар? :-D
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Честито победа!
Иако прво полувреме бевме очајни, мило ми е што сепак во второ успеавме некако да се подобриме!
Роналдињо треба уште многу фурни леб да изеде за да си ја врати формата:helou:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Како е атмосфетарата во противничкиот табор?:smir:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Честито победа!
Иако прво полувреме бевме очајни, мило ми е што сепак во второ успеавме некако да се подобриме!
Роналдињо треба уште многу фурни леб да изеде за да си ја врати формата:helou:
Паметно девојче :pipi:

Како е атмосфетарата во противничкиот табор?:smir:
Атмосфетарататата е супер! :smir:


Дечките од примавера изиграле 2-2 со Мантова, головите ги дале Верди и Ѕигони. :)


На milannews имаше една анкета(poll), која гласеше:Во иднина, кој сакате да му биде партнер во одбраната на Тиаго Силва?
Во анкетата ги имаше:Кјаер, Монгонгу, Сантакроче, Сако, Албертаци и Бокети.
Како победник испадна Албетаци. Ама мене тоа не ми се свиѓа, пред се поради тоа што Албертаци би сакал да игра лев бек и да се тренира уште сега на таа позиција, а како централен да се земи Кјаер(за него гласав)
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
На milannews имаше една анкета(poll), која гласеше:Во иднина, кој сакате да му биде партнер во одбраната на Тиаго Силва?
Во анкетата ги имаше:Кјаер, Монгонгу, Сантакроче, Сако, Албертаци и Бокети.
Како победник испадна Албетаци. Ама мене тоа не ми се свиѓа, пред се поради тоа што Албертаци би сакал да игра лев бек и да се тренира уште сега на таа позиција, а како централен да се земи Кјаер(за него гласав)
А бе нели болдираниов не ти беше добар, триста мани му најде, маденцата не му биле спуштени, па не ти беше проверен, не бил докажан ... :tapp:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Сако е човекот, ги пратам ПСЖ секоја недела детето е нешто страшно.
Ама треба да имаш муда за да земеш такво дете и да не го заебеш како Гуркуф.
Треба да се земе и да се има муда да се стави во прв тим, по секоја цена без разлика колку и да е млад и да греши.

Така се станува играч, Фабрегас не стана играч за 10 минути.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
А бе нели болдираниов не ти беше добар, триста мани му најде, маденцата не му биле спуштени, па не ти беше проверен, не бил докажан ... :tapp:
Убаво се сеќавам на тоа. Ти кажа дека Милан секогаш купувал докажани фудбалери, а јас ти кажав дека не е до толку докажан и не е толку искусен, а додадов и дека јајцата не му се спуштени. :smir:

Гледајте го малиов


Закон е! :pos2:
Го чекаме да заигра за Милан :baeh:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Сако е човекот, ги пратам ПСЖ секоја недела детето е нешто страшно.
Ама треба да имаш муда за да земеш такво дете и да не го заебеш како Гуркуф.
Треба да се земе и да се има муда да се стави во прв тим, по секоја цена без разлика колку и да е млад и да греши.

Така се станува играч, Фабрегас не стана играч за 10 минути.
Сако е избран во тимот на колото во Франција. :smir:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Сако е избран во тимот на колото во Франција. :smir:
Сако со своите неполни 18 години е столб во одбраната на најпознатиот (моментално послаб) тим во Франција, а воедно и е капитен!!!

Па сеа да се преброиме...:helou:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Убаво се сеќавам на тоа. Ти кажа дека Милан секогаш купувал докажани фудбалери, а јас ти кажав дека не е до толку докажан и не е толку искусен, а додадов и дека јајцата не му се спуштени. :smir:

Гледајте го малиов


Закон е! :pos2:
Го чекаме да заигра за Милан :baeh:
Браво за малиов + и го учат да глуми :smir: 2-та минута.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
Zdravoooooo............

POZDRAV DO SITE FANOVI NA MILAN I ZNAEV DEKA KE JA POBEDIME ROMA IAKO POCNA LOSO UTAKMICATA SILVA NAPRAVI POCETNICKA GRESKA AMA SEPAK ISPADNA DOBRO.DA GLEDAME ZA SABOTA DA PRIKAZAT DOBRA IGRA I BAS KE MI BIDE MILO HUNTELAR NA TAA UTAKMICA DA DADE GOL,AMA MISLAM DEKA INZAGI NA VAKVI UTAKMICI DAVA GOLOVI.
PISETE KOJ ZNAE STO TRANSFER PAZAR KE PRAVI MILAN ZIMOSKA OSVEN BEKAM STO SE VRAKA NA POZAJMICA DALI KUPUVAAT NEKOJ DRUG KOJ ZNAE NEKA PISE I DALI IMA POVREDENI IGRACI ZA VO SREDA SO REAL MADRID....FORZA-MILAN......REAL MADRID-AC MILAN 1-2 :aplauz::pehar::aplauz::pehar:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
В среда одиме на победа против Реал Мадрид.

FORZA MILAN!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom