Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Среќен роденден Президенте





Еве малце да се расположимо. Реакцијата на Тицијано Зверот по освојувањето на титулата 2004

Сега го гледав забеганиов и ми текна побарав по youtube некои видеа од него и за чудо малце ми се наежи кожата и ми текна на нашите времиња... Добро е и да се потсетиш на некоја од овие години и за момент ќе заборавиш на глупостиве што ни се случуваат. .Ајде ваљда ќе има уште убави миговиБРАВО


ФОРЦА МИЛАН

 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Зошто не ни носи играчи како Мело и Диего :tv:

ooooo големите играчи, Горукуф комотно може да го замени Диего, а Кака и двајцата


инаку Милан спрема нов договор за Сторари, платата да му ја накачат од 500.000 на 1м
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Serie A Worst Team Of The Week: Round 6

Muslera

Motta – Bianco – Moretti – Molinaro


Vieira – Dzemaili – Ambrosini


Ronaldinho


Amauri - Huntelaar



страмота :kesa:
според гоал (шит.ком) 3ца се во најлошиот тим на колото
само ме боли тоа што се во право
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Абе пак само Милан ќе тепа од итаљаниве во ЛШ? :icon_lol:

Се ситам на немоќта на другиве како што они се ситат на слабите игри на Милан отворите темана за Лш ќе видите дека сме имале многу душмани па се запрашав зашто и ми текна на Бобан постот Ги мразам Милан зашто неможеме глава да кренеме од нив :icon_lol: И ми се разјасни цела мистерија додека игравме никој неможеше да крене глава од Милан сега сите ни се ситат тоа е комплекси....
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Абе пак само Милан ќе тепа од итаљаниве во ЛШ? :icon_lol:

Се ситам на немоќта на другиве како што они се ситат на слабите игри на Милан отворите темана за Лш ќе видите дека сме имале многу душмани па се запрашав зашто и ми текна на Бобан постот Ги мразам Милан зашто неможеме глава да кренеме од нив :icon_lol: И ми се разјасни цела мистерија додека игравме никој неможеше да крене глава од Милан сега сите ни се ситат тоа е комплекси....
Нее бе ја гледаш Фиорентина 2-0 води...:vezbi:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Шева си игра одлично во Динамо сеа го гледам,Карлито лани по 2 минути го пушташе сигурно оваа година ќе играше кај нас место пола од инвалидиве сеа што го носат дресот на Милан.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ми пројде онака низ глава златната канта што се доделува... па можем да предпоставим дека годинава ја зема наш играч, а тоа е Хунтелар... нормално ако продолжи вака да игра (=
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Dida, Storari, Antonini, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Onyewu, Oddo, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.

еве ги повиканите и мислам дека Милан ќе излезе на терен со болдираните играчи. Очекувам Замброта да се одмори и на негово место да игра Абате или евентуално Одо, а лево да игра Јанкуловски. Во нападот свежи ќе бидат Инзаги и Пато, а позади нив Сидорф. Хунтелар и Роналдињо ќе служат како замена за нападот. Се на се солидна формација да се совлада комотно тим како Цирих
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ова прашање-13594!
Цисоко ти е прашањето?

Ја сеуште стојам на тоа дека најдобар потег направивме што не го земавме, тоа што едно коло бил во надобрите 11 не значи ништо, и Роналдињо прво коло беше во најдобрите 11.
Нас ни треба средина, немаме контра, а не бекови, 200 бека имаме, ама ја немаме контрата на Кака, имаме тркачи како Фламини, ГАтусо и Амбросини, ниту еден од нив не знае да дрибла а камо ли да додава.

доволно или ...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.241
Ми пројде онака низ глава златната канта што се доделува... па можем да предпоставим дека годинава ја зема наш играч, а тоа е Хунтелар... нормално ако продолжи вака да игра (=

Па неможе свака година од интер да земаат :tv:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Цисоко ти е прашањето?

Нас ни треба средина, немаме контра, а не бекови, 200 бека имаме
доволно или ...
Е имаме 200 бека, ама кој од кој се по сакати и ако мислиш дека не ни се потребни нови бекови ондак....:jaj:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Dek0 напиша:
Пази ...

Шампион на Русија
Шампион на Украина
Шампион на СЕ (барса)
Шампион на Италија

vs

Реал Мадрид (имаат јак напад и средина у одбрана се дупиња)
Марсељ (местачи)
Цирих (кои ? )

Билан ..


Разликата во КЛАСИ е евидентна не ?


Инаку не се секирајте ... Интер ке иде даље ...мада као Втора екипа ..а Билан ?

пс:Сака некој во аватарче за следнава со Палермо ? :pos2::pos2::pos2:
Пазите ова, Интер играл со шампионите на Русиа, Украина, Барса, а ние смо играле со Реал, кој освен напад другото се дупиње ( ако се дупиње сезонава тогаш да не зборимо за останати екипи.), Марсеј... местачите, (ваљда и ја наместиле и онаа со Милан :pos:) и Цирих... кој беа тие хаха.
Оф мори мајко е ова, па Интер значи да игра и со Македонија Ѓ.П. нема да тепа :baeh:
Закључок Интер неможе да тепа ниеден шампион дека не се шампионски тим :toe:

И после 2 нерешени во ЛШ се молат да завршат втори у група :pos:
Родени лузери, надвор од Италија може секој да им го истресе гзот...

пс. Не му замерајте со Аталанта играмо (=
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Деко едно прашање за тебе....
Од кога ти се секираш за МИЛАН кое место ке бидеме и шо ке праиме?
зарем не ти се доволни маките на шинтер.....
знам дека сакате да ги имате тие 7 титулчиња у ветрини ама....нема брате затоа не го дирај МИЛАН,глеај твојот шинтер да не заврши како шо ни морати не очекува:jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom