Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ЦЦ кој провокатори се овие леле бе Милан да тепа наредна утакмица..

што ти е бе, какви провокатори дај не заебавај... ти да беше под нивна кожа ќе немаше вака да правиш?


повеќе од 45 год се без титула во ЛШ, 14 години беа голтари и начекаа калчополи за да се пробијат, биди реален... големи комплески се тоа
 
Член од
28 април 2008
Мислења
295
Поени од реакции
134
Ne sum ga gledal utakmicata no mislam deka mn e 0-4 neznam so se slucuva so milan no vo iminja igracite vi se mn jaki neznam kako ce ga projdete grupata vo liga na shampioni :smir:
и на баерн им се јаки па видовме првите 3кола што се случуваше:jaj:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ostaj shto ni e jak timot pa imamo i pobedni4ki mentalitet :) Kje dojde vreme kje ve zgazimo i mie pa kje praemo posle moabet , samo shto togaj na glava kje ti se ka4im od shto kje bidem srekjen :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
што ти е бе, какви провокатори дај не заебавај... ти да беше под нивна кожа ќе немаше вака да правиш?


повеќе од 45 год се без титула во ЛШ, 14 години беа голтари и начекаа калчополи за да се пробијат, биди реален... големи комплески се тоа


Тачно =) И пак не плачевме толку колку вие што плачевте во последниве 3-4 год. :)


Сепак добра утакмица , Гатузо ја посра работава :kesa:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Тачно =) И пак не плачевме толку колку вие што плачевте во последниве 3-4 год. :)


Сепак добра утакмица , Гатузо ја посра работава :kesa:

јас не... некои сметаат дека Милан мора цело време да победува и освојува, јас сум задоволен со тоа што го направија оваа деценија, повеќе среќа во следната
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ostaj shto ni e jak timot pa imamo i pobedni4ki mentalitet :) Kje dojde vreme kje ve zgazimo i mie pa kje praemo posle moabet , samo shto togaj na glava kje ti se ka4im od shto kje bidem srekjen :)
Дада сигурно вие ако не згазите ја врека се фрлам директ кој победнички менталитет бе...:tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.599
Поени од реакции
48.439
Гледајќи го изборот на голмани и целокупниот пичвајз во одбраната, јас Пејо при здрава свест и разум изјавувам дека ако Интер некогаш имал шанса да ни ја врати 6ката, тоа е второво коло од ова сезона.
жал ми е...жал ми е што не не' дотепаа со уште два, најозбилно. Нема зашо да плачете ни да се нервирате кога ве дупат, едноставно некои работи не може да се мерат.
Не се мерат нивните 50 и кусур милиони потрошени на играчи си нашите мизерни 15, нивното градење на екипа со нашето симулирање фудбал и мизерни импровизации исто така не се мерат.
Ова што се деси беше најлогично нешто и затоа дигањето на очекувања не ви беше паметна работа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
да ми стаат нож под грло, пишто у чело и топ у дупе ја тема за дерби више не отварам :pos2:

Не истресоја ко мечка црница. И едно ќе кажем за крај Сидорф до крај на сезона да се закова у прв тим. Не оди вака со симулацијеве Роналдињо тракериста


milanjing indonesia


milan has been cursed by Pele

хаха коментар на гол.ком и у праву е дечкото
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Интересен детал имаше при крајот од натпреварот, кога навивачите на Милан кои се' уште беа на стадион почнаа да го скандираат името на Кака. :)
И тоа на крајот кога го скандирале името на Кака боље што не слушнав ке почнев ко луда пак да плачам:pipi:
Не го правеа тоа фановите на Милан, фановите на Интер пееа :) .

"Siam venuti fin qua! Siam venuti fin qua! Per vedere segnare Kakà!"

Tураат само сол на раната наречена Управа .

И да, стварно глупави ми се оние коментари наменети за Милан од нивни фанови, во стил ова е добар шамар за освестување ( не зборам стриктно за форумов, воопшто низ нетов ), па добро бе, минатата година во кое европско натпреварување играа ? Пласманот во УЕФА Купот беше тој т.н. шамар за освестување, а овој сегашен Милан е дури и послаб од оној кој се пласираше во УЕФА Купот, бар на хартија, плус дефакто неискусен тренер .
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Берлускони бил во соблекувалната и ги тешел...:tapp:

не може така само да не теши он....нека фрли некој динар више,остај тоа кај што не купивме некој асален па и тренерчево ми изгледа безпомошно...ццц..ај да видиме што ке биде понатаму!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Друга работа, дојдов до заклучок ( значи мое мислење ) дека Гатузо не е дораснат за капитенската лента, такви испади и неумешност да го контролира својот избувлив карактер не смеат да бидат карактеристика за еден капитен, поготово не за капитен кој е наследник на еден Малдини.
Поентата ми е дека го нема '' она '' потребното за капитен на Милан и наследник на Малдини во тој контекст .

Ваше мислење . . . ? :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Друга работа, дојдов до заклучок ( значи мое мислење ) дека Гатузо не е дораснат за капитенската лента, такви испади и неумешност да го контролира својот избувлив карактер не смеат да бидат карактеристика за еден капитен, поготово не за капитен кој е наследник на еден Малдини.
Поентата ми е дека го нема '' она '' потребното за капитен на Милан и наследник на Малдини во тој контекст .

Ваше мислење . . . ? :)

Потполно се согласувам подобро Пирло да беше или Амброзини,многу се нервира Гатузо и избувнува тоа е..пенал не требаше да направи подобро ќе беше да го остави одколку пенал.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ма како ке не изрешета Интер да знаеш :nesvest: итоа нарочито по бековски грешки ке ги примиме головите и ПАК нема никој бек да купиме уствари нема ни веќе што да се купи све ни купија :toe: јас сериозно незнам што ке правиме за бекови другата година нема ваљда 33 годишњаци да тера да трчаат напред Леонардо :tapp: :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Реков јас дека ке не изрешетаат и ако нека не купува бек Берлускони сеа кога ке ни се стават Јуве Фиорентина Наполи Рома уф уф мераци....Јанкуловски Роналдињо Бориело и најголемиот кривец Гатузо нека размисли следната дали да ги стави Лео јас се кладам дека Абате и лево да го стават 100 пати боље ке изигра од Јанку. ама нема мора до 40 год. да играат играчите кај нас јас сериозно се плашам за нашата одбрана другата сезона :nesum::kesa:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.496
Поени од реакции
8.148
Друга работа, дојдов до заклучок ( значи мое мислење ) дека Гатузо не е дораснат за капитенската лента, такви испади и неумешност да го контролира својот избувлив карактер не смеат да бидат карактеристика за еден капитен, поготово не за капитен кој е наследник на еден Малдини.
Поентата ми е дека го нема '' она '' потребното за капитен на Милан и наследник на Малдини во тој контекст .

Ваше мислење . . . ? :)

Другар, цел среден ред и бековите у аут треба да идат... не иде овака, срамота е Интер да има подобра клупа отколку нашиот прв тим...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.599
Поени од реакции
48.439
Не е толлку крив Гатузо, оној мајмун не требаше да му даде црвен, можеше да го остави да излезе од игра, минута-две разлика беше а стартот и не беше за за втор картон до толку. Како и да е ова ќе се десеше и со 11 души.
Пирло, Роналдињо Замброта и Јанкуловски, треба сигурно два три месеца да се без плата.
Оној ментишон шо отишол во соблекувална да теши и да ги потсетува ““дека се најјаки’’треба да разбере дека тимот му се претвори во Интер од рани 2000ти, т,е поим за жал и општонардодна спрдња. Секогаш кога Милан губел и играл тиња си викав сам на себе““Шо сака не сака е, таква мизерија нема никад да бидеме’’-и еве станавме сеа!!
Сезонава може да ги тепаме и Реал и Барса и Јуве и кој било пак нема да ми биде “тоа тоа’’.
Дојде дереџе да не жали Интер, последни минути не напаѓаа не градеа акции, шутираа од кај стасаат за да не ги убијат со поголема разлика.
Најмизерно во стиацијава е што утре посабајле ќе видите дека е донесен некој десен бек по пример на другите трансфери минативе две години-утепан од господ.
Ако има бар малце здрав разум нека го купат одма Ван Дер Варт за да има алтернатива на средина и некој од Рафиња(доколку не е отиден) или Бејл, пошто кога ќе ми текне која е разликата од замброта до маикон ми се тресе вилица од нервоза
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom