Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
брат добра е што толку гледаш песимистички незнам,ако те загрижуваат едни смрдени пријателски немој има време очекувам напредок голем со тоа.Нов тренер на секој натпревар мењаваше тактика да види со која е најдобро и кој на која позиција.Не можеме да тепаме со Баерн кога во тим ти брани Калач и игра Фавали.Кога ќе почне сезоната верувај дека нема да игра ниеден од нив.Башка минатата година Баерн и Тотенхем ги тепаа сите пријателски и што постигнаа во Европа или во домашно првенство?Ништо.
Лани знаеш како си поминавме така ? Кај ја гледаш промената годинава освен трењерот?

Да се случи ова е нешто неописливо :)
Milan May Release Former Australia International Goalkeeper Zeljko Kalac
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Лани знаеш како си поминавме така ? Кај ја гледаш промената годинава освен трењерот?

Да се случи ова е нешто неописливо :)
Milan May Release Former Australia International Goalkeeper Zeljko Kalac
Исти курац, а иде а остануе...
Ако иде ќе дојде место него Флавио Рома, а ако остане ќе грее клупа дур се вратат Дида и Абиати, па после нема да го има ни на клупа...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Исти курац, а иде а остануе...
Ако иде ќе дојде место него Флавио Рома, а ако остане ќе грее клупа дур се вратат Дида и Абиати, па после нема да го има ни на клупа...
А па нели го дрвеа по порталиве за некое бразилче голман добар што се деси?
Само зашто да зима плата кога имаме 3 голмани Абиати Дида Сторари а и тој младиот не ни треба друг ептен ако се решат да донесат некој што би бил прв голман !
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Момци ај ве молам дајте ми информации што точно игра Абате.. поточно кажете ми ја неговата „природна“ позиција.. знам само дека е играч од среден ред.. ( се надевам дека е крило.. и тоа лево:zlo:)............
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
Момци ај ве молам дајте ми информации што точно игра Абате.. поточно кажете ми ја неговата „природна“ позиција.. знам само дека е играч од среден ред.. ( се надевам дека е крило.. и тоа лево:zlo:)............
десно крило,и карактеристика е тоа што е многу брз,ќе ни користи годинава се надевам
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
А па нели го дрвеа по порталиве за некое бразилче голман добар што се деси?
Само зашто да зима плата кога имаме 3 голмани Абиати Дида Сторари а и тој младиот не ни треба друг ептен ако се решат да донесат некој што би бил прв голман !
Ваљда мислиш на тој Филипе, Фелипе... врска неам како му беше името, а и врска неам што бидна со него, го земаа рекоа замена за Дида и сеа го снема голманчето...
Момци ај ве молам дајте ми информации што точно игра Абате.. поточно кажете ми ја неговата „природна“ позиција.. знам само дека е играч од среден ред.. ( се надевам дека е крило.. и тоа лево:zlo:)............
Е не е лево, десно е...
Во Милан ќе игра на местото од Гатузо/Фламини... т.е. нема да игра дека е камен x)


Winger

 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
десно крило,и карактеристика е тоа што е многу брз,ќе ни користи годинава се надевам
како ли тоа ќе ни користи брзината :nesvest:, тој ваљда треба и друго нешто да има како карактеристика за да ни служи, ако е само брзината наебавме
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Флавио Рома ги поминал медицинските тестови кај Миланело центарот и се очекува во следниве часови неговиот трансфер да биде официјализиран

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10724


Why God? Why.... Why us? :nesvest::uvo:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Флавио Рома ги поминал медицинските тестови кај Миланело центарот и се очекува во следниве часови неговиот трансфер да биде официјализиран

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10724


Why God? Why.... Why us? :nesvest::uvo:
Што се нервираш бе, барем ќе се одслободимо од Калач што е најважно...
Даваш стуб 36 години стар, земаш стуб година помлад :)
Се зезам, не е стуб баш добро си брани за разлика од Калач... Ван Дер Сар 25 дан има што брани убаво, голман е... не се баш важни годините ако си брани убоо, башка овој ќе го земемо да имамо голман резерва дур се вратат Дида и Абиати :)

 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што е сеа финтава со голманов не можам да разберам... Ќе имаме 5 голмани...
Реално е да се очекува Калач да добие шут-карта,а очекувам во ваков случај Дида да се продаде некаде...
Ама зошто го одбрале баш овој...
Абиати според најавите треба да се врати во октомври некаде...Дотолаш очекувам Сторари да биде прв избор. Или можда овој Флавио Рома го земаат за да биде прв голман...
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
како ли тоа ќе ни користи брзината :nesvest:, тој ваљда треба и друго нешто да има како карактеристика за да ни служи, ако е само брзината наебавме
па штом стигнал да биде во составот на милан сигурно има и други квалитети освен брзината ,јас ја напоменав брзината како предиспозиција број еден кај него,а секако не може да се замисли да му земе место на гатузо или фламини,млад е ќе напредува. според мене не беше лош на досегашниве пријателски со оглед на играта на целиот тим
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Што се нервираш бе, барем ќе се одслободимо од Калач што е најважно...
Даваш стуб 36 години стар, земаш стуб година помлад :)
Се зезам, не е стуб баш добро си брани за разлика од Калач... Ван Дер Сар 25 дан има што брани убаво, голман е... не се баш важни годините ако си брани убоо, башка овој ќе го земемо да имамо голман резерва дур се вратат Дида и Абиати :)

не се нервирам, и добро е да го замени Калач т.е. да го избрка од Милан... тоа што ме плаши е дека трансферов ми дава чувство дека ќе послужи како мамка и ќе нема да има повеќе трансфери :nesum:
 
N

n/a

Гостин
па штом стигнал да биде во составот на милан сигурно има и други квалитети освен брзината
Има да.
У договор е со bet & win и тачно знае кога треба да глуми месечар или да се фрла на другата страна. :nerv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom