Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Има да.
У договор е со bet & win и тачно знае кога треба да глуми месечар или да се фрла на другата страна. :nerv:
Не си во тек.....
Разговараа за Абате,а не за нашиов нов голман...

п.с. Во секој случај очекувам барем еден нов млад бек и можда уште некој трансфер-позајмица како засилувања...
Читав дека е можно да се земат Бејл за некои 13 милиони и Де Силвестри со размена за Одо...Тоа би било одлично..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Што е сеа финтава со голманов не можам да разберам... Ќе имаме 5 голмани...
Реално е да се очекува Калач да добие шут-карта,а очекувам во ваков случај Дида да се продаде некаде...
Ама зошто го одбрале баш овој...
Абиати според најавите треба да се врати во октомври некаде...Дотолаш очекувам Сторари да биде прв избор. Или можда овој Флавио Рома го земаат за да биде прв голман...
Па ако дојде Флавио најверојатно Калач ќе си иде од Милан (конечно).
Е сеа, Абиати ќе се врати октомври/ноември и дур да влезе во форма, значи овој би требало да застане меѓу стативете некаде пред Нова Година, Дида... незнаеш што да очекуваш од него, денес здрав утре повреден, ѓабе се надевавмо на овој дека ќе се врати во форма, Сторари е моментално најдобра опција а Флавио резерва, е сеа ако се покаже Флавио подобро од Сторари тогаш ќе си сменат местата :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
Гледајќи го изборот на голмани и целокупниот пичвајз во одбраната, јас Пејо при здрава свест и разум изјавувам дека ако Интер некогаш имал шанса да ни ја врати 6ката, тоа е второво коло од ова сезона. :):)

Џемаили пак се спомнува, за цена од 4 + Зигони на позајмица, мислам дека вреди да се донесе, со Пирло не се знае шо ќе биде работава а дечково може да биде фина алтернатива за него ако има некој тежок пад во форма. Немањето замена за него многу не кошташе лани.
Ван дер варт официјално не е во плановите на Пелерини за оваа сезона така да може да се тргне и по него.
 
N

n/a

Гостин
Гледајќи го изборот на голмани и целокупниот пичвајз во одбраната, јас Пејо при здрава свест и разум изјавувам дека ако Интер некогаш имал шанса да ни ја врати 6ката, тоа е второво коло од ова сезона. :):)

Џемаили пак се спомнува, за цена од 4 + Зигони на позајмица, мислам дека вреди да се донесе, со Пирло не се знае шо ќе биде работава а дечково може да биде фина алтернатива за него ако има некој тежок пад во форма. Немањето замена за него многу не кошташе лани.
Ван дер варт официјално не е во плановите на Пелерини за оваа сезона така да може да се тргне и по него.
Јас Зеко...
при здрава свест и разум изјавуем дека најголемиот промашај у Милан е тачно Пирло.
Мислам...
он е играчиште, да се разбереме :)
али за у Аталанта,Каљари,Сампдорија ...
можда и Фиорентина.
:toe:
Али за у Милан е слаб.
И дека тоа е тачно така,
има да си погледнете статистички,
споредувајќи ги резултатите на Милан лани кога Кака игра...
и кога Кака не игра (т.е. се очекуе Пирло да биде Главни).
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Дечки да не знаете што има ново со пријателската со Реал,изглеа нема да се игра а?:nesum:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Koнечно дома дојдов.....бев на одмор до сеа ае нека ни е со срека Хунтелар и Бејл побрзо да го земеме...читав нешо неделава понуда ке сме прателе
Форца Милан

ПС. 7 дена ме немаше 20 страни напишавте....се напнав читајки xD

Хунтелар срекен роденден јоо ае да даваш мн голови и трофеи да ни носиш



Форца Милан
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Денска му е роденден на Хунтелар,ај нека му честито и оваа сезона од него очекувам многу,најмалку 20 гола
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Среќен роденден и од мене за Хунтелар и се надевам на повеќе голови и без повреди цела сезона.

Незнам колку би било добро да го земеме Рома сега кога е повреден Абиати ај може да биде замена а со него Абиати,Дида,Сторари,Калач и Рома :nenene:
 
P

PewDiePie

Гостин
Среќен роденден и од мене за Хунтелар и се надевам на повеќе голови и без повреди цела сезона.

Незнам колку би било добро да го земеме Рома сега кога е повреден Абиати ај може да биде замена а со него Абиати,Дида,Сторари,Калач и Рома :nenene:
Калач си оди доаѓа Рома што не ти е јасно? Според мене си оди дрво доаѓа дрво само малку помладо ај бар само една година ке му важи договорот после може ке купат некој млад надежен голман.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
на телетекст на Раи Уно, на 202 ти го дава првото коло, на 204 сите останати кола
- Фала, сега проверувам.
Среќен роденден и од мене за Хунтелар. На секоја утакмица до петка да стасува. :smir:

Кака се загуби во Талин :nesum: Изгубен сличај :pos2: :pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве слики од денешниот тренинг:


Кратит Абате од патеката, не смејт така :)


Еве го се вратил ѕверот на тренинг :)


Ќе се натпреварвет кој да е втор голман со Дида сега:)


Пато научил да летат :icon_lol:


Уште не се избричал терористов :)


Пато: Дај сега една чврга да ти удрам :D
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Флавио Рома треба данеска да потпише нели,Така да Калач го раскинува договорот,тоа беше и потребно,еј до прво коло има уште 10 дена ,така да Дида може да се избори пред Сторари,а и сакам ДИда па да е 2 голман,Абиати кога ке се врати ке му треба време за да дојде во посакуваната форма од лани ама сепак пак ке си бр.1 на гол. позиција
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom