Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Eve sega ke pocnat i na manchester fan klub gleam da placat po ronaldo. Sto vi e na vas, nikoas nema da se sekiram ako zaminat i site od milan pak ke postoi i ke bide najdobar za mene 100 godini tradicija ne se dava za igrac koj igral 5-6 godini ke dojdat novi deca pak ke pobeduvame. Vas covek da ve prasa sekoja godina ke treba da osvojuvame liga sampioni. Ako 5 godini po red milan osvoi 6-tata ne so ke recete ne cini ovaa sezona tapa se site neka si odat berluskoni i galijani neka dojdat arapi. :uvo: Eve Kaka igrase sega so ne osvoivme nesto. Znaete kako sega place Milan fan club place Manchester fan club ama koj posleden ke place najzaeban ke bide da ne roni Real fan club na kraj najgolemi solzi.
не е толку битна титулата у лигата на шампиони отколку скудето кое го немаме освоено од 2003.а и треба да се направе конкурентен тим да се боре и за скудетото и за л.ш. не да се орентира само на една титула.па нели правиме муабет за милан еден од најдобрите тимови во европа кој секоа година треба да се бори за сите трофеи!!!
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
не е толку битна титулата у лигата на шампиони отколку скудето кое го немаме освоено од 2003.а и треба да се направе конкурентен тим да се боре и за скудетото и за л.ш. не да се орентира само на една титула.па нели правиме муабет за милан еден од најдобрите тимови во европа кој секоа година треба да се бори за сите трофеи!!!
целосно се согласувам
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Ne velam ne i ja se soglasuvam so toa, samo sakam da kazam deka sme mnogu podobri od nekoj drugi i deka nema mnogu tesko da padne po klubot zaminuvanjeto na kaka i bilokoj drug.
Mora da veruvame vo timot, jas od koa osvoivme skudeto so zakeroni i helveg sega vo sve veruvam:pos2:.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Ne velam ne i ja se soglasuvam so toa, samo sakam da kazam deka sme mnogu podobri od nekoj drugi i deka nema mnogu tesko da padne po klubot zaminuvanjeto na kaka i bilokoj drug.
Mora da veruvame vo timot, jas od koa osvoivme skudeto so zakeroni i helveg sega vo sve veruvam:pos2:.
де кажи кој се тие од кои сме подобри од рома,валенсија,баерн минхен...нас местото ни е во кремот помеѓу Интер,Ман.Јун,Челзи,Барса а секој од нив во последниве години има барем по еден трофеј а ние????:uvo:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Sekoj klub od tie sto gi napomena takanarecen krem pominuva razlicni fazi si videl li ti nekoj od tie kazi bilo koj sto osvojuval se po red 2-3 godini, NEMA. Zatoa i mu trebase remont na Milan da se vrati so sveza krv na pobednickiot pat. Jas znam deka poslednive 2 godini ne bevme na nivo ama sega ova e sansa da se pocne od novo.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
па јасно бе луѓе дека мора ова лето да се прави ремонт лани го почнавме али слабо, но затоа сега со леонардо мислам ќе направиме топ да биде. тоа е така зошто милан е во период на меѓу генерации морА да си дозаминат стариве и да почнме нова ера :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Џеко потпишал преддоговор со Милан
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8174
Наредна недела ќе се влезело во преговори, Милан биле спремни на 25 милиона за него.
Мене овој ми е сумњив, поише од 15 не би дал али шо ќе праиш

на Гол додуша пишуа дека со 20че ќе излезеле на маса....шпанска серија ќе биде за овој цело лето осеќам ја и на крај ако не оправда ништо нека земат да се убијат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Џеко потпишал преддоговор со Милан
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8174
Наредна недела ќе се влезело во преговори, Милан биле спремни на 25 милиона за него.
Мене овој ми е сумњив, поише од 15 не би дал али шо ќе праиш

на Гол додуша пишуа дека со 20че ќе излезеле на маса....шпанска серија ќе биде за овој цело лето осеќам ја и на крај ако не оправда ништо нека земат да се убијат.

Зошто сумљив кога најдобар стрелец во Германија и на квалификацииве на СП е најдобар стрелец докажан голгетер а и е млад 23 години мислам дека ќе ги пумпа мрежите во Серија А.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Ja mislam deka so dobra ofanzivna taktika ke dae mnogu golovi deckovo.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па сите се надеваме на менување на тактиката... Дефанзивната на Анчелоти некако не донесе многу плодови оваа сезона. Мора да бидеме понапаѓачки ориентирани и најбитно да се оди на победа. Не во 65-та минута на 1-0 резултат да вади напаѓач и да става одбрамбен :tapp:.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
добар е Џеко и за репрезентација добро игра со Пато ќе бидат добар тандем а и висок е ќе забива со глава:vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Зошто сумљив кога најдобар стрелец во Германија и на квалификацииве на СП е најдобар стрелец докажан голгетер а и е млад 23 години мислам дека ќе ги пумпа мрежите во Серија А.
Ги пумпа мрежите во Германска лига...што одбраната им е тиња,голманите исто така,а и тимовите не се ништо посебно.Земи жив пример од Пизаро..Во Челси тапа,во Верде се утепа од голови давање.
Мислам дека не треба Милан да ризикува со Џеко,треба да купи некој докажан напаѓач..или на Галијани му се брза да купи ново име,колку да им ги замачка очите на фановите на Милан,демек замина Кака еве ви нов играч.:smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Па сите се надеваме на менување на тактиката... Дефанзивната на Анчелоти некако не донесе многу плодови оваа сезона. Мора да бидеме понапаѓачки ориентирани и најбитно да се оди на победа. Не во 65-та минута на 1-0 резултат да вади напаѓач и да става одбрамбен :tapp:.
Абе нека биде и дефанзивна тактика, ама да се има добра дефанзивна линија да се имаат добри играчи милан секогаш имал дефанзива за пример за почит претходниве две години ствано неможев да го гледам Милан баш поради лошата одбрана!Се надевам дека Фавали нема да му стане омилен и на Леонардо ! е сега во средината мислам дека немора да се мењава нешто драстично еве и да дојде тој Хернандез каде би го бутнале и место кого да ако се реши Лео да игра со класична 4-4-2 па тогаш да има јаки играчи од средина и да ги ротира ма да пак се многу Пирло Амброзини(капитен како да не го играш) Гатузо (без него не е исто) Фламини(дечкото косеше годинава !
Имаше некој напишано Синдикат мислам дека беше во време кога си отидоа двајца полушпица нетреба да размислуваме да го продадеме Сидорф едноставно Роналдињо не верувам дека ќе ја издржи цела сезона без повреда а би требало да игра се надевам дека ќе биде доволно спремен бидејќи ќе биде на подготовнки со тимот!
Шева каква легенда се упропасти тоа му е сега ќе мора да иде АУТ исто и сендерос едноставно ги имаме Бонера Каладзе Неста Тиаго а и уште еден централен дефанзивец мора да се купи за да биде првотимец а не за на клупа моја лична желба Мексес!
И нападот Џеко интересна опција а и доколку Бориело не се повреди би биле одличен тандем а Пато би добил повеќе слобода во играта и ќе ја зима топката од средина и би продирал кон нападот дечкото мислам дека тоа највеќе му лежи се гледа дека сака да дрибла !
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Sekoj klub od tie sto gi napomena takanarecen krem pominuva razlicni fazi si videl li ti nekoj od tie kazi bilo koj sto osvojuval se po red 2-3 godini, NEMA. Zatoa i mu trebase remont na Milan da se vrati so sveza krv na pobednickiot pat. Jas znam deka poslednive 2 godini ne bevme na nivo ama sega ova e sansa da se pocne od novo.
Се согласувам...Секој голем тим има вакви периоди.Кога е малку под врвот,истово се случуваше со МанЈу,Барселона,па и Интер пред Калчиполи скандалот.Нас овие промени и заминувања ни се случија ептен наеднаш,и Малдини,и Анчелоти, и Кака...Ама ќе се навикнеме на промените.Ниту една од нив не е фатална.Јас верувам во оваа управа и не треба да се заборават успесите кои ги имаше Милан последниве 7-8 години.

добар е Џеко и за репрезентација добро игра со Пато ќе бидат добар тандем а и висок е ќе забива со глава:vozbud:
Па ако Пато и Роналдињо ако играат добро како што треба,тогаш Џеко нема да има многу работа.Ќе треба само да ја допира топката за да влезе во гол.:)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Агентот на Гатузо негира дека играчот сака да замине од Милан
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=b99b319c-b041-48a9-a671-785f31d5c079&ln=3&typeBack=default
Дунга го советува Милан: Купете го Хернанес
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8d97b765-2d48-4a6e-b601-034113173e1a&ln=3&typeBack=%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0

Имам слабост кон играчите што го поседуваат вториот квалитет. Тој ја има посветеноста на Рино Гатузо и нозете на Андреал Пирло.
Тоа Дунга го изјави за Хернандес
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom