Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дрогба е идеален напаѓач. Еден од најдобрите 5 во моментов, можам само да замислам што ќе биде со центрашутевите на Бекам, Роналдиљо, Пирло и останатите. Дрогба е едноставно звер.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јас не сум за Дрогба во Милан да дојде:toe:видовте ли што промашуваше против барса а и во премиер лига знае да промаши 100% шанса си имаме ние напаѓачи:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ај нека му е среќен роденденов на македонецов и нека не израдува со некоа добра утакмица!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438


На овој мора да се честита роденден, нека му е среќен, утре да изигра добра утакмица!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281


утре да изигра добра утакмица!
да не игра уопште пре би рекол...минатата он ми ја даде на Јвуентус не верувам дека нешто поише ќе покаже на оваа.
Нека му е среќе ронденден и нека се губи летово во непознат правец.
Погубно ќе биде исто ако истрчаат и со Фавали утре. Немам зборови да ви опишам што се може да му направат Јакинта и Амаури на него таков низок па и спор.
Сендерос му е мајката за утре.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ako se znae Anceloti (kopilot) sigurno sum deka favali i sedorf ke bidat 1 postava :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::duel:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Добро де една утакмица не изиграл добро и одма не го бива, треба да му се даде шанса да се искупи за грешките од првиот натпревар, мислам дека подобро ќе изигра од Замброта.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
да не игра уопште пре би рекол...минатата он ми ја даде на Јвуентус не верувам дека нешто поише ќе покаже на оваа.
Нека му е среќе ронденден и нека се губи летово во непознат правец.
Погубно ќе биде исто ако истрчаат и со Фавали утре. Немам зборови да ви опишам што се може да му направат Јакинта и Амаури на него таков низок па и спор.
Сендерос му е мајката за утре.
Абе и ја не би сакал да игра, да игра Фламини десно Замброта лево ама ако се реши Анчелоти за Јанкуловски тогаш нека изигра добро :)



Еве ги и повиканите за утре:
Dida, Kalac, Perucchini, Antonini, Favalli, Jankulovski, Maldini, Mattioni, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Gattuso, Pirlo, Inzaghi, Kakà, Pato, Seedorf, Shevchenko, Ronaldinho.

Повредени: Abbiati, Bonera, Kaladze, Nesta, Borriello.



Мислим дека би било топ да излеземе утре со оваа формација:

Дида
Фламини-Сендерос-Малдини-Замброта
Бекам-Пирло-Амбросини
Кака
Пипо-Пато

Сендерос = Фавали
Пато = Сидорф

^ можно е и ова :icon_lol:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
По долго време и Гатузо е меѓу повиканите! :vozbud:
Анчелоти имаше изјавено дека е фер спрема Гатузо да биде повикан затоа што многу се трудел и за пократко време од очекуваното се врати. Секоја чест за Рињо!
Се согласувам дека утре треба да игра Сендерос,полесно ќе се снајде во дуелите во воздух.Таму Јувентус е доста опасен.

и да.. Нека му е среќен роденденот на Јанкуловски! :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Среќен роденден Марче. :smir:

Питбулот од Милано е пак во екипата. Ако не игра во прв тим тогаш мора да го врзат со ланец на клупа за да не нападне некој во бело-црн дрес. Изгледа ке лае само и нема да каса Торинци.
Фавали и Сидорф во прв тим. Сигурно. Што да правиме. Анчелоти е во долго годишна љубовна врска со Фавали а Сидорф му е желба. Просто само тоа може да биде оправданието ако играат прв тим. Сидорф може комотно да се прекрсти Слоудорф а Фавали може заедно со екс миланската пума Емерсон да играат табла во парк. Каде е Дињо? Сигурно ке зачува топка подобро од Сидорф а и за разлика од Ќумбе побрзо трча. Ај не мора Дињо, може и Пато и Инзаги во прв тим. Старото исушено е во форма а новопечената ќелава патка е ненормален сезонава. Шварцарскиот колос Сендерос е таман за Амаури и другите високи напаѓачи на Јуве али изгледа за Анчелоти важи лозунгот "Срце није камен" па ке го стави дечко му Фавали. Уф долг пост изнапишав изгледа. Ај со среќа утре и нека се слави во Милано. (во црвено-црниот дел само)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
среќен роденден и од мене, јабе лошо ќе и тепаме осеќам,може пеатарда да пукне:baeh::sekss:

Ју Бе *
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
што е со Бонера повторно меѓу повредените, зошто не го повикал по се изгледа не сакал да ризикува на дерби натпревари да игра да не дојде до полошо, А за Гатузо се очекуваше неговото враќање со Јувентус и тоа не е чудно , Добро е и што Антонини се враќа , Ако победи Интер на Киево ние на Јувентус загарантирани ке се првите 2 позициии,1.Интер,2.Милан па во последните 3 кола ке играме со младите или па тие што не добиваа често шанса,а може и да го испробат и Гатузо ,:helou::helou: и одиме на победа
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Иначе да ве прашам шо е со Роналдињо?Намерно Анчелоти не го става прва постава или повреда некоја е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom