Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Кака: Среќен сум поради Адриано и ДиегоИграчот на Милан, Кака вели дека е среќен поради враќањето на Адриано во Фламенго и доаѓањето на Диего во Јувентус (кое уште не е официјализирано)


“Многу сум среќен поради Адриано, кој сите добро го знаат, поради тоа што конечно ја најде својата среќа.” – рече Кака.

“Секако, посакувам тој сеуште да беше во Милан, но доколку тој се чуствува добро во Бразил тогаш јас сум среќен.”

“Исто така среќен сум и поради доаѓањето на Диего во Јувентус, во Италија ќе има уште еден Бразилец со голема желба и волја за преставување на Бразил во Европа.”

Росоњерите во недела го пречекуваат Јувентус, и Кака очекува тежок натпревар.

“Доколку го добиеме натпреварот победата ќе ја посветам на сите мајки, вклучувајќи ја мојата и на Каролине.”

“Но нема да биде лесно бидејќи Јувентус е силен тим, па затоа јас се подготвувам многу добро.”

“Кој е најдобриот фудбалер на Јувентус? Во минатото тоа беше Платини во моментов е Дел Пиеро.”

Кака имаши и многу пофални зборови за фановите на Милан кој силно се спротивставија на продажбата на Бразилецот во јануари.

“Чуствуам голема љубов кон фановите на Милан и постои взаемно почитување. На фамозниот натпревар со Фиорентина чуствував големи емоции.”

“За прв пат неможев да се сконцентрирам на натпреварот и играњето фудбал, она што ме опкружуваше е неописливо.”

“Сега со фановите имам посебен однос, тие се важен дел од мојот живот.”
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Да добро игра Фавали во последните натпревари ама не игра подобро од Бонера, А некни ако си дадеше автогол Фавали лудница ке станеше во фан клубот на Милан,Јас Мислам дека Фавали е искусен ама не е за 1 состав,сега му се дава можност бидејќи во одбраната се повредени:1.Неста,2.Каладце,3.Антонини и Бонера до минатата недела и некни со Катанија го пуштија да видат Бонера дали ја санирал повредата.Одигра солидно на десната бековска позиција ама Фламини ке ни игра таму поради добрата форма ,лево ке дојде ЗАмброта а Бонера и Малдини ке се централни дефанзивци,Но немам ништо против кој и да игра важно да победиме против Јувентус т.е да им се одмаздиме од 1 натпревар и да го видаме сега Амаури кога Фламини ке му се залепа фластер дали ке мрдне а не како на првата со Емерсон,без Кака, без фламини без Неста кој се навикнавме Милан да го гледаме веке без Неста што е мн. жално и срекно за Интер,Јувентус ако играше сезонава ке бевме 5-6 бода пред нив ама тоа е тоа во фудбало, Сега само треба да се фокусираме на натпреварот против Јувентус кој нема да биде лесен ,, Очекувам победа и голче од Кака и Пато и да ја потврдат добрата форма Кака како најдобар играч во Серија А и Пато кака најдобар млад фудбалер во Сериа А , А за Инзаги е вообичаено да постигне гол и тоа против својот поранешен тим,:helou::helou:Позз и им посакувам се најдобро на сите навивачи на МИЛАН и на тимот :pehar: Форца Милан:pehar:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Налетав на топ 11 позајмени играчи на Милан:

  1. Marco Storari - Fiorentina
  2. Willy Aubameyang - Avellino
  3. Luca Antonelli - Parmа
  4. Massimo Oddo - Bayern
  5. Davide Astori - Cagliari
  6. Romario Perticone - Livorno
  7. Pierre-Emerick Aubameyang - Dijon
  8. Albertino Paloschi - Parmа
  9. Davide Di Gennaro - Reggina
  10. Ignazio Abate - Torino (го сметаат за најбрз играч во Сериа А :toe: )
  11. Yohann Gourcuff - Bordeaux

Повеќе имате овде :helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Налетав на топ 11 позајмени играчи на Милан:

  1. Marco Storari - Fiorentina
  2. Willy Aubameyang - Avellino
  3. Luca Antonelli - Parmа
  4. Massimo Oddo - Bayern
  5. Davide Astori - Cagliari
  6. Romario Perticone - Livorno
  7. Pierre-Emerick Aubameyang - Dijon
  8. Albertino Paloschi - Parmа
  9. Davide Di Gennaro - Reggina
  10. Ignazio Abate - Torino (го сметаат за најбрз играч во Сериа А :toe: )
  11. Yohann Gourcuff - Bordeaux
Повеќе имате овде :helou:
Абе ова листава точна е или играчиве по добрина се распоредени од најслабиот(Марко Сторари) кон најсилниот(Јохан Гуркуф)???
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.263
Поени од реакции
8.376
Сега прочитав дека денеска му било роденден на легендата на МИЛАН ФРАНКО БАРЕЗИ!
па ај нека му е среќен роденденов и можеби он да биде инспирација за дербиво!
иначе бекам изјавил дека го очекувал дербиво :aplauz::violent1:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Сега прочитав дека денеска му било роденден на легендата на МИЛАН ФРАНКО БАРЕЗИ!
па ај нека му е среќен роденденов и можеби он да биде инспирација за дербиво!
иначе бекам изјавил дека го очекувал дербиво :aplauz::violent1:
честитки за роденденот на барези. :smir:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Сега прочитав дека денеска му било роденден на легендата на МИЛАН ФРАНКО БАРЕЗИ!
па ај нека му е среќен роденденов и можеби он да биде инспирација за дербиво!
иначе бекам изјавил дека го очекувал дербиво :aplauz::violent1:
Ајде нека му е среќен роденденот....:):helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ај и од мене
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФРАНКО БАРЕЗИ


Веста дека Александро Пато „очелаве“ ги потресе женските фанови во Италија па и пошироко.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Роденден му е на Јанкуловски,па среќен роденден од мене.

Инаку од овие што ги наброја Миланез може да го вратиме Абате и Гуркуф обавезно :)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
:vozbud::vozbud::vozbud:


Анчелоти го повика Гатузо за со Јуве

“Гатусо ќе биде дел од клупата за резерви и ќе влезе доколку е потребна негова помош.” – рече Анчелоти на денешната прес-конференција. Околу дуелот со Јувентус, Анчелоти останува оптимист и верува во три бода.
“Јувентус минува низ тежок период, не само резултатски туку и поради околината. Па затоа ќе сакаат да остварат добар резултат. Тоа ќе биде и нашата цел.”
“Милан е во добра форма утре вечер е идеален период за добар натпревар. Се наоѓаме во добра позиција да нападнеме и тоа ќе го сториме веднаш.”
“Во овој момент е тешко да се игра против Милан.”



ѕверот се враќа:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Милан подготвува зделка за Дрогба

Милан ја очекува казната на УЕФА за Дидие Дрогба пред да достави понуда за напаѓачот околу 15 милиони фунти.
Напаѓачот на Челзи излезе од контрола на натпреварот од Лигата на шампиони против Барселона во средата. Тој врескаше по судијата Том Хенинг Овребо и сведоци тврдат дека неговото однесување преминало во екстремно откако играчот влезе во тунелот.
УЕФА во моментов ги анализира извештаите од судиите и делегатите на мечот и ќе донесе одлука следната недела што може да резултира со подолга забрана за игра.
Можноста да загуби неколку од елиминациите по групи за Лигата на шампиони ќе биде страшен удар за Сините и голема е можноста да не го продолжи својот договор со клубот, кој истекува во 2010 година.
Дрогба беше често поврзуван со Интер и повторно соединување со неговиот поранешен тренер Жозе Мурињо.
Меѓутоа, денес Corriere dello Sport соопшти дека Милан се спремни да лансираат понуда за интернационалецот на Брегот на Слоновата Коска.
Во зависност од должината на забраната, цената на Дрогба може да падне на помалку од 15 милиони фунти - околу половина од цената за Емануел Адебајор од Арсенал, кој беше првиот избор на Милан.

превземено од 24fudbal.com.mk

:vozbud::vozbud::vozbud: Дрогба е добар напаѓач малце годините ги има ама добро засилување ќе биде доколку го земеме :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
:nenene::nenene::nenene: da ne go zimaat drogba
star e (za vo milan e mlad:toe:) i sea ke pocne da se povreduva,a adebayor nikako ne dovolno dobar za klub kao milan
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Роденден му е на Јанкуловски,па среќен роденден од мене.

Инаку од овие што ги наброја Миланез може да го вратиме Абате и Гуркуф обавезно :)
Ајде и од мене нека му е среќен роденден на Јанкуловски...:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom