Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Следната со Јуве ја играме нели? или...:nesum:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Да со Јувентус играме на 10-ти мај во 15 часот.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Следната со Јуве ја играме нели? или...:nesum:


Juventus - Milan

May 10th 2009​


Milan - Udinese​

May 17th 2009​


Roma - Milan

May 24th 2009​


Milan - Fiorentina​

May 31st 2009



Три победи и едно реми :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201


Juventus - Milan

May 10th 2009​


Milan - Udinese​

May 17th 2009​


Roma - Milan

May 24th 2009​


Milan - Fiorentina​

May 31st 2009



Три победи и едно реми :)
Утакмицеве ти са обратно све бе :pos2:

Со јуБе и рома играмо дома, а со Фиорентина и удинезе на гости :smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Утакмицеве ти са обратно све бе :pos2:

Со јуБе и рома играмо дома, а со Фиорентина и удинезе на гости :smir:

Да така е, од официјалната ги копирав, таму стојат така :)
December 14th 2008 4-2 Juventus - Milan 0-0 May 10th 2009​
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Сајтлер и јас ја забележав таа грешка на официјалната страна и затоа проверив по другиве сајтови за фудбал.Абе за нас исто е а дома а во гости Милан си топи се пред себе.
П.С.Четири победи и ниту едно реми.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Ги примети ли некој фластериве на ногава на Кака?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339

Ги примети ли некој фластериве на ногава на Кака?
Ништо страшно мацо (ако смеам да те наречам така :) )
Такви фластери веќе носат на сите спортови и во ракомет и кошарка а еве и фудбал нешто како стегач му доаѓа и го смалува ризикот од повреда
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Милан е заинтересиран за голманот на Фламенго, Бруно.
Тука


Според клипот ми стое како одличен голман, башка и млад е, само 24 години има.



Исто така Милан, заедно со Јуве е заинтересиран за десниот бек на Лацио, Лоренцо Де Силвестри.
Тука

Де Силвестри сите го знаеме, се работи за можеби и најголемата надеж на Италија во одбраната. Договорот му истекувал во 2010. Ама јас не го сакам, си го имаме Матиони:helou:

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/05/04/1246079/upset-juventus-keeper-buffon-linked-with-milan-move-report

само гол.цом може да избаци ваква информација, а и да има вистина што ќе ни е, не го земавме кога беше у врвна форма, па сеа кога Дида се врати на своето место.

хмммммм:nesum:
Goal.com ја избациле од milannews.it, а тие од каде не знам:):)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/05/04/1246079/upset-juventus-keeper-buffon-linked-with-milan-move-report

само гол.цом може да избаци ваква информација, а и да има вистина што ќе ни е, не го земавме кога беше у врвна форма, па сеа кога Дида се врати на своето место.

хмммммм:nesum:
aaaaa буфон, ако игра ко годинава не фала, али ако планира да се врати у форма, да да да да да.

Башка тоа 31 има што не е многу за голман, значи уште 3-4 сезони добри има у него

бтв многу се смеев на коментаров на некого на гол.ком

Mehmet Turkey
21:27 4 May 2009
Yes please, we will give you Dida, Abbiati, Favalli, Bonera, Senderos, Seedorf, Ambrosini, Borriello and Ancelotti + the money you want.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Јас би им го дал и Кака:eek:jea::eek:jea:


Не знам дали гледавте Бордо-Сошо, на Наша ТВ имаше, Гуркуф даде одличен гол со глава.



Палоски му асистирал на Мороне на натпреварот:Авелино-Парма, кој што заврши 3-3. На истиот тој натпревар Вили Аубамејанг дадил гол.



Таткото на Кака, негира дека изјавил премин на Кака во Реал Мадрид.
Линк


Милан е заинтересиран за Алекс Силва од Хамбургер.
Линк

Не знам дали се сеќавате, ама бевме заинтересирани за овој играч, но го земавме Тиаго Силва и овој замина у Хамбургер. Одличен дефанзивец е, висок е 192 см....брат му е на Луиѕао од Бенфика.










Од А1 за Кајгана, Сијка Пиштолова.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
А добра вест е и тоа што за Јувентус во недела нема да играат Недвед и Мелберг(поради суспензија). Ние немаме суспендирани играчи.
Пато ќе биде тука,ама не верувам дека ќе тргнеме со двајца напаѓачи. Се спомнува нешто дека Пипо имал некоја ситна повреда на зглобот,ја заработил на мечот со Катанија.
Значи најверојатно ќе играме со Пато,а Кака и Сидорф зад него.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
не се замарајте веќе со линковите поврзани со Кака, не си иде човекот од Милан... ако замине тешко дека во друг клуб ќе може да начека капитенска лента, тука му е резервирана.

инаку гледајќи го клипот со Горкуф, а и претходно... човекот има многу напаѓачка спосбности, во смисол на тоа дека е доста добар со глава (многу голови даде со глава), има достојна височина, често влегува во шеснаесетник и добро се снаоѓа... па мислам дека не би било лошо да му се даде малку поинаква позиција, т.е. напаѓач... со Пато би биле добар тандем и Кака позади нив, но сигурно анчелоти повторно со своите веќе читливи тактики ќе му даде улога да се враќа поназад па формацијата ќе го добие стариот налик 4-5-1, а искрено сметам дека и оваа формација не би била лоша

...........Бориело..........

Пато.................Горкуф.....

............Кака...................

......Пирло...Гатузо........

одбраната и голманот оставам на анчелоти :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom