Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честито победа. Имате многу подобар финиш на сезоната од Јуве и заслужено сте втори. Мислам дека мечот на Сан Сиро нема ни да биде битен за второто место туку ќе биде чисто од егзибициски карактер.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Честито победа,заслужено сте пред нас:smir:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Нека ни е честито победата и од мене,супер партија кога се победува сите играчи на МИлан играат на високо ниво,Кака ја потврдува формата со гол,асистенција и добри дриблензи,Пипо можеше да даде повеќе голови ама добро е ,Сега сме осамени пред Јуве треба уште следното коло да го победиме и да го осигураме 2 место, МАтиони дебитираше и со срека нека му е понатамошмата кариера во Милан и повеке мунитажа да добива,Позз:salut:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Честитки Миланези!Да ни се множат!:pipi:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Најјак беше Галијани кога се нервираше:pos:


Честито победата:helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Честито победа миланези, ни тргна работава на убо, и патем головите да ги ставите да ги видам пошо не го гледав натпреварот :(
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Честито нека ни е!!! Ајде уште во следното коло да ги победиме Јувентус и 2 место е сигурно.Последни противници ни се:Удинезе,Рома(ќе ја поминеме без проблем,со оглед на тоа во каква форма се наоѓа)и Фиорентина.Немаме тешки противнци,само треба да продолжиме вака,и се гледаме во ЛШ.Честитки уште еднаш :smir:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Честито победа миланези, ни тргна работава на убо, и патем головите да ги ставите да ги видам пошо не го гледав натпреварот :(

браво за победата, не го следев второто полувреме но верувам дека резултатот е и повеќе од заслужен :smir:


еве ги головите http://www.goalsarena.com/video/italian-serie-a/03-05-2009-catania-ac-milan_en.html
еве ви и една слика после голот на Кака

 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Kaka -9.0: For the second week running Kaka was electrifying. Scored one, made one, hit the post, and created countless chances for Inzaghi. Such a joy to watch when he is in this form.

Уште еднаш се разбуди ѕверот.

Дида некако по сигурно ми делува сега, но и немаше многу работа. Добра игра, честитки!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајде честитки и од мене за победата.Неможев да го следам натпреварот бидејки бев кај баба ми на гости но добро е.А подобро е што и Јувентус киксна кога и самите ние најмалку очекувавме.Кака и Инзаги за 2-0 на Милан.Едвај чекам да дојде денот против Јувентус да им се одмаздиме за поразот во гости.Ај поздрав се знае кој тим владее во ЛШ.Реал Мадрид повеќе не негува игра за ЛШ и тоа ни е шанса да ги стигнеме во титули а се надевам дека ќе ги стигнеме за 5 сезони.Поздрав МИЛАНЕЗИ.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Kaka -9.0: For the second week running Kaka was electrifying. Scored one, made one, hit the post, and created countless chances for Inzaghi. Such a joy to watch when he is in this form.

Уште еднаш се разбуди ѕверот.

Дида некако по сигурно ми делува сега, но и немаше многу работа. Добра игра, честитки!
Зверот се разбуди во вистинско време, баш коа е најпотребно...
А од кога забрани Дида не примамо толку голови (иако не е ради него) :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ај и од мене честито нека ни е победата,новите 3 бода,и новите +4 за второто место.:)
За Инзаги нема да коментирам..:) А Кака очигледно игра и се чувствува многу подобро.Битно е оваа сезона да ја завршиме во ваков висок стил и наредната да ломиме.Кака беше во некој вакум период,ама сега ќе се врати во негова најјака форма и наредна сезона,со две добри засилувања во одбрана ќе напаѓаме 2 титули.:)

FORZA MILAN!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom