Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Ај па и вие сте запнале за Агер како професионалец да е некој.
Од 1000 дефанзифци баш него ке го земаме ај скријте се некаде.
Ако е до трошење на пари тоа е друга работа.
Алллооооооооо ЈАС сум подобар од тој трупецот Агер(а плус игра за најомразениот тим на Милан кој не е од Италија).
Нека си крши глава во Ливерпул гледајте некој Италијанец да земеме.
Плус да прашам каде е Дигао тој нели ке се врака од којзнае каде.
digao e u standar liege i nema bas nekoja minutaza tamu
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
:vozbud::vozbud::vozbud:Епа баш поубаво за Милан ќе си се врати што ви велам а плус и МАЛДИНИ 2-ри кога ќе дојде.:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Ај па и вие сте запнале за Агер како професионалец да е некој.
Од 1000 дефанзифци баш него ке го земаме ај скријте се некаде.
Ако е до трошење на пари тоа е друга работа.
Алллооооооооо ЈАС сум подобар од тој трупецот Агер(а плус игра за најомразениот тим на Милан кој не е од Италија).
Нека си крши глава во Ливерпул гледајте некој Италијанец да земеме.
Плус да прашам каде е Дигао тој нели ке се врака од којзнае каде.
Ај преслушај се уште еднаш па напиши пак пост тука
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
digao e u standar liege i nema bas nekoja minutaza tamu
Нормално нема, кога се повреди уште кога замина. Одсуствуваше може повеќе од 6 месеци, има изиграно само 1 натпревар... таква му била среќата.

Агер значи отпаѓа... тогаш некој од Сантакроче, Кајер или Мексес мора во Милан, кој и да дојде од овие ќе бидем задоволен дека сите се зверови.

пс. Интер победи така да задоволни со второ место :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N164239090502-1957.htm jbg sea so ke pravime??? maldini ke se penzionira,senderos ke se vrati u arsenal...ni trebaat minimum 2 igraci odbrana
:pos::pos::pos::pos:

Ништо, јбг. Ќе земиме некој голем талент, како:Сако, Кјаер, Сантакроче. A може и некој поискусен ѕвер, како: Рами, Мексес или Миранда. А он слободно нека си ја расипе кариерата во Ливерпул.


Милан е заинтересиран за Беноит Педрети. Педрети има одлична сезона, игра како Пирло, одличен техничар е....
Линк


@Pato, Агер е одличен, верувам дека ќе се навлажниш ако дојде у Милан, летото.:)
Од Дигао не очекувај ништо, тапа е....башка и до скоро беше повреден, од почетокот на сезоната.



Еве и една одлична вест. Дечките од Примавера ја тепале Виченца со 4-0, во гости. Головите ги постигнале:Бенедети, Хармони Иканде и ѕверотНнамди Одуамади два!
Не знам дали памтите, ама ви постирав еднаш за него. #6404
Исто така пред некој ден го аднав на Фејсбук. Ова му е Фејсбукот:http://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1579353835

:helou::helou:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ајде Бекамчо среќен роденден, и утре едно голче да шибнеш у Сицилија.
Инаку некој го спомна Педрети, според мене ќе биде голема грешка доколку го земеме бидејќи тој е веќе истрошен играч, и сигурно нема да се снајде подобро отколку Гуркуф, па така да мислам дека трансферов нема да успее.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
иначе другар не се караме ние ние дискутираме се надевам дека на ова ќе се сложат и членот и marley а иначе:
BAD NEWS: Агер договорил нов договор со Ливерпул
Пак информацијава од срање.ком

Да да се сложувам тоа беше само дискусија, само членот ми го нема, од кој спомна дека смо освоиле последна титула 2005 , јави се бе Член нема да те зафркавамо многу ( шала :smir: )

Ај па и вие сте запнале за Агер како професионалец да е некој.
Од 1000 дефанзифци баш него ке го земаме ај скријте се некаде.
Ако е до трошење на пари тоа е друга работа.
Алллооооооооо ЈАС сум подобар од тој трупецот Агер(а плус игра за најомразениот тим на Милан кој не е од Италија).
Нека си крши глава во Ливерпул гледајте некој Италијанец да земеме.
Плус да прашам каде е Дигао тој нели ке се врака од којзнае каде.

Не ме плаши што тропаш глупости, ме плаши фактот што си озбилен :nesum:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Што ќе ме зафркаваш, па нели не сум ти дораснат, башка кажи ми кога последен пат сме освоиле Скудето, јас непамтам такво нешто, секоја година се бориме за влез у ЛП, и тоа се благодарение на Карло.
Јебига признавам згрешив, ама барем имам гз да го направам тоа, да признам грешка.
И ќе останам на ставот дека Карло треба да си оди, се додека е он тука ние повеќе титула не гледаме.

И нешто прочитав Беноа Педрети, па дај момци не играјте менаџер, па тој одамна не е играч, тој одамна не игра фудбал каков што треба да игра, башка нели не интересираат млади играчи, а тов и тоа одамна веќе не е.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
официјалните состави...



Catania - Kosicky; Silvestri, Silvestre, Stovini, Capuano; Carboni, Biagianti, Izco; Mascara; Martinez, Morimoto.


Milan - Dida; Zambrotta, Maldini, Favalli, Jankulovski; Beckham, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Kakà, Inzaghi.




без Пато сме, изгледа уште не е фит... иако повторно тоа не му е оправдание на Анчелоти да започне со само 1 напаѓач и повторно среќата да ни се насмее па Инзаги да дава голови, но сепак да почекаме... со среќа
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Со еден напаѓач :jaj: можеби Пато не е опоравен но можел да го пушти Шева но сепак се надеваме на победа тука е Инзаги :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Добар состав е ова, Катанија има добри спринтери така да ќе мора да играме многу претпазливо, како во одбраната така и во средниот ред. Гледам нема да има ни на ОБН ни на Телма така да се селам во кладилница :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
ццц на телма фиорентина, на обн Рома, ебати утакмицете, да не има и Катанија нешо со тв правава дома нешто ко Наполи, и они са мафијаши.

Може на Супер Спорт 2 да ја даваат, ако не и ја се селим у кладилница
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ајде момци, со среќа нека ни е. Очекувам на оваа средба да има многу голови. Не ми се свиѓа шо Слоудорф е пак во првиот состав, многу ја тупи да го ебам. Роналдињо да не е повреден? :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom