Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.506
Поени од реакции
5.489
Испаѓа дека ако Кака остане у Милан, Милан нема да ги исплате долговите и ќе банкротира?:raz::raz:
Ја пишав она што го прочитав овде, сеа немора да значи дека ќе банкротира него дека имаат долгови и мора да се исплатат, затоа беше донесен и Бекам ради маркетинг т.е. да извадат некоја пара од него, не дека им е потребен играч на таа позиција.
Којзнае какви други планови праат Галијани и Берлускони...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Планираат да си вратат доста пари сезонава и од следна сезона да играат пак во ЛШ и пак да си се вратат со старото темпо зашто кога играш во УЕФА не земаш ни приближно исто пари како во ЛШ.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
citam unazad stotici postovi slicni ili priblizno slicni gore dolu se povtoruvame site fanovi deka sme protiv prodazbata na takov simbol na klub.. igraci kako igraci idat i odat ali koga stanuva zbor za simbol na klub ne se nastapuva vaka iako ima uste mnogu da pokazuva i da se bori za klubot za da dostigne edno nivo kako legendi od tipot na van basten, gulit,weah, maldini, leonardo, boban.. i sl.. ali daj boze da ostani da ima moznost za da napravi tolku.. ali kako i da se gleda grevota e za coekot go izbudalija pari, klubovi, navivaci, familija.. kaj so procitav vo nekolku strani maksimalen pritisok na nego kako licnos teroriziranje a site znaeme kakva licnost e kaka..pozz do site fanovi
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Каква личност е бе? Јас едно време ако се сеќавам он беше мирно момче, воспитано со христијански обичаи, којшто секој гол го посветуваше на Господ, кој што се ожени со девојката со која што иде уште кога бил тинејџер....
... и одеднаш тој тип се претвара во алчно копиле кое што трча по парите на шеиците. Хел ноу!!
Колку и да го сакам и да пробувам да го бранам, за сите овие денови поминати во шпекулации еднаш да не се појави и да каже дечки сакам да останам во Милан/идам во Сити.
И што беше тоа гестот кога се држеше за срце и покажуваше накај навивачите?
Во срце сте ми ке останам тука/во срце ке ми бидете ама идам во Сити.
...чекањево ме убива...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Чекањето нас не убива а фановите на сити веќе почнале да слават со транспаренти

не е убав во овој дрес:nesum:

Ова е вистинскиот Кака

:cry:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.506
Поени од реакции
5.489
... и одеднаш тој тип се претвара во алчно копиле кое што трча по парите на шеиците
Чекај малце... тој уште е тоа момче што го знаеш од порано од кај сеа алчно копиле ? ја како што знам Кака несака да иде во Сити, имаше доста изјави дека го сака Милан и дека еден дена сака да биде капитен на Милан, работата е што Галијани и Берлусокони сакаат да го продадат, а чим те нејќат во клубот сакал нејќел ќе си заминеш...
Да сакаше да иде во Сити одма ќе се согласеше да иде, а не да го тераат да ја прифати понудата на Сити, и сигуро немал ова да го направи:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
Чекањето нас не убива а фановите на сити веќе почнале да слават со транспаренти

не е убав во овој дрес:nesum:

Ова е вистинскиот Кака

:cry:
Ако "навивачите" на Сити ги нарекуваш фанови тешко нас.
И да ич не му стои плавиот дрес :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Чекај малце... тој уште е тоа момче што го знаеш од порано од кај сеа алчно копиле ? ја како што знам Кака несака да иде во Сити, имаше доста изјави дека го сака Милан и дека еден дена сака да биде капитен на Милан, работата е што Галијани и Берлусокони сакаат да го продадат, а чим те нејќат во клубот сакал нејќел ќе си заминеш...
Да сакаше да иде во Сити одма ќе се согласеше да иде, а не да го тераат да ја прифати понудата на Сити, и сигуро немал ова да го направи:
Грешиш...иди некоја страна наназад ке видиш постирав интервју со Кака да видиш како збори за предизвикот на Манчестер Сити.
А сигурен си дека ако Кака сака да остане во Милан, Берлускони и Галијани ке го примораат да си иде?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Каква личност е бе? Јас едно време ако се сеќавам он беше мирно момче, воспитано со христијански обичаи, којшто секој гол го посветуваше на Господ, кој што се ожени со девојката со која што иде уште кога бил тинејџер....
... и одеднаш тој тип се претвара во алчно копиле кое што трча по парите на шеиците. Хел ноу!!
Колку и да го сакам и да пробувам да го бранам, за сите овие денови поминати во шпекулации еднаш да не се појави и да каже дечки сакам да останам во Милан/идам во Сити.
И што беше тоа гестот кога се држеше за срце и покажуваше накај навивачите?
Во срце сте ми ке останам тука/во срце ке ми бидете ама идам во Сити.
...чекањево ме убива...
И мене тоа најмногу ме збунува..Зошто не се појави да даде една изјава...па било каква,да знаеме што мисли.A гестот со навивачите,ме потсетува на прес-конференцијата што ја имаше Шева пред да си оди...
Галијани е на средба со претставници од Сити... линк
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
Последни со пораки да не си оди се Липи Џорџо Армани :icon_lol: и најбитно Ариго Саки.Последниов е човек што се смета за одговорен за пепородот на Милан, тренер на најаката генерација со Холанѓаните и неговиот збор во Милан до ден денес важи за закон.
Мислам дека ке проработи разум и нема да отиде,ако отиде да сме живи и здрави ќе боли едно недела две ќе помине сеа мој до моега има и бетер ствари у животот :):toe:
и уште една клупска легенда,Албертини порачал да не иде.. :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Значи до кај 10 најкасно вечерва ке се знае сигурно што е со иднината на Кака

аах кај ке издржам уште толку
викаат дека решил да не си иде...но не е сигурно
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Берлускони е готов да ја одбие понудата на Сити само ако Кака не сака зголемување на платата,кое Милан не можел да си го дозволи!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom