Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не се сложувам за овие!:nenene:
Рачунај дека за дечките немаме дадено ни 3 милиона, а во иднина барем од Табаре очекувам да биде замена за Кака.:wink:
Бекам, Емерсон, Ибраим Ба и Виери, речиси не дадовме пари, Роналдињо дупла го исплати трансферот, а и добро игра(во последните утакмици му падна малце формата ама пред тоа ни беше најдобар играч)...
Не зборев општо само за парите што се дадени за тие играчи туку дека се некои клошари анонимски кој што никој во светов никогаш нема чуено за нив и доаѓаат од 2ра аргентинска или од уругвајска лига.
За Бекам, Емерсон, Ибраим Ба и Виери знам дека не дадовме пари ама и дете од 2 години да го прашаш ке знае дека тоа се само глупи потези на управата на Милан.
Не ме зезај бе Ибраим Ба, хахахаха па тој играше у Милан пред 10 години.
Да не ги заборавиме и Грими и Калач! Знаеш дека Калач пред да дојде во Бреша мислам, бил трет голман во Лечестер( Англиска четврта лига).
Што е многу многу е...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ибраим Ба дојде повторно во Милан минатата сезона и ја окапа во резервниот тим. Сличен на тој трансфер оваа година е Чедрик Сидорф. Милан знаат да кикснат многу за некои трансфери кога купуваат играчи кои не ги користат воопшто.

А за тоа Калач воопшто не е лошо. За мене Калач е солиден голман кој минатата сезона скоро месец и пол беше најдобар голман во Сериа А. А тоа што дошол од 4 лига и тоа како 3 голман е кривица само на Лечестер кој не го приметиле...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да Калач беше добар голман додека не го натрти фабрегас од 40 метри.:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Веројатно денес е судниот ден за Кака
предтсавници на Сити се во Милано каде ке се договара за трансверот од 100 милиони евра (паѓа понудата или...)
За тие пари Берлускони го сака Адебајор, Фабрегас и Агер...значи нема да се роди нова ѕвезда, ке зима докажани фудбалери:nesvest:
еве дочитајте тука
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Веројатно денес е судниот ден за Кака
предтсавници на Сити се во Милано каде ке се договара за трансверот од 100 милиони евра (паѓа понудата или...)
За тие пари Берлускони го сака Адебајор, Фабрегас и Агер...значи нема да се роди нова ѕвезда, ке зима докажани фудбалери:nesvest:
еве дочитајте тука
Со тие играчи ќе бидеме барем еден ипол пат појаки од сега.:aplauz::aplauz:
Ама не ми се верува дека ќе ги земиме, а и Кака ќе си оде.Ако ги договориме трансферите, добро ќе биде.:zlo:

Не зборев општо само за парите што се дадени за тие играчи туку дека се некои клошари анонимски кој што никој во светов никогаш нема чуено за нив и доаѓаат од 2ра аргентинска или од уругвајска лига.
За Бекам, Емерсон, Ибраим Ба и Виери знам дека не дадовме пари ама и дете од 2 години да го прашаш ке знае дека тоа се само глупи потези на управата на Милан.
Не ме зезај бе Ибраим Ба, хахахаха па тој играше у Милан пред 10 години.
Да не ги заборавиме и Грими и Калач! Знаеш дека Калач пред да дојде во Бреша мислам, бил трет голман во Лечестер( Англиска четврта лига).
Што е многу многу е...
Па Форлан каде играл пред да оде у Манчестер?
Суарез каде играл пред да оде у Ајакс?
Касерес каде играл пред да оде у Виљареал?
Кавани каде играл пред да оде у Палермо?
..............

За Ба ќе кажам.

After the season Ba accepted a job as a scout for Milan in Africa.
Тоа било мамка, зимањето на Ба....

Така да очекувајте некое црнче, дело на Ба.:kesa:
За Виери, Емерсон и Бекам немам зборови...:uvo::uvo:


 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Со тие играчи ќе бидеме барем еден ипол пат појаки од сега.:aplauz::aplauz:
Ама не ми се верува дека ќе ги земиме, а и Кака ќе си оде.Ако ги договориме трансферите, добро ќе биде.:zlo:
Сакаш Кака да си иде
нооооооормааааааааалееееееееенннннн ли си ти бе:tapp::tapp:

Нека го продадат Кака и ниеден играч што ке го купат нема да успее со тие пари
Се надеваш на Адебајор, Фабрегас и Агер, после зошто сме пензионерски тим :tapp:
во следниве 20 години нема да игра фудбалер како Кака во Милан
Пато е добар и дава голови но никогаш нема да стане предводник на тимот

Ако иде КАКА да даде господ пак наредна сезона во уефа да играме, ич пари да не собере Берлускони:pipi:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ако иде КАКА да даде господ пак наредна сезона во уефа да играме, ич пари да не собере Берлускони:pipi:
Вака да ти кажам:
Ако Кака замине во Сити, и ти заедно со него. Имаш ФК Манчестер Сити, другото го знаеш.

Доколку си навивач за Милан, остани тука.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Сакаш Кака да си иде
нооооооормааааааааалееееееееенннннн ли си ти бе:tapp::tapp:

Нека го продадат Кака и ниеден играч што ке го купат нема да успее со тие пари
Се надеваш на Адебајор, Фабрегас и Агер, после зошто сме пензионерски тим :tapp:
во следниве 20 години нема да игра фудбалер како Кака во Милан
Пато е добар и дава голови но никогаш нема да стане предводник на тимот

Ако иде КАКА да даде господ пак наредна сезона во уефа да играме, ич пари да не собере Берлускони:pipi:
Јас многу пати кажав."Не би сакал да си оде, ама и ако си оде ќе биде добро за нас"

A за годините:24, 22, 24....

Доколку ги земеме овие играчи како замена за Кака, да бидам искрен-ќе бидам пресреќен.

Зошто мислиш дека Пато нема да стане предводник на тимот?
Па тој уште сега е предводник, на Кака не му оде оваа сезона, да се разбериме.Па ни Меси не играше како Пато на 19 години.

А за пари, Берлускони има пари, не дека се многу(12-3 милијарди евра и секојдневна заработка од тоа што јас цел живот нема да го заработам, па да бидам и премиер на Македонија).


Фан Клуб: Милан 19-01-09 14:40 maca_kaka' умри бееееееееее
:back::back::back:
 
P

PewDiePie

Гостин
Кака нека го праша другар му дали вредеа парите во Челзи во замена за кариерата??? само да не си отиде.....
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ми кажаја дека кажале на вести оти Кака ке останел, нез дали е официално ама вервам.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
тешка дилеми и ситуација за навивачите на милан и за самиот кака се надевам ќе остане
Кака нека го праша другар му дали вредеа парите во Челзи во замена за кариерата??? само да не си отиде.....
не прај споредба со шева и кака,шева беше на залезот на кариерата а кака е младо уште
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Вака да ти кажам:
Ако Кака замине во Сити, и ти заедно со него. Имаш ФК Манчестер Сити, другото го знаеш.

Доколку си навивач за Милан, остани тука.
Јас ке си останам навивач на Милан и фан на Кака, само они ке ми се во срцето
Ама Берлускони и Галијани никогаш веќе нема да ги сакам и почитувам
Кака со своите 26 години го покажа најдоброто од себе не му треба веќе тим да се докажува јас несакам да си иде за доброто на тимот отколку заради фановите, знам дека без него ке губиме мнооогу. Нека го продадат ама тешко тие играчи што ги сакаат да прифатат понудата. Сакам да земат млад играч кој ке се докаже во Милан, доста ни се веќе докажани ѕвезди кои потешко се привикнуваат на Италијснкиот фудбал:toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
моментално се одржува средба помеѓу Галијани и Берлускони каде ќе се разговара за иднината на Кака... а подоцна се очекува средба на овие двајца со таткото на Кака

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=4028

подоцна нови информации ќе бидат прикажани
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ако иде КАКА да даде господ пак наредна сезона во уефа да играме
Ако Кака замине тогаш многу губи тимот, ама Кака никојпат нема да биде поважен од Милан.

Ако замине Милан нема да се распадни. Продолжуваме понатаму.


Тоа цитатот е најлошото нешто што сум го прочитал од еден фан на Милан. Во случај да си чисто фан на Кака би те разбрал(по се изгледа и така е).
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Стварно се нервирам кога гледам дека се расправате. Нека замине ако замине... Направи еден куп за клубот, но ако сака да ја смени средината, негова е одлуката. Незнам што сте запнале толку... Управата на Милан, и на било кој клуб неможе да задржи играч ако тој сака да си оди. Ниту пак можат да го избркаат со сила.

И престанете со плачење, што ке сме правеле :tapp:. Милан е клуб со традиција. Што ке правиме по 4-5 години кога кариерата на Кака ке заврши? Што ке правиме кога ке се повлечатНеста, Малдини, Гатузо, Дида????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom