Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Немало пари, долгови имало? Еве ги причините...
Кардачо, Видуез, ИБРАИМ БА, Емерсон, Роналдо, Виери, Оливеира, Вогел, Џилардињо, Бекам, Роналдињо до негде.... и уште милион којшто не ми текнуваат. Со парите што беа фрлени во воздух за вакви "Таленти" секој паметен тренер и претседател во светот би купил 3-4 млади играчи како Пато и Тиаго Силва и ке си ја градиш иднината на тимот.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Немало пари, долгови имало? Еве ги причините...
Кардачо, Видуез, ИБРАИМ БА, Емерсон, Роналдо, Виери, Оливеира, Вогел, Џилардињо, Бекам, Роналдињо до негде.... и уште милион којшто не ми текнуваат. Со парите што беа фрлени во воздух за вакви "Таленти" секој паметен тренер и претседател во светот би купил 3-4 млади играчи како Пато и Тиаго Силва и ке си ја градиш иднината на тимот.
Вака викаше и син му на Берлускони, ама стариов е дрво невидено и по свое си тера.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
утре е решавачки ден за нас ке видиме што ке биде иако немам многу надеж зборовите на педерот галиани кажат се :toe::toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Луѓе незнам вие што мислите за бекам ама јас мислам дека кога влезе фламини како се осети дека знае да изигра детето на таа позиција одма неколку успешни стартови скрати топката да помине за напаѓачите јас мислам Фламини IN Бекс OUT
Леле оној црногорецон многу добар баш би посакал таков играч во тим многу е брз и има добар дриблинг некои нема да се сложат ама потсеќа на играта на кака многу се труди и топ е за таа позиција можеби би бил добар во милан!?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ќе видите кака ќе остани мислам дека сити ја намалил понудата на за кака на 50 милиони.:toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Немало пари, долгови имало? Еве ги причините...
Кардачо, Видуез, ИБРАИМ БА, Емерсон, Роналдо, Виери, Оливеира, Вогел, Џилардињо, Бекам, Роналдињо до негде.... и уште милион којшто не ми текнуваат. Со парите што беа фрлени во воздух за вакви "Таленти" секој паметен тренер и претседател во светот би купил 3-4 млади играчи како Пато и Тиаго Силва и ке си ја градиш иднината на тимот.
Не се сложувам за овие!:nenene:
Рачунај дека за дечките немаме дадено ни 3 милиона, а во иднина барем од Табаре очекувам да биде замена за Кака.:wink:
Бекам, Емерсон, Ибраим Ба и Виери, речиси не дадовме пари, Роналдињо дупла го исплати трансферот, а и добро игра(во последните утакмици му падна малце формата ама пред тоа ни беше најдобар играч)...

Луѓе незнам вие што мислите за бекам ама јас мислам дека кога влезе фламини како се осети дека знае да изигра детето на таа позиција одма неколку успешни стартови скрати топката да помине за напаѓачите јас мислам Фламини IN Бекс OUT
Леле оној црногорецон многу добар баш би посакал таков играч во тим многу е брз и има добар дриблинг некои нема да се сложат ама потсеќа на играта на кака многу се труди и топ е за таа позиција можеби би бил добар во милан!?
Супер играч е, баш би ни требал, ама....:kesa:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ми текна да проверам кога точно дошол Кака во Милан:)


Milan's new player Brazilian Ricardo Dos Santos Leite, also known as 'Kaka' holds his new jersey during his presentation at Milan seat of Milanello (Milano), Tuesday 19 August 2003.

Еве негов говор на овој ден
[FONT=Verdana, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- Veoma sam srecan sto cu igrati ovdje, nadam se da cu uci u istoriju Milana. Velika je cast igrati za prvaka Evrope, za mene dolazak u Milan predstavlja ispunjenje sna - rekao je Brazilac,[/FONT]

и успеа во тоа:pipi:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Цар си ако веруваш во ова!
Можда в.д. претседателот кој е на замена до следни избори ќе плисне 120 милиона из чиста мира :tv:
Башка и оригиналната вест потекнува од News of The World, не така меродавен извор... уживајте, не го купува Реал Кака :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Toa знаеме но добра замена ќе биде ако замине што никој нејќе да замине..
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Добро бе газдиве ако толку сакаат да го продадат нека издржат до лето уште една полусезона треба да изиграме се бориме за скудетото они сакаат да ни го шитнат најдобриот играч!!!:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom