Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
www.translate.google.com

Преведува од Италјански на Енглески, еве што вика

I never said anything like this, there is the world''. The sports director of Milan, Ariedo Braida, denies the phrase attributed to the British tabloid 'Daily Star', which would have said that Kaka 'is already' sold.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
www.translate.google.com

Преведува од Италјански на Енглески, еве што вика

I never said anything like this, there is the world''. The sports director of Milan, Ariedo Braida, denies the phrase attributed to the British tabloid 'Daily Star', which would have said that Kaka 'is already' sold.
Или уште поразбирливо т.е од итаљански на хрватски
''Nikada nisam rekao ništa slično tome, postoje na svijetu''.
Il direttore sportivo del Milan, Ariedo Braida, smentisce la frase attribuitagli dal tabloid britannico 'Daily Star', in cui avrebbe detto che Kaka' sarebbe gia' stato venduto.​
Sportski direktor Milana, Ariedo Braida, negira izraz atribuiran britanski tabloid "Daily Star", koji bi rekao da Kaka 'je već' prodaje.:helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пола од зборовите не се преведени... Како и да е, Кака за сега останува во Милан.

Да се надеваме дека нема таткому да го премисли.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да ако игра како што игра во бордо може,ама на гол прочитав дека замена ќе му била Рибери од Баерн.:nesvest:
Што ти значеше :nesvest:-ова?
Преголем притисок е ова за него.

Но и тој го има последниот збор се надевам дека ќе го избере вистинскиот фудбал и вистинската кариера, а не парите!
А кој го праве тој притисок?
Галијани?
Берлускони?
Гол(док)ком?
Арапите?

Не, притисокот го прават дечките што вчера беа на Сан Сиро, дечките што за овие 3-4 дена испишаа 50 страни на кајгана,.....:wink:



Испаѓа дека Галијани, Берлускони и Анчелоти не одлучуваат, така?


Без разлика како игра сеа во Бордо ја општо ти зборам дека неможе, бидејќи се различни играчи.
Не би рекол дека се многу различни, Кака може малце да е побрз.
И Кака и Шева не беа исти играчи, па видовме што се случи.:wink:

Доколку замине Кака би требало Гуркуф да се врати освен ако не мисли да купи некој подобар пр. Диего од Вердер.
Хммммм, ова е голема дилема...

Не може да игра риберу како кака.:wink:
Да бидеме реални, Рибери моментално е ниво над Кака, Кака не е веќе тоа што беше, повредите го уништија....


И јас ова го зборам цело време!
Утре ќе се стретнеле татко му од Кака со претставници од Милан и од Сити.Берлускони изјавил дека ако Кака реши да остане ќе добие нов договор со зголемена плата.
Значи пак испаѓа дека Кака одлучува?
Пред некој ден кажа дека неможе да му ја зголеми платата, тоа е најмногу што може милан :toe:
Еве и да му ја зголеми, што ќе биде ако Пато побара драстично зголемување на платата?Па уште неколку играчи.....
:raz:


Не ме сфаќајте погрешно, јас не сакам Кака да си оде, ама оставете Кака да си одлуче каде е подобро, а знаеме каде е подобро...
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Росоњери ајмо малку да оладиме и да видиме што ке биде....
До пред некој саат и јас не можев да се смирам заради оваа понуда на сити, но мора малку да се смириме и да видиме што ке биде.... Ние можеме само да си се нервираме, ама ништо нема да смениме - ние сме во Македонија, единствено само фановите од Италија можат само нешто да направат со протести или со нешто слично, но ако Кака се одлучил да си замине никој нема да го запре, како што и никој неможе со сила да го натера да си замине.... НЕГОВИОТ ЗБОР Е ПОСЛЕДЕН!!!!!!

Ајде малку развеселете се си победивме вчера, денес на Интер им ја истурија фацата останува уште Јуве вечерва да си киксне, Пандев да им чукне едно 2-3 гола в мрежа (Господ нека му е на помош) и после ке се бркаме за Скудето:toe::pehar:.....

FORZZA MILAN!!!!!!

:helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Хмм шансата е тука. 1-1 е сепак но Лацио со играта до сега е во предност. Милан се приближува кон врвот.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
:tapp: галиани изјави дека со парите на кака нема да се купат играчи (ова сначи дека го продал) зашто клубот многу должи :tapp::tapp:
па и една валенсиа должи па не ни мисли да ги продава давид вила и силва море гомнар галиани :nenene::nenene::nenene:

Ovaj klub i ovaj uprave zaslužuje poštovanje i ljubav od navijača", rekao Radio Monte Carlo-ova večer.

"I don't know what Kaka will do, but as for me, I slept very badly last night. I have the same feelings as the fans, but being the general manager of Milan, I have to rev up my reasoning too.​
"Ne znam što će učiniti Kaka, ali kao za mene, sam jako loše spavala sinoć. Imam iste osjećaje kao i obožavatelje, ali budući da je generalni direktor Milana, Imam to rev up moj rezon previše.

"We'll see what happens. I can confirm absolutely nothing has been signed, not by us and not by the player. He is still absolutely a Milan player.​
"Mi ćemo vidjeti što se događa. Ja apsolutno ništa ne može potvrditi je potpisan, a ne od nas, a ne igrača. On je još uvijek apsolutno jedan igrač Milana.

"I am, however, unable to make predictions. Kaka has done a great deal in these years, he is a real champion who has won everything.​
"Ja sam, međutim, ne možemo učiniti predviđanja. Kaka je učinio veliki posao u tim godinama, on je pravi prvak koji je osvojio sve.

"I am struggling to understand the way the fans are protesting against an administration that has taken Milan from the edge of bankruptcy to the top of the world."​
"Ja sam bore razumjeti način na koji su obožavatelji protestirajući protiv uprave da je poduzela Milan od ruba bankrota na vrhu svijeta."

The AC general manager has also said that he feels Kaka should move to City in order to clear the Milan club of its debts.​
The AC generalni direktor je također rekao da se osjeća Kaka on bi trebao pomaknuti na Grad kako bi se brisanje Milan klub svojih

:nesum:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
:tapp: галиани изјави дека со парите на кака нема да се купат играчи (ова сначи дека го продал) зашто клубот многу должи :tapp::tapp:
па и една валенсиа должи па не ни мисли да ги продава давид вила и силва море гомнар галиани :nenene::nenene::nenene:
Не е продаен Кака, а ако се продаде сигурно со парите ке куппет играч
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ке купат али некој во рангот на Керик или на Кеита. Не даваат многу пари ќелавите. Ке чекаат некој гага да го земат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.506
Поени од реакции
5.489
Не е продаен Кака, а ако се продаде сигурно со парите ке куппет играч
Милан има долгови затоа и сака да го продаде Кака, не дека на негово место ќе купат нови играчи него да ги исплати долговите инаку не би го продавал Кака.

Реал кога го бараше Кака, Берлускони се изјасни: Кака не е на продавање, доколку он сака да иде од Милан тогаш ќе го пуштиме.
А сеа зош не излезе со таа изјава ? него седнал да преговара и гледа што повеќе пари да чари од Кака.

На лето изјави дека Милан нема пари за нови играчи а после изјавата следеше: Шева, Кардачо, Вуидс, Фелипе, Тиаго Силва, Матиони и Бекам, сеа мора некој да страда за нив.

Последно во врска со Кака е дека прифатил да иде во Сити :nesum:
којзнае што се му збореле само да го наговорат да прифати да иде во Сити.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да не се луди овие од управата или пак ги зафати светската економска криза?
Да се откажиш од услугите на Кака, еден од најдобрите фудбалери на денешницава треба да си или неписмен или дебил.
Убаво рече некој од познативе фудбалски стручњаци, парите ќе го победат фудбалот:toe:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
не,одговори само за тврдењата на Дејли Стар дека Кака е заминат веќе,вика дека никогаш нема кажано ништо дека Кака е во Сити
Abe vie navijaci na juve brkajte si rabota na vasiot forum.

P.S.Site znaeme deka AC MILAN e najbolje klub na svet ama isto taka znaeme deka JUVE SE PE..RI
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
У целава ситуација според мене сите страни се криви помалце...
Кака поради тоа што пред 1 недела дава изјави во стилот сакам да ја завршам кариерата во Милан, да бидам следниот капитен...бла бла, а следниот ден ми збори за предизвиците што може да му ги понуди 16то пласираниот тим во Премиер лигата.
Башка и незнам дали сте приметила ама Кака секогаш во изјавите бил дипломатичен, двосмислен никогаш цврсто не стоел на ставот дека сака да остане до крајот на кариерата во Милан.
А за лигушите Галијани и Берлускони што ми се пуваат тука нема пари, биле во криза и слично...па зашто е тоа така бе да ви ебам све најмило? Кај ви беше паметот кога цела ланска сезона не напраивте ниеден трансфер да ја појачате одбраната која што ни беше сирење, сите тие срамота порази и понижувања.
Милан е во финансиската криза ако воопште ја има само заради тренерот и управата, и НИКОЈ ДРУГ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom