Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
Фантастичен натпревар изиграа вчера посебно бразилскава тројка сите беа добри ама Пато беше дефинитивно најдобар и од нив тројца и после него нека не го рамнат со играчи кои се класа подоле од него.
За потсетување од вчера сликиве кажуваат се.



 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.231
супер одиграа... перфектно... но сепак имам мал приговор кон анчелоти, требаше да ги извади овие постариве многу порано... но нема врска, може и без тоа...
Се познаваше дека Кака е присутен во играта на Милан... а и имаше еден талисман у публика(знаете на кој мислам)... :wink:
На Викторија мислеше :drk:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Уф Бекам колку сакаше да игра против Удинезе му се гледаше у фацата. Ама ај има време, ке се докаже. Боље прв настап да му е у лигата на Сан Сиро , а не на пријателска. Не е тоа тоа. Уф што ми сакал овој состав да го видам, барем една утакмица:


Абиати

Замброта---------Малдини------------Каладзе--------------Јанко

Пирло-------------Абросини

Бекам----------
---------------------Роки

Кака---------

--------Пато




Малку е офанзивен ама и тоа треба да се проба, а од сите играчи што ги имаме

Абиати

Заброта---------Силва------------Неста------------Јанко

Гатузо---------------Пирло

Бекам---------Кака-----------Роки

Пато
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Уф Бекам колку сакаше да игра против Удинезе му се гледаше у фацата. Ама ај има време, ке се докаже. Боље прв настап да му е у лигата на Сан Сиро , а не на пријателска. Не е тоа тоа. Уф што ми сакал овој состав да го видам, барем една утакмица:


Абиати

Замброта---------Малдини------------Каладзе--------------Јанко

Пирло-------------Абросини

Бекам----------
---------------------Роки

Кака---------

--------Пато




Малку е офанзивен ама и тоа треба да се проба, а од сите играчи што ги имаме

Абиати

Заброта---------Силва------------Неста------------Јанко

Гатузо---------------Пирло

Бекам---------Кака-----------Роки

Пато
Во врска со вториов состав...не верувам дека ќе се затекнат Силва и Белам да изиграат заедно утакмица(освен пријателска).Таман коа Силва ќе може да игра,Бекам ќе си оди,или можда не...:)Ни го немаат уште покажано конечниот договор што го потпишале,иако се сомневам дека Галакси би го пуштиле до 2010...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе да се викаше поинаку ќе го отепавте во фалење. Фавали можи да се речи дека најодлучувачкиот пас во натпреварот го напрај, одлично се отвори и прецизно нафрли. Башка шо ни една ситна грешка не напрај во одбрана.

Па недај боже да згреши некогаш, кузнај шо ќе велите. Глејте како игра, не само со предрасуди.
Ми го зема зборот:smir:
да пишам и јас :)


браво за победата, одлична игра со големо водство и добра доминација... не би критикувал никој играч туку ми се допадна како сите играат ко целина:smir:

во очи ми упадна оној страсер, ме потсеќа на играта на Мунтари малку... добро би било ако имаме таков млад играч
Да,да добар е ама мислам дека оној коментаторот претера со тоа што кажа дека е еден од најголемите таленти во светот
А уствари он не знаеше на која позиција игра,нели прво кажа дека играл како централен дeфанзивец:)
после натпреварот Анџелоти имал своја изјава.... еве еден интересен дел од таа изјава


:)

исто така се зборело и за престојот во Дубаи... во тренинг кампот што се наоѓа таму, од таму ќе започнела нова блескава иднина на Милан, бар така изјавува Анџелоти
Хахахха Анчелоти ЅВЕР!!!!


Се надевам

Значи се изначитав.
Честита да ни е победата.

Вака сеа:
Секоја чест за Абиати. Како само пожртвувано ја бакна стативата.
Фавали одигра добро, значи беше кривец за првиот го на Пато. Кривец е и за воопшто првиот гол постигнат на Пато.
Малдини, незамлив. Штета што го фаќа старосната пензија.
Какабер беше добар, не направи кикс.
Антонини баш ме изненади и се надевам дека ќе продолжи само вака.
Јанкул не изигра нешто посебно, доволно беше тоа што цело време се ангажираше.
Пирло!?! Конечно го видовме во препознатливо издание, само така бате.
Црниот како и секогаш, најстабилен и + голче. Прекрасно!
Роналдињо едноставно гореше за да направи нешто на свој начин.
Кака... Не можам да го замислам тимот без него. Феноменално одигра, трудејќи се да постигне уште некој гол + со тоа неговото горење за пласирани шутеви.
Пато премногу добро го одигра натпреварот. Покажа дека е напаѓач од највисок ранг, дека не смее да му остави ни најмалку простор. Мислам дека батево е едно од најдобрите засилувања на тимот во последните неколку години т.е. после Кака.

Шева играше многу кратко и како што прочитав претходно така и ќе кажам. Тимот веќе беше влезен во завршницата каде се беше јасно и немаше потреба од посебни залагања.
Дармиан кога го видов ми се исполни срцето. Е сега кај него може влијаеше притисокот од дебитантскиот настап и затоа можеби не изигра баш најдобро. Доволно беше и тоа што само влезе во игра, да го осети вистинското чувство на големите фудбалери.
Страсер или како и да е. Црнчето покажа пргава игра, одлично за дебитантски настап. Па Црнче гледаме голем фудбалер во тебе.

Анчелоти!?! Мамицата:smir:, од сега па натаму фокусирај се како на овој натпревар и се надеваме дека на сите ќе не задоволиш.

FORZA MILAN!!!
Знаеш шо е финтата со Кака и Пато

Што Кака стана играч на 24 години а Пато на 19 години:zver::zver:

Уф Бекам колку сакаше да игра против Удинезе му се гледаше у фацата. Ама ај има време, ке се докаже. Боље прв настап да му е у лигата на Сан Сиро , а не на пријателска. Не е тоа тоа. Уф што ми сакал овој состав да го видам, барем една утакмица:


Абиати

Замброта---------Малдини------------Каладзе--------------Јанко

Пирло-------------Абросини

Бекам----------
---------------------Роки

Кака---------

--------Пато




Малку е офанзивен ама и тоа треба да се проба, а од сите играчи што ги имаме

Абиати

Заброта---------Силва------------Неста------------Јанко

Гатузо---------------Пирло

Бекам---------Кака-----------Роки

Пато
Јас не би ризикувал со Бекам,прво нека видат што,како е со него т.е. дали е спремен да игра или е дојден само да му позира на Бориело:kesa::kesa:



Како замена за Гатузо се споменувам 26 годишниот Германски репрезентативец-Симон Рофлс кој што доаѓа од екипата на Баер Леверкузен и игра како дефанзивец у среден ред

Гоал.ком
Трансфермаркетвеб.ком

Јас мислам дека Рофлс е одличен играч и би сакал да дојде у Милан ама треба да се знае дека тој е најдобар играч на Баер и капитен


Исто така имаше и некои шпекулации дека Милан ќе го враќал во Италија,поранешниот играч на Удинезе сегашен на Ливерпул,27 годишниот лев бек Андреа Досена кој што не се снајде во Англија
Ама неговиот агент ги негираше шпекулациите и изјави дека Досена ќе остане во Ливерпул




И за крај путево



:helou::helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Знам дека е само шпекулација и нема шанса да е вистина али сепак...

Малдини во Њукасл?!

Легендарниот капитен на Милан, Паоло Малдини, ја шокираше спортската јавност на Апенините со изјавата дека сериозно ќе ја разгледа понудата на премиерлигаш Њукасл. Поранешниот репрезентативец на Италија за Газета дело Спорт, изјави дека постојат реални шанси следната сезона да настапува во англиската Премиер лига.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Знам дека е само шпекулација и нема шанса да е вистина али сепак...

Малдини во Њукасл?!

Легендарниот капитен на Милан, Паоло Малдини, ја шокираше спортската јавност на Апенините со изјавата дека сериозно ќе ја разгледа понудата на премиерлигаш Њукасл. Поранешниот репрезентативец на Италија за Газета дело Спорт, изјави дека постојат реални шанси следната сезона да настапува во англиската Премиер лига.
Брат веста виде кога е објавена ?:pos:
Ова колку што знам истово кружеше за 1ви Април годинава :pos: :pos:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111

Колку би сакал да имаме вакво голманче:nesum:

А ова е Рене Адлер од Баер Леверкузен....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339

Колку би сакал да имаме вакво голманче:nesum:

А ова е Рене Адлер од Баер Леверкузен....
Абе ангеле ти нешто да не си се заљубил во баер:pos2::pos2::pos2:
Иначе Бекамови изгледа задоволни ај ваљда ќе добие шанса за нстап и И викторија кај Сидорф наСТАП :pos2::pos2: во секој случај вчера бевме добри иако пак без 2ца напаѓачи ама имавме среќа удинезе не е во некоја форма па налетаа на нашиве кучиња и ги лапнаа 5 комада
Ме радува Пирло стварно беше солиден стварно е она што ни треба МОЗОК(визионер) за играта на Милан
е сега уште една добра вест за нас Тоти се повреди па ако знаеме дека во колата кога рома се наоѓаше во зоната на испаѓање беше без тоти тоа ми влева надеж дека по малце подолго време можеме да се надеваме на победа!!
И така бидете ми поздравени:):helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Колку би сакал да имаме вакво голманче:nesum:

А ова е Рене Адлер од Баер Леверкузен....
На youtube.com ги ставаат само добрите одбрани а кузнае колку киксира во игра (немора да е така само давам пример).
Ете пиши Абијати ќе видиш какви одбрани има он, а и против Удинезе како Касиљс да беше :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Eх ќе си умреме сеа без утакмици еден добар период....таман ги акнавме овие 5-1 ќе ни следи подолга пауза дури до 11 Јануари...ајде ќе се идржи па во 2009 со нови сили!!!:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
На youtube.com ги ставаат само добрите одбрани а кузнае колку киксира во игра (немора да е така само давам пример).
Ете пиши Абијати ќе видиш какви одбрани има он, а и против Удинезе како Касиљс да беше :)
Абе за џабе не е репрезентативен голман на Џерманците a има само 23 години:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom