Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Brutaliptischen

Каталонче
Член од
7 ноември 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Честито Победа за Миланезите Ама искрено ги Тваривте на Удине! :)
:toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Баш сакав Рони да постигне гол :( Како и да е честито победа....
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве петарда за Нова Година:wink:.
Одличен натпревар на целиот тим....ќе го издвојам Пато заради младоста и ладнокрвноста....и Малдини заради перфектната игра....
Како само ќе беше поинаку да играше Кака пред 7 дена....ама тоа е тоа.
п.с. морав јубилејниов пост да го пишам во фан клубов:smir:
 

B. Rossonere

Picka krastava
Член од
18 септември 2008
Мислења
104
Поени од реакции
9
Top samo vaka da prodolzat da igraat ke bide dobro ne ke moze nikoj da gi pobedi mora malku da porabotat na konstantnosta na formata ne smeat da pagaat osobeno ne protiv slabite ekipi tuka najvise se gubi titulata
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
да пишам и јас :)


браво за победата, одлична игра со големо водство и добра доминација... не би критикувал никој играч туку ми се допадна како сите играат ко целина:smir:

во очи ми упадна оној страсер, ме потсеќа на играта на Мунтари малку... добро би било ако имаме таков млад играч
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Еве и од мене...

Ваков Милан сакам да гледам... Покрај убиствениот напад, Антонини доста добро изигра. Мислам дека човекот ке го гледаме почесто во првиот состав на Милан.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Криво ми е што не го гледав натпреварот, посебно кога видов дека имало петарда. Честитки и од мене за убедливата победа.:smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Кака е презадоволен од вчерашниот натпревар и се надева дека наскоро ке го постигне својот 100 гол во дресот на росоњерите, потребни му се само уште 14 гола:vozbud:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
после натпреварот Анџелоти имал своја изјава.... еве еден интересен дел од таа изјава
Гатузо? Тој е душата на Милан, сакаше да го напушти тимот но така ќе ризикуваше да се повреди.... оти јас ќе го удрев со моиве раце!
:)

исто така се зборело и за престојот во Дубаи... во тренинг кампот што се наоѓа таму, од таму ќе започнела нова блескава иднина на Милан, бар така изјавува Анџелоти
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.449
Поени од реакции
7.928
супер одиграа... перфектно... но сепак имам мал приговор кон анчелоти, требаше да ги извади овие постариве многу порано... но нема врска, може и без тоа...
Се познаваше дека Кака е присутен во играта на Милан... а и имаше еден талисман у публика(знаете на кој мислам)... :wink:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Значи се изначитав.
Честита да ни е победата.

Вака сеа:
Секоја чест за Абиати. Како само пожртвувано ја бакна стативата.
Фавали одигра добро, значи беше кривец за првиот го на Пато. Кривец е и за воопшто првиот гол постигнат на Пато.
Малдини, незамлив. Штета што го фаќа старосната пензија.
Какабер беше добар, не направи кикс.
Антонини баш ме изненади и се надевам дека ќе продолжи само вака.
Јанкул не изигра нешто посебно, доволно беше тоа што цело време се ангажираше.
Пирло!?! Конечно го видовме во препознатливо издание, само така бате.
Црниот како и секогаш, најстабилен и + голче. Прекрасно!
Роналдињо едноставно гореше за да направи нешто на свој начин.
Кака... Не можам да го замислам тимот без него. Феноменално одигра, трудејќи се да постигне уште некој гол + со тоа неговото горење за пласирани шутеви.
Пато премногу добро го одигра натпреварот. Покажа дека е напаѓач од највисок ранг, дека не смее да му остави ни најмалку простор. Мислам дека батево е едно од најдобрите засилувања на тимот во последните неколку години т.е. после Кака.

Шева играше многу кратко и како што прочитав претходно така и ќе кажам. Тимот веќе беше влезен во завршницата каде се беше јасно и немаше потреба од посебни залагања.
Дармиан кога го видов ми се исполни срцето. Е сега кај него може влијаеше притисокот од дебитантскиот настап и затоа можеби не изигра баш најдобро. Доволно беше и тоа што само влезе во игра, да го осети вистинското чувство на големите фудбалери.
Страсер или како и да е. Црнчето покажа пргава игра, одлично за дебитантски настап. Па Црнче гледаме голем фудбалер во тебе.

Анчелоти!?! Мамицата:smir:, од сега па натаму фокусирај се како на овој натпревар и се надеваме дека на сите ќе не задоволиш.

FORZA MILAN!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Стварно е жално што Малдини го мачат годините инаку секој натпревар дава максимум и се жртвува на секоја топка.Но таа е му дојдоа годините тој ќе биде легенда на Милан.

едит -


милан треба да одлучи дали бекам ќе игра во куп уефа

пато е среќен за двата постигнати гола

бекам сакал да заигра против Удинезе
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честито победава, прва утакмица на Милан што со желба ја гледав, на претходниве едвај чекав да заврши за престанам да се тресам дали сега ќе примиме гол, дали после.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Mн сум опуштен после големава победа време беше:vozbud:
Иначе сеа нашиве после празников што следи одат за Дубаи,а таму на 6 Јануари играат пријателска со Хамбургер:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom