Windows 7

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
инсталиран 64 битен виндоус 7 на лаптоп асус X59SL мрежната картичка ме зезат





со Fn+F2 во network and sharing center ми прикажува дека мрежната картичка е вклучена, а во таскбар ми прикажува дека не е вклучена (и стварно не е вклучена), можам да се приклучам само со лан кабле, во device manager ми кажува дека е све ОК, дека нема проблем со драјверите, ако некој знае како да го решам овај проблем нека кажи
некој? или на грешно место опитвам?:toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
некој? или на грешно место опитвам?:toe:
Реинсталирај ги драјверите или пробај со disable па enable. Можеш и да провериш со Update Drivers преку Device Manager -десен клик на картицата.
Јас на Acer лаптоп ја имам истата wireless картица Atheros AR5007EG и користам 32 бит верзија
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
Реинсталирај ги драјверите или пробај со disable па enable. Можеш и да провериш со Update Drivers преку Device Manager -десен клик на картицата.
Јас на Acer лаптоп ја имам истата wireless картица Atheros AR5007EG и користам 32 бит верзија
све од горе наведеното е пробано, дали е можно да е неуба верзија на виндоусот, 64 битна е?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
све од горе наведеното е пробано, дали е можно да е неуба верзија на виндоусот, 64 битна е?
Ќе звучи глупаво но извади ја батеријата.. и после стави ја пак и пробај дали после ќе покажува дека имаш кабел или не.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ако имаш личен вифи рутер влези во него и провери каква сигурност имаш сетнато (wep , wap , wpa2 ) , кога ке дознаеш каква тогаш кликни на иконата долу за вифи и спореди дали се исти ако не се смени ја за да бидат еднакви .
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
проблемот е во тоа што не ми покажува ниту една мрежа, а ми вика дека connections are available
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
До сега си се конектирал ли успешно на вифи мрежа , ако да после некоја промена ли настанал проблемот ?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
До сега си се конектирал ли успешно на вифи мрежа , ако да после некоја промена ли настанал проблемот ?
не, во то е проблемот шо до сега не се имам приклучено на ниту една вифи мрежа, еден е рутерот мој (спидпорт), еден кај сестра ми (таму е томсон), и еден кај другар мој (пирели) сегде ми покажува дека connections are available ама не ми ги прикажува
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
не, во то е проблемот шо до сега не се имам приклучено на ниту една вифи мрежа, еден е рутерот мој (спидпорт), еден кај сестра ми (таму е томсон), и еден кај другар мој (пирели) сегде ми покажува дека connections are available ама не ми ги прикажува
Ај избриши СЕ што си инсталирал за wifi, и драјвери и сетапи и програми и се. Дури избриши го и од Device Manager.

После напрај си рестарт и остај самиот Windows преку апдејтите да ти најде драјвери.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
Ај избриши СЕ што си инсталирал за wifi, и драјвери и сетапи и програми и се. Дури избриши го и од Device Manager.

После напрај си рестарт и остај самиот Windows преку апдејтите да ти најде драјвери.
и то е пробано, прво шо напрајв беше то, да ги избришам драјверите комплет за вифи картичката, си најде виндоусот драјвери и пак ме зафркават вака, ко ќе го уштекам каблето си имам интернет без никаков проблем, а преку вифи никако, море тргнав и пасворди и све пробав и несакат
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
и то е пробано, прво шо напрајв беше то, да ги избришам драјверите комплет за вифи картичката, си најде виндоусот драјвери и пак ме зафркават вака, ко ќе го уштекам каблето си имам интернет без никаков проблем, а преку вифи никако, море тргнав и пасворди и све пробав и несакат
А да ги избришеш сите мрежни и да извадиш кабли и све, и само WIFI да ти остане?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Дали некој знае како можам мануелно да инсталирам цертификат и SLIC 2.1 мод за во биос?
Значи ги имам 2та фајла, само не знаам како да ги инсталирам или каде да ги ставам?
Someone knows?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Како во 7мицата да ги избришам инсталираните гаџети? Инсталирав неколку гаџети како GPUObserver, FB Explorer, ама веќе не ги наоѓам како потребни, а не знам како да ги избришам, само ги изгасив:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom