Windows 7

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Можеш да збориш преку SKYPE? Сигурно ти е REALTEK? Да не ти е NVIDIA звучната? Знам Realtek и Windows 7 во комбинација со Skype, не одат....



Кога збориш на микрофонот, не ти мрда ова во зависност колку јако збориш?
Сигурен сум дека е Realtek. И на PC и на лаптоп е Realtek и си работат и со Skype, MSN, ICQ...Него, и мене на почетокот кога го инсталирав Windows 7 не ми работеше микрофонот ( вградениот на лаптопот што е ) во Recording Devices кога влегов ми покажуваше два микрофона и под Default ми беше ставен некој си виртуелен или незнам каков беше микрофон и затоа не работеше. Потоа ми дадов Disable на него и како Default го ставив тој вградениот што е во лаптопот, и толку се среди работата сега работи перфектно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сигурен сум дека е Realtek. И на PC и на лаптоп е Realtek и си работат и со Skype, MSN, ICQ...Него, и мене на почетокот кога го инсталирав Windows 7 не ми работеше микрофонот ( вградениот на лаптопот што е ) во Recording Devices кога влегов ми покажуваше два микрофона и под Default ми беше ставен некој си виртуелен или незнам каков беше микрофон и затоа не работеше. Потоа ми дадов Disable на него и како Default го ставив тој вградениот што е во лаптопот, и толку се среди работата сега работи перфектно.
Не се објаснувај со Корун, нуб станал :devil3:

И јас имам Realtek и си "пичам" на скајп без проблеми.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Истиот проблем го имам и јас, од кога ја сменив графичката карта и ставив Windows 7 од тогаш слушалките и микрофонот не ми работат на Front Panel а позади работат, не се ни трудев да размислував во штп е проблемот, го бапнав кабелот од позади и довиџења а ние ќе се видиме пак...
Изгледа седмицата ги ебе кокошките наместо петелот?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Истиот проблем го имам и јас, од кога ја сменив графичката карта и ставив Windows 7 од тогаш слушалките и микрофонот не ми работат на Front Panel а позади работат, не се ни трудев да размислував во штп е проблемот, го бапнав кабелот од позади и довиџења а ние ќе се видиме пак...
Изгледа седмицата ги ебе кокошките наместо петелот?
Мене ни на XP не ми работеше фронт панелот... неможев да му го најдам проблемот и си работат позади....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мене ни на XP не ми работеше фронт панелот... неможев да му го најдам проблемот и си работат позади....
Тебе не ти го поврзале предниот панел со матичната.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Дали при инсталација на виндоусот треба да се инсталираат сите абдејти што се дадени ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Дали при инсталација на виндоусот треба да се инсталираат сите абдејти што се дадени ?
Ако сакаш, препорачано е да ги инсталираш но ако немаш доволно нет не ги инсталирај што ке ти се
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Напишано од AtoM-AnT
Истиот проблем го имам и јас, од кога ја сменив графичката карта и ставив Windows 7 од тогаш слушалките и микрофонот не ми работат на Front Panel а позади работат, не се ни трудев да размислував во штп е проблемот, го бапнав кабелот од позади и довиџења а ние ќе се видиме пак...
Изгледа седмицата ги ебе кокошките наместо петелот?
Исти проблем исто решение...вин7 и реалтек....изгледа не одат заедно ко што треба...
а и поубаво ми е кога не ми висат кабли однапред.:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас иам Реалтек на 7-цата и работат перфектно,само ми бараше да ги апдејтирам драјверите најнови и пичеше :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301


Или ти ја сум про, или ти си нуб. :))

Внук, пре би купил Asus Eee PC, него да седам на линукс!
Пу бе да го ебам, кај 10 души што имаат Windows 7 со реалтек интегрирана звучна, КАЈ СИТЕ истиот проблем ги зеза со микрофонот (вклучувајќи ме и мене) а и читам по нетов и уште многу други.


А имам A4 Tech 5.1 слушалки (преку USB) супер си работат, си имаат посебна звучна... мамето.... баксуз :)

Битно од денес имам Intel Q9550 3.2 Ghz 12MB Cache (претходно E6550) :baeh:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Сигурен сум дека е Realtek. И на PC и на лаптоп е Realtek и си работат и со Skype, MSN, ICQ...Него, и мене на почетокот кога го инсталирав Windows 7 не ми работеше микрофонот ( вградениот на лаптопот што е ) во Recording Devices кога влегов ми покажуваше два микрофона и под Default ми беше ставен некој си виртуелен или незнам каков беше микрофон и затоа не работеше. Потоа ми дадов Disable на него и како Default го ставив тој вградениот што е во лаптопот, и толку се среди работата сега работи перфектно.
Еве го проработе.Фала ви на сите.Највеќе помогна овој пост.:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom