Windows 7

?

..........

Гостин
Да миљарда посто, до вчера имав XP се најнормално и сеа стаив виндоусов и нејќе ме јебе.:((((

Мене ми правеше такав проблем микрофонот, на почеток кога ставив седмица, па ми даде некој апдејти и се се среди, али ти пак прочепкај во опциите и види дали е се во ред.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ако имаш REALTEK звучна (а 99% таа ти е) нема да ти работи микрофонот на Skype. А за на MSN, оди на MSN - Tools - Audio and video setup... - подеси си тука.
Немора да значи. И јас имам Realtek звучна на лап топот па микрофонот ми работи, и вградениот и другиот на слушалките што е. Треба само да се наместат правите сетинзи.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Аwе леле, џабе чепкам нејќе мамата негова.Валда сум бот.:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Оди во Sound > Recording и дај скриншот од таму, да видиме. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немора да значи. И јас имам Realtek звучна на лап топот па микрофонот ми работи, и вградениот и другиот на слушалките што е. Треба само да се наместат правите сетинзи.
Можеш да збориш преку SKYPE? Сигурно ти е REALTEK? Да не ти е NVIDIA звучната? Знам Realtek и Windows 7 во комбинација со Skype, не одат....

Кога збориш на микрофонот, не ти мрда ова во зависност колку јако збориш?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ај сеа кажете што е работава со сајдбаров... значи идам C/Program Files/Windows sidebar, селектирам sidеbar и не отвара????:toe:

симнав и Take Ownership али ни со тоа неможе...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
ај сеа кажете што е работава со сајдбаров... значи идам C/Program Files/Windows sidebar, селектирам sidеbar и не отвара????:toe:

симнав и Take Ownership али ни со тоа неможе...
А на десктоп десен клик Gadgets???
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
ај сеа кажете што е работава со сајдбаров... значи идам C/Program Files/Windows sidebar, селектирам sidеbar и не отвара????:toe:

симнав и Take Ownership али ни со тоа неможе...
Не пипај таму. Цел program files е заштитен така. Ако инсталираш гаџет со двоен клик. Ако бришиш отвори го тоа прозорчето за додавање, десен клик>Деинсталирај.

Ако нешто сакаш да менуваш овде пипај за гаџети
C:\Users\<корисник>\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не мрда никако...:nesvest:
1. Не ти работи микрофонот
2. Не ти е приклучен каде што треба
3. Сјебан ти е џекот за микрофонот

Решениа:

1. пробај со твојот микрофон на друг РС
2. Пробај ги сите џекови
3. Пробај друг микрофон кој 100% работи, кај тебе на РС.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Иди Propertis>Levels> и види дали кај Мicrophone имаш ставено Mute или намалени ти се level-te.... може исто така да зависи каде ги ставаш слушалките, мене на XP front panelot не ми работеше, така да пробај позади кај звучниците да ги ставиш, сигурно имаш повеќе влезови....

Ај едно прашање... Update-ite што се на седмицава, дали да ги ставам сите, или да внимавам што ставам во случај да ми се деси ко што се дешаваше на некои на XP тоа Geniune?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom