Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Дали можам да симнам Update за мојот телефон (Samsung SGH-D900i) без да конектирам USB кабелот.
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Може да ми објасниш зашто ти е апдејт?
Многу апликации што сакам да ги инсталирам пред некој месец можеа, сега не можат. Пример сега скајпот не сака да го прима и некои апликации за интернет како Opera, Mozila Firefox и други.
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Јас пак со мојата слушалка, неможам да ја одјавам од телефонот што беше уклучена на него а слушалката е handsfree bluetooth sony ericsson HBH-PV720, доколку знае некој како се прави тоа молам да ми каже. благодарам
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Јас пак со мојата слушалка, неможам да ја одјавам од телефонот што беше уклучена на него а слушалката е handsfree bluetooth sony ericsson HBH-PV720, доколку знае некој како се прави тоа молам да ми каже. благодарам

пробај да го исклучиш блутутот комплетно... би требало да успее...
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
ПОМАГАЈТЕ!

Земав C510 и сега не можам да го отворам капакот позади за батеријата!! Саат и пол се мачам, го лизгам капакот, нејќе. Ако некој знае како да се отвори плис нека пише

Фала однапред!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ПОМАГАЈТЕ!

Земав C510 и сега не можам да го отворам капакот позади за батеријата!! Саат и пол се мачам, го лизгам капакот, нејќе. Ако некој знае како да се отвори плис нека пише

Фала однапред!
Гледај ги првите 14 секунди не повеќе :) потегни убаво мора да се отвори не го жали :)

 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Гледај ги првите 14 секунди не повеќе :) потегни убаво мора да се отвори не го жали :)


Џабе, нејќе :(. Ко со лепак да е лепен.

--- надополнето ---

Проблем решен :)
Дојде другар, применивме малце појше сила и оп се отвори!:vozbud::je:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Здраво ај ако мозе некој да ми помогне имам навигација NUVI 255WT и немам мапи за Македонија и за соседните земји,а ми требаат.Мозе некој некако да ми помогне или кај да одам да ми стават мапи ? Или ако постои некој сајт каде мозам сам да си downloadiram фала и поздрав однапред мозе и на пп да пратите
 
Член од
20 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ima li nekoj da mi pomogne okolu gprs settinzite za internet za samsung i8000 (omnia II) od mobimak .porakite od 122 kontakt centar ne mi stigaat a gi vnesuvav i racno parametrite ama ne pomaga .samsungot raboti na windows mobile 6.5 .unapred blagodaram
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Здраво ај ако мозе некој да ми помогне имам навигација NUVI 255WT и немам мапи за Македонија и за соседните земји,а ми требаат.Мозе некој некако да ми помогне или кај да одам да ми стават мапи ? Или ако постои некој сајт каде мозам сам да си downloadiram фала и поздрав однапред мозе и на пп да пратите

50 евра...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Здраво ај ако мозе некој да ми помогне имам навигација NUVI 255WT и немам мапи за Македонија и за соседните земји,а ми требаат.Мозе некој некако да ми помогне или кај да одам да ми стават мапи ? Или ако постои некој сајт каде мозам сам да си downloadiram фала и поздрав однапред мозе и на пп да пратите
Отиди ТУКА во GPS под-форумот и побарај помош или разлистај ќе најдеш ...

Да не претера?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Да не претера?
малку.... мене толку ми бараа со се гармин да ми стават на гпс-от за у кола... се разбира не платив ама добро се изнамачив додека не најдов се што ми треба и додека не ги испоотклучив мапите....
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
дали некои знае во што може да е проблемот со тоа што телефонот ( Samsung SGH-D900i ) не ја полни батеријата а на истиот приклучок усб кабелот работи ? ? ?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
полначот можеби? многу често знаат кабелчињата внатрешно, кај џековите да се откачи едно жиче и ете ти мука...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom