Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Треба да се декодира телефонот зошто е заклучен на мрежа т.е. да работи само на т-мобиле ... после декодирање ќе можеш да ставиш картичка од било кој оператор :smir:
И колку чини тоа? :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Па претходно тој дечкото никропхилија мислам дека му беше никот даваше цени ... Али ок нема врска Фала :)
 

Inspektorat

www.guliver_tip.bloger.hr
Член од
22 август 2008
Мислења
95
Поени од реакции
0
Zdravo

Neznam kaj da pisam za ova ako mozit nekoj da mi kazit kaj da najdam poker texsas holdem za telefon igra????
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Ај по втор пат :) Имам нокиа н79, не ми се појавува нигде фм трансмитерот, немам опција да го активирам, а во упатството стои дека има трансмитер, направив се точно како во упатството (отидов во music player, па options, или како и да идеше) и воопшто нема опција за активација на трансмитерот. Софтверска/хардверска грешка, или што е проблемот?
 

Зуљфи

~~~МУДРЕЦ~~~
Член од
24 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
ЗЕНА МИ ГО ИСПРА МОбилниоТ СО МИ БЕШЕ ВО ТРЕНЕРКИ И СЕГА НЕ РАБОТИ
КАКО ДА ГО ПОПРАВАМ?
ДА СМЕНАМ БАТЕРИЈА???? :nesum::nesum::nesum::smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ЗЕНА МИ ГО ИСПРА МОбилниоТ СО МИ БЕШЕ ВО ТРЕНЕРКИ И СЕГА НЕ РАБОТИ
КАКО ДА ГО ПОПРАВАМ?
ДА СМЕНАМ БАТЕРИЈА???? :nesum::nesum::nesum::smir:
Yeah sure ... извади ја батеријата и што побрзо на сервис на чистење + батерија секако ќе треба да менуваш + може уште нешто ако е зезнато
 

Зуљфи

~~~МУДРЕЦ~~~
Член од
24 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Yeah sure ... извади ја батеријата и што побрзо на сервис на чистење + батерија секако ќе треба да менуваш + може уште нешто ако е зезнато
Ti daov zeleno kockice ama moram da ti se zablagoedaram i tuka ! fala brat mnogu :salut::helou::helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Yeah sure ... извади ја батеријата и што побрзо на сервис на чистење + батерија секако ќе треба да менуваш + може уште нешто ако е зезнато
А може и ништо да нема :) Барем 3-4 пати сум отворал телефони кои буквално пливале во вода, а со еден и со пливање од езеро излегував :) само сушење и проработуваа :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
А може и ништо да нема :) Барем 3-4 пати сум отворал телефони кои буквално пливале во вода, а со еден и со пливање од езеро излегував :) само сушење и проработуваа :)
Така де и ја сум спасил телефон што пливал со фен, немора да значи дека ќе има дефект ... ама не е трајно решение ... најдобро во сервис на чистење да не фати корозија и сл. и обавезно батерија надвор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom