Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
слични се само шо Нокиата има 2 мегапиксели а сагемот 3.2 и зато се думам :kez:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Лелеее немој да се двоумиш ... сажем има ср*ње квалитет и сигурно иако има 3.2 пиксела е со послаб квалитет од Нокиата ... башка што ќе ти се расипе сажемот и никој нема да ти го поправи :pop: ... нема ништо за него ни батерија

НОКИА друже ич не му ја мисли :salut:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
слични се само шо Нокиата има 2 мегапиксели а сагемот 3.2 и зато се думам :kez:
Јас не би се двоумел. Би ја одбрал нокиата.
ЈАс имав понуда од т-мобиле и од 10 понудени телефони, не обрнав внимание на никој освем на нокиите, па си порачав е51:)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Лелеее немој да се двоумиш ... сажем има ср*ње квалитет и сигурно иако има 3.2 пиксела е со послаб квалитет од Нокиата ... башка што ќе ти се расипе сажемот и никој нема да ти го поправи :pop: ... нема ништо за него ни батерија

НОКИА друже ич не му ја мисли :salut:
поквалитетни телефони во софтвер од сажем до сега не сум сретнал, воедно и хардверски се добро покажани.

проблемот кај сажемите е што претежно прават лоу енд модели а уште поголем проблем е што кај нас никој не носи резервни делови за сажем, затоа сите се плашат од "лепрозните" француски фирми: бош, алкатгел, сажем :D
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ред алерт!
Малце го удрив телефонот од земја и сега не сака да се упали, т.е. се пали, ама екранот е бел.
И друг пат ми има паднато и иста реакција после падот, ама за кратко време се врати во нормала, а сега слабо некако.
Патем, телефонот е Нокиа 6111, па мислев да не ми е поебан флетот... :toe:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
значи, имам еден мал проблем. на мојот телефон Нокиа 3500 кога сликам, у последно време ми се појавува некоја бела линија на средина на сликата. нз како да ја исклучам. и ме заебава телефонов некои песни кога ми ги пракаат на блутут нејкат да се пратат. ако мозе некој да ми каже, би било добро. фала однапред
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Има некоја разлика помеѓу Samsung U600 и Samsung SGH-U600 или истиот телефон е?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ред алерт!
Малце го удрив телефонот од земја и сега не сака да се упали, т.е. се пали, ама екранот е бел.
И друг пат ми има паднато и иста реакција после падот, ама за кратко време се врати во нормала, а сега слабо некако.
Патем, телефонот е Нокиа 6111, па мислев да не ми е поебан флетот... :toe:
или е флет или е лцд, крај краева филтер за дисплеј т.е. капс (по Скопски)
значи, имам еден мал проблем. на мојот телефон Нокиа 3500 кога сликам, у последно време ми се појавува некоја бела линија на средина на сликата. нз како да ја исклучам. и ме заебава телефонов некои песни кога ми ги пракаат на блутут нејкат да се пратат. ако мозе некој да ми каже, би било добро. фала однапред
стај го на апдејт сервис :D ако не помине - 500 денари кај мене.

Има некоја разлика помеѓу Samsung U600 и Samsung SGH-U600 или истиот телефон е?
не постои самсунг У600, секој самсунг што работи на наша фреквенција и има слот за сим картичка пред бројката на моделот мора да му пишува SGH, SPH самсунзите се само за азиско држиште.
 
П

Паган-др

Гостин
Како можам преку УСБ кабелот на Сони Ериксон к510и да сурфам на интернет со мобилниот ама со интернетот од компјутерот. Значи поврзуваш мобилен со компјутер и сурфаш без пари со нетот од компјутерот.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Да купам ли н96ка кинески модел?
ако ти е до кај 100/130 преку сила - не размислувај.

п.с. за тоа к510 и уше мн др сониериксони за поврзување преку дку60 и да јадеш нет од пц-то, стризло ми даде еден туториал, али којзнае кај забегав и го заборајв :d
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Има ли кај нас Samsung Omnia? И ако има колку пари е? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom