Уапсен Бајруш Сејдиу!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
За Бајруш со страв се збори во Куманово. Факт е дека има милиони и милиони, до неговата куќа ретко кој има пристап, никој не смееше да му се заканува, има врски во полиција така да и ова ќе помине за 3 дена. Пола Куманово е негово со разни фирми од разни дејности. Ќе видиме што ќе се случи понатаму, страв ми е и да пишувам што се знае кумановскиот народ за него. И, да, Лупевска КОД не го води, премногу закани од негова страна.
Не бе кај, невин си бил типот :).
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако ја има некој емисијата од КОД нека ја стаи.
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Човекот бил пријател и со Берлускони. :vozbud:

Чисто информативно.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
темава е стварно жешка за да се ладиме сеа
баш ме интересира бе луѓе дај кажете уште ншто
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
lugjeto imaat ubieno , imaat pretepano desetici drugi , go unistija futbalskiot klub Bashkimi , i nikogas ne bea kazneti. Sasho nareceniot bokser , bese ubien , site znaeja deka e ubien od klanot na Bajrudh , sepak ne bea kazneti. 2-ca cuvari na bolnicata vo Kumanovo bea pretepani , lom napraveni , i za ova nisto. Decata nivni so 10-15 godini vozea dzipovi i hameri , policajcite samo gi gledaa , za niv nemase zakon vo Kumanovo . Nivnoto bogatstvo sigurno e na stotici milioni evra , ni sami ne znaat kolku avtomobili imaat.
Aj da ne kazuvam povise , da ne mi dojdat doma ehehe , posto ne e samo Bajrush vo klanot , se raboti za stotina lugje :)
Inaku ima i dobra strana na klanot , posto vrabotuvaat iljadnici lugje.
pozdrav
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
lugjeto imaat ubieno , imaat pretepano desetici drugi , go unistija futbalskiot klub Bashkimi , i nikogas ne bea kazneti. Sasho nareceniot bokser , bese ubien , site znaeja deka e ubien od klanot na Bajrudh , sepak ne bea kazneti. 2-ca cuvari na bolnicata vo Kumanovo bea pretepani , lom napraveni , i za ova nisto. Decata nivni so 10-15 godini vozea dzipovi i hameri , policajcite samo gi gledaa , za niv nemase zakon vo Kumanovo . Nivnoto bogatstvo sigurno e na stotici milioni evra , ni sami ne znaat kolku avtomobili imaat.
Aj da ne kazuvam povise , da ne mi dojdat doma ehehe , posto ne e samo Bajrush vo klanot , se raboti za stotina lugje :)
Inaku ima i dobra strana na klanot , posto vrabotuvaat iljadnici lugje.
pozdrav
Kako pisuvas kako za Kamora da davas opis. Do tolku li e dojdeno?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
значи има наследници на кнеле,кристијан голубович,бата трлаја во Куманово а?
Може и некој документарец да напраат Кумановски клан из милано:nesum:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Кога си саааам
и тажно е сеее
на неаааа тиииии
сетииии сееее
Македонијаааа ти нудииии
транзициони олигарски кои ќе те убедат дека може да е и потажно, него шо си мислел :pipi:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
пола куманово е негово бе,жито мел, тутунски комбинат, искра, ресторани милано, фк милано... и усте колку појма немам.
а мислам дека и има некоја родниндка врска со хашим тачи косоварот :vozbud:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Da toa za so pola Kumanovo veke e poznato
I drugiot ti e v red so Hashim Taci.
No dali se prashuvate koj bi se osmelil taka da mu vleze na kuka na drugite biznismeni oligarsi ?
 
F

FilipMacedon

Гостин
More ne odam.Xhabe ti e ovde ke sedam.Ti mozebi si go gledal scareface no nekoj mozebi go zaigral glavnata uloga


On go ima poveke od pola Kumanovo znaci Tutunskiot Kombinat klubot duzina dukani,i klubot Milano
Жими мојов го има пола Куманово,тој можеби сака да го има ама тешко,едвај издржува една третина од капиталот во Ку-во.Инаку колку да се знае за Бајруш повеќето што работеа беа Македонци.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Жими мојов го има пола Куманово,тој можеби сака да го има ама тешко,едвај издржува една третина од капиталот во Ку-во.Инаку колку да се знае за Бајруш повеќето што работеа беа Македонци.
Hahahah vidi go be ovoj. Hahahah, tretina a? Lol lol lol :pos2::pos2::pos2:
 
F

FilipMacedon

Гостин
За Бајруш со страв се збори во Куманово. Факт е дека има милиони и милиони, до неговата куќа ретко кој има пристап, никој не смееше да му се заканува, има врски во полиција така да и ова ќе помине за 3 дена. Пола Куманово е негово со разни фирми од разни дејности. Ќе видиме што ќе се случи понатаму, страв ми е и да пишувам што се знае кумановскиот народ за него. И, да, Лупевска КОД не го води, премногу закани од негова страна.
Како се зборува од страв кога на пр- во кое такси да влезам за него си напраиме еден фин муабет со таксистите не гледам никаков страв

И каков ти е тој кумановски народ кој знаел се за него,и како би знаел тој народ ако се зборува во страв:tapp:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Hahahah vidi go be ovoj. Hahahah, tretina a? Lol lol lol :pos2::pos2::pos2:
Шипо глупав знам дека Бајруш ви е идол,и што сега ке го правите Тони Монтана по форумите,ај и страна му отворите така подобро ке го експонирате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom