Уапсен Бајруш Сејдиу!

Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
М`РШ! ни јас не сум го гледам американ генгста. и шо? сум го гледал скарфејс. го испапа на крај. немиен го лапна.
More ne odam.Xhabe ti e ovde ke sedam.Ti mozebi si go gledal scareface no nekoj mozebi go zaigral glavnata uloga
Океј, без раскажување филмчиња. Да се задржиме на Бајруш.
Која му беше „официјалната“ верзија за кешот? :uvo: Демек што бизнис имал?
On go ima poveke od pola Kumanovo znaci Tutunskiot Kombinat klubot duzina dukani,i klubot Milano
A ti pak advokat ke izigravas na zatvorenite albanci od kletata drzava?
Nevin e?:toe:
Ne mi e do toa.Spored zakonot dokolku na nekoj ne mu e izrecena kazna on seushte e nevin da vidime do kade ke potrae postapkata,inaku jas sum pesimist deka ke ima nekakva si razreshnica no ajde ke vidime
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Океј, без раскажување филмчиња. Да се задржиме на Бајруш.
Која му беше „официјалната“ верзија за кешот? :uvo: Демек што бизнис имал?
Pa nikoj neznae so sigurnost ama fakt e deka ima teski pari, kako imam cueno ima iznakupuvano mnogu nedviznini i fabriki po Kumanovo. A i poslednata epizoda so Mercedesot go potvrduva toa.
Mozebi Bloody Alboz znae nesto sto nie neznaeme, zatoa sto gledam prv e vo odbrana na "biznismenov". Ajde bekni Alboz, ke sneeeema lenta!!
Koe e potekloto na parite? Sigurno ne e od nasledstvo od bogat dedo.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
More ne odam.Xhabe ti e ovde ke sedam.Ti mozebi si go gledal scareface no nekoj mozebi go zaigral glavnata uloga
абе море хеј, не ти го викав на тебе мр`ш. тебе те сакам. седи овде на форумов. кис4е.
а тоа второто не ти го разбрав ама ич =))
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ne mi e do toa.Spored zakonot dokolku na nekoj ne mu e izrecena kazna on seushte e nevin da vidime do kade ke potrae postapkata,inaku jas sum pesimist deka ke ima nekakva si razreshnica no ajde ke vidime
OK e seto toa...ama daj molim te ne izigravaj advokat.:) Ako drobel-ke srka.:)
Jas znaes sto mislam...mu bodel oci na nekoj zaeban od vlasta, so mercedesi, klubovi i trista cuda...pa sea ke mu zema reket!
Ova mi lici na cist reket, nezavisno dali parite mu se od beli ili crni biznisi...odamna vo ovaa drzava neikoj ne se interesira za poteklo na necii pari...samo zatoa kako da mu gi zeme...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
дуи на власти - сите во ќорка е неее
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
OK e seto toa...ama daj molim te ne izigravaj advokat.:) Ako drobel-ke srka.:)
Jas znaes sto mislam...mu bodel oci na nekoj zaeban od vlasta, so mercedesi, klubovi i trista cuda...pa sea ke mu zema reket!
Ova mi lici na cist reket, nezavisno dali parite mu se od beli ili crni biznisi...odamna vo ovaa drzava neikoj ne se interesira za poteklo na necii pari...samo zatoa kako da mu gi zeme...
Bez da navleguvam vo toa sto kako zarabotil tipacot, koj patem navistina a go poseduva skoro pola Kumanovo, ke kazam sto jas mislam...
pa kraj na oktomvri e be drugari.... atentati, svedoci, apsenja..... pa ova e veke videna praktika koja se primenuva na krajot od oktomvri.....:wink:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Bez da navleguvam vo toa sto kako zarabotil tipacot, koj patem navistina a go poseduva skoro pola Kumanovo, ke kazam sto jas mislam...
pa kraj na oktomvri e be drugari.... atentati, svedoci, apsenja..... pa ova e veke videna praktika koja se primenuva na krajot od oktomvri.....:wink:
Dream theater.:)
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Па уште кога бегал, сам знаел колку е легален. :D
Инаку не верувам да има нешто поголемо од ова негово апсење. Шуш муш ќе има казна од 8 000 евра и 3 месеци затвор од кој 1 ќе бидат во притвор, 2 додека му судат а 3 нема да го седи поради добар карактер... и ... ТРУШЛИ!
Мерџо под десна нога и ГАС ГАС.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.567
Поени од реакции
48.141
ее де де де...ДУИ на власт апси од ДПА,ДПА на власт апси ДУИ...ај добро утро :)
Битно е да се апси а побитно е да се лежи...со второв имаме проблем

Иначе овој е тој што и претел на Снежна Лупевска дека ке ја убива,наводно намлатил дебела пара во Милано и намкнал добар капитал во Куманово па затоа “Куманово се почесто се нарекува Милано’’а и према клубот имав симпатии мајку му,штета што во добар случај ке пропадне:)
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Бајруш е уапсен за правење ајвар пред зграда...инаку е 100 % чист, невин како цвет...:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

П.С. До скоро кога ќе му дојдеа од УЈП во контрола, над главите на инспекторите им стоеја неговите гавази со дебели вратови и бричени глави, ама......
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Океј, без раскажување филмчиња. Да се задржиме на Бајруш.
Која му беше „официјалната“ верзија за кешот? :uvo: Демек што бизнис имал?
Prodaval semki ne platil danok i plus odel po ulica i pluknal
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
A be neli za ovoj Bajrus, Snezana Lupevska napravi emisija na "KOD" go davaa i posle toa i se zakanuvaa da ne go emituva vtoriot del zosto ke ja snemalo i celosno prestana da ja emituva emisijata. Ova so zakanava e sigurno zatoa sto moe drugarce ja videl koga nekoi batki i izlegle od nekoj crn dzip so kumanovski registracii i se zakanuvale.Toa se desavalo vo Madzari na avtobuska u blizina na nejzinata kuka. A posle toa se spekulirase deka nekoi sakale da i ja zapalat kukata.
Ne znam na youtube dali ja ima emisijava interesna e za gledanje.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
За Бајруш со страв се збори во Куманово. Факт е дека има милиони и милиони, до неговата куќа ретко кој има пристап, никој не смееше да му се заканува, има врски во полиција така да и ова ќе помине за 3 дена. Пола Куманово е негово со разни фирми од разни дејности. Ќе видиме што ќе се случи понатаму, страв ми е и да пишувам што се знае кумановскиот народ за него. И, да, Лупевска КОД не го води, премногу закани од негова страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom