Уапсен Бајруш Сејдиу!

Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
УАПСЕН БАЈРУШ СЕЈДИУ, СОПСТВЕНИКОТ НА ФК МИЛАНО
Вечерва во Куманово е упасен Бајруш Сејдиу, сопственик на повеќе фирми од Куманово и на фудбалскиот клуб Милано.


Сител дознава дека Бајруш Сејдиу имал информации за акцијата на полицијата, што ја добил во последен момент. Сејдиу потоа се упатил кон граничниот премин Блаце со намера да пребега на Косово. На граничниот премин полицијата го стигнала, но Сејдиу со автомобилоот успеал да избега преку границата. На косовска страна е запрен и вратен назад, а потоа и предаден на македонската полиција на самиот граничен премин.

Биле претресени 14 објекти, а уапсени се и 12 други лица.

Сејдиу е уапсен за финансиски криминал, шверц со цигари и нелегални зделки со лица од Косово.

Prezemeno od TV Sitel.

Za onie koi ne go znaat, ovoj e tipot sto go kupi Mercedes-ot SLR za 550000e pred nekoja sedmica.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Za onie koi ne go znaat, ovoj e tipot sto go kupi Mercedes-ot SLR za 550000e pred nekoja sedmica.
Фала на инфото.Баш не спиев со недели дур не прочитав сега на топиков.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Значи колку се наивни ова БОССОЈВЕ ќе им пуштат “сиренце“ на стапицата и штттраааак отиде опашката.Па таков мерцедес е озвучен уште од фабрика.:pos2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
и после ќе ми кажат дека со чисто работење возат џипови, имаат вили и дуплекс станови, куќи итн... МРШ маму ваша мафијашка! сите да се ухапсат и правац в зандана!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
А баш требаше да се возам со мерџово, пууу бе мајката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ако крадеш, барем кради културно и не биди толку воочлив. Типов излегува на некоја од емисииве на ТВ и кога го прашаа дали е тешко да ја издржува таа кола и вика на водителката: "Па не, јас и браќата имаме големо богатство, околу 6-7 милиони секој.":nesum:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
и после ќе ми кажат дека со чисто работење возат џипови, имаат вили и дуплекс станови, куќи итн... МРШ маму ваша мафијашка! сите да се ухапсат и правац в зандана!
Kade be marsh!!!
Nemoj so vakvi postovi te znaev poseriozen,inaku gospodinot verojatno ne go gledal filmot American Gangster

Не одат заедно мерцедес и селанец.
Greshka si gledaj malku naokolu i ke vidish
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Kade be marsh!!!
Nemoj so vakvi postovi te znaev poseriozen,inaku gospodinot verojatno ne go gledal filmot American Gangster
М`РШ! ни јас не сум го гледам американ генгста. и шо? сум го гледал скарфејс. го испапа на крај. немиен го лапна.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Океј, без раскажување филмчиња. Да се задржиме на Бајруш.
Која му беше „официјалната“ верзија за кешот? :uvo: Демек што бизнис имал?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Океј, без раскажување филмчиња. Да се задржиме на Бајруш.
Која му беше „официјалната“ верзија за кешот? :uvo: Демек што бизнис имал?
Најлегален во Македонија,само што подзаборавил некое даноче таму да пријави,и не знам дали платил за вода последниве два месеци.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom