Слаткар(истика)

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Еј! Чиста Околина да не ги видам у темава! Чиста се алфа и омега! А не ѓезве!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Слаткар добар беше, сега не ми е по ќејф. Не ми е до тоа што го дават на ТВ.
 
Член од
11 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
...

.Хеее.. абе според мене Слаткар(истиКа) е закон луѓе.. Мислам дека Ниту еден рапер.. у Македонија ! нема постигнато толку голема слава како него :):cheeky1:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
.Хеее.. абе според мене Слаткар(истиКа) е закон луѓе.. Мислам дека Ниту еден рапер.. у Македонија ! нема постигнато толку голема слава како него :):cheeky1:
Се во свое време младој моме! На времето за мене најславни беа Студени Нозе,Нулта позитив,Ристо Бомбата и Кучешка тенија па сега абер немам кај се.Така ќе биде и за овега...некоја година подоцна.Думај ми го муабетов,да не речиш не сум кажал ;)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
нема со да се каже за него само се глупира и ништо друго :tapp:
Се глупира или не, чоекот си издаде албум кој е распродаден, наполна цел антички, а да немаше шо да се каже за него сигурно немаше да се замарате и 85 страни да се наполнат за него :)

Eдит: и најдов едно видео од бекстејџ за концертот на "празниот антички театар"
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Во Скопје има скулптура скопска шмизла, Слаткар е толку многу славен што ќе го искористат неговиот лик и физикус за новата скулптура скопски шмизл :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Во Скопје има скулптура скопска шмизла, Слаткар е толку многу славен што ќе го искористат неговиот лик и физикус за новата скулптура скопски шмизл :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Секој публицитет е добар публицитет.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Секој публицитет е добар публицитет.
Има луѓе што веруваат во тоа.
Сериозно.
Демек, он напраил нешо посебно и 85 страни мрчење муда за него е позитивна ствар пошо му се крева публицитетот..

Фала, ја на пример не сум фраер, подобро 10 души да ме знаат за добро, него 10.000 за лошо..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Таму пи*иња мрдаат...*урво не се дери-магла....малолетна пијана пи*ка, и излегла цела цицка, немој да се ку*чиш, пи*ки качени на маса....L O L (во стил на фенци фаца).....баш добар, поучен текст за младата генерација, јес.
А за рима неам коментар...ајде станувај сонце, надвор не чека сонце. 5 сата се тртка се мртка, 5 сати скапавме и не купи ништо, ај у курац од карши уше еден розов излог.
Аууу јеееааа....:tv:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Таму пи*иња мрдаат...*урво не се дери-магла....малолетна пијана пи*ка, и излегла цела цицка, немој да се ку*чиш, пи*ки качени на маса....L O L (во стил на фенци фаца).....баш добар, поучен текст за младата генерација, јес.
А за рима неам коментар...ајде станувај сонце, надвор не чека сонце. 5 сата се тртка се мртка, 5 сати скапавме и не купи ништо, ај у курац од карши уше еден розов излог.
Аууу јеееааа....:tv:

Си ги научил текстовиве ама:smir:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.898
Не ми се верува дека тотално неупатени луѓе во рапот што слушнале само 3 песни од него коментираат за слаткар... :uvo: Прво ислушајте му ги песните со кои ја започна кариерата (кои за тие што незнаат датираат од 2000та година), па после серете за него "ваков и онаков". :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom