Слаткар(истика)

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Или пак за Марчело..ко демек Слаткар оди по неговите стапки сега? Да, тој може да биде МНОГУ повеќе од него, но дефинитивно не му е идол.
По патот по кој што тргнал сега тешко... :tv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
Има добра страна албумов, бар малце од малце освежи со некој понов фазон и муабет.
Мене ми се докурчени социјалните жалопојки без никаква поента во нив освен кукање и лелекање.
Овде бар се пљампа за некои секојдневни теми што е некаква си промена.
Марчело му бил идол?!?! Што има лошо у тоа? Да сум рапер и мене би ми бил. Го копира во некои наврати ,да, ама не е така упадливо. Тоа приметува само некој шо ептен завлегол во Марчело. Би му преорачал да не копира уопште пошто пре плиток е за да е Марчело, ќе си даде предолг фор ќе се заебе : )
И на крај тоа “комерцијала бил’’. Сфатливо би ми било ова е да е муабет на малолетник напален што толку разбира ама постари дечки ова да го зборат е малоумно.
Како сакате на куров да живее 21/22 годишен човек што планира да живее од музика, значи од музика да се разбереме без бекап план у стил “ако ова не ми упали имам фирма дома ќе живеам од тоа’’ без да продаде цеде, макар било и преку Свет
Комерцијала би бил доколку скроз смени тематика ради клиентела, ако задржиш есенција и првобитен фазон мене не ми смета преку кого ти шиткаш цеде и во кој емисија гостуваш и кој ти прави песна.
Мене не ми е по ќеф ни аблумов ни Слаткар ради ред други ствари, го симнав чисто да видам шо е како е. Очекував нешто далеку полошо, ова и така пропаст не е како што го правите вие.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Албумот на Слаткаристика... има неколку супер траки...ама има и траки како што е онаа со Фен шо после прво слушање делит прими... или трако со лирики ...како што е онаа... се продавам на парче се продавам на куп..... и тн и тн кај си се продава... што само си ја изјаснува комерцијалата...епа мене лично таквите текстови не ми се свиѓаат но сепак некаде поише од пола од песните се супер .... :helou::helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Албумот на Слаткаристика... има неколку супер траки...ама има и траки како што е онаа со Фен шо после прво слушање делит прими... или трако со лирики ...како што е онаа... се продавам на парче се продавам на куп..... и тн и тн кај си се продава... што само си ја изјаснува комерцијалата...епа мене лично таквите текстови не ми се свиѓаат но сепак некаде поише од пола од песните се супер .... :helou::helou:
Идентично мислење имам. Некои песни се стварно добри, ама во барем половина од нив се чувствува тенденцијата за антена хит. :toe: Плус, имам чувство низ нив дека има потреба да се збогати и мисли дека со ваква музика ќе го направи тоа. Можеби и во право е, всушност сигурен сум дека е во право, бидејќи самата контроверзност и испровоцираноста која ќе ја направи заради екс андерграунд минатото и новата комерцијализација ќе му донесе популарност а таа малку по малку ќе се претвори во кешарица.

Само, мислам дека да се обидеш да ги задоволиш сите, не е возможно. Ми се чини дека пробувал да напраи песни кои ќе кокетираат со “свет“ публиката и за мене се бљувотини, и песни кои ќе им се допаднат на оние кои до вчера му биле публика. Да, ја ќе си ги вртам некои од овие кои ми фатија уво, ама сине ова “Добро е да си рапер“ што изгледа нешто као потпис на целиот албум едноставно пара уши. Ме навредува дека пробуваш да ми го наметнеш да го слушам заедно со другите работи кои се добри. Од друга страна ќе ги имаш оние “фраери со кељави глави“ кои шо ќе ја рокаат до крај у кола со отворени прозори и ќе ја имаат на рингтон на телефон “Спушти се доле“ ама баш Мистер Комплекс нема да го зарезуваат као нешто што ги занима.

Исто така, во една од песните имаше вреѓање на цела стара македонска школа. Шо е поентата, Еминем фора, као ќе пљукам по све, ќе ме мрзат и така ќе напраам кариера. Океј, твој избор брат, ама јебига не иде сеа, така требало да се почне од старт, претходно дури и оние со кои не се мириса ги фалеше и поштуеше, имаше топ мото у животот и у работата и сеа наедаш ќе се мрзиме? Јок бато, не ми иде... :nesum:

Али ипак, чим ние тука тресеме и се занимааме со албумов, значи дека вреди, чим луѓе го купиле и го слушаат, значи дека не е лош, али ја ипак као чоек кој шо го заболе за кариерата на било кој друг а не ми е близок пријател или фамилија, можам да кажам дека оваа слика на Слаткар не ми се свиѓа, и би сакал да го видам да се врати со стихови као оние претходно. Пошо мене и онака ме занима добра лирика, а хип хоп сакам, па да можам пак да цитирам делови од Слаткар по форуми. А има некои кои набргу ќе бидат цитирани. :)

:helou:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Не знам кај е сега барем една третина од целата феминистичка багра што рипа и скока ако им кажеш дека не знаат да паркираат, додека дудуков употребува изрази од типот на:

-“да ти го напунам газот“
-“пичка пичка диридичка“ (импровизирано, не сум запознаена со неговото писателско дело)
-“цицка мицка“ (види заграда погоре)
-“уста за пушење“

И како да му објасниш на 14 годишно девојче попалено по дибеков дека тоа што он го пее за него е деградирачко и навредливо? Ама ако, нека им е...жентурии едни.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Дали моите очи ме лажат во оваа доба или навистина го споредивте оваа недозреана гнаса со култниот Марчело ?
Добро , дали сте вие нормални ? Сериозно....
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
За жал е споредуван , а за дечкото од погоре...вака.... значи вреди чим се замараме и некои го купиле албумот ... и ја го иам... исто.... ама исто да кажам...освен тенденцијата на какошто кажа “антена хит“ има пола албум зачувано рап лирики каде што пее за стариот рап за како било.... за вистинската ствар...што докажува дека он у себе си го има рапот али лета се поише и се поише го напушта...за што го кривам Тони Зен... :tapp:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308

“... се продавам у маркет се продавам у клуб...
Ти немаш што да продадеш, ти немаш што да покажеш...“

:toe: Луѓето кои никогаш не постигнале во животот не знаат да прават ништо друго освен да серат за други. Можеби дечкото не е Кочо Рацин, а не е ни генијалец, ама се` додека за него има тема со 25 страни... се` ви е јасно нели?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А еве искочи и спотот за шопингот.:salut:
Добро океј, зашо толку морбиден глас има девојката? ТОлку не можеле да најдат помилозвучен глас? Која е таа уствари? Од сите манекенки преубај неа ја нашле:uvo:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Добро океј, зашо толку морбиден глас има девојката? ТОлку не можеле да најдат помилозвучен глас? Која е таа уствари? Од сите манекенки преубај неа ја нашле:uvo:
Е ајде де манекенка....а пак гласот...катастрофа:kesa:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Добро океј, зашо толку морбиден глас има девојката? ТОлку не можеле да најдат помилозвучен глас? Која е таа уствари? Од сите манекенки преубај неа ја нашле:uvo:
Гласот не е на девојката туку на слаткар :smir: меѓу другото темава нека се преименува ''ајде да го вреѓаме слаткар" :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Go Preslusav najnoviot album na Slatkar. EdnostavNo.. pesnite se TOP>
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Добро океј, зашо толку морбиден глас има девојката? ТОлку не можеле да најдат помилозвучен глас? Која е таа уствари? Од сите манекенки преубај неа ја нашле:uvo:
Транвестит.

Гласот не е на девојката туку на слаткар :smir: меѓу другото темава нека се преименува ''ајде да го вреѓаме слаткар" :)
На Слаткар е? :)

А за насловот, нема гајле, одма ќе го менам насловот.
 
V

Viktoranius

Гостин
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Значи стварно сте неточни бе. Споредба помеѓу слаткар и Марчело? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom