Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
a) Nikoj ne može da spori deka imalo situacii na Kosovo kade srpskata policija deluvala so prekumerna upotreba na sila.Vpročem takva upotreba na sila možeme da vidime i vo bilo koja razviena demokratska zemja,da ne naveduvam konkretni primeri.
Od druga strana ,site dobro znaeme što znači Prizrenskata liga.

Kako glaven izgovor za napadot na NATO vrz Srbija se koristeše ISCENIRANIOT incident vo seloto Račak.Zošto isceniran?Nekolku godini posle NATO agresijata vrz Srbija,obdukciskite naodi (koi dotogaš se kjriea od javnosta) pokažaa deka žrtvite od toa selo se UCK teroristi i srpski policajci.

b) Milosevic do 95. beše Amerikanski čovek i glaven garant za mir i stabilnost vo regionot.Što se sluči vo megjuvreme toj najdobro znae.

c) Potočno e deka na SAD i NATO prvenstveno im prečeše prisustvuto na Rusija vo ovoj region,otkolku što tie samite imaat nekoi ogromni aspiracii kon ova podračje.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.353
А што сте се запнале за Косово и за србија. Циле призна некого ни референдум имаше ни ништо, па после се премисливме па рековме не бе не ве признаваме вас.
Големо чудо ако сме ги признале Косово ко независна држава со убоо нека им е. А на "браќава" срби убоо им се прае нека вида како е кој ќе ти забие нож у грб оној од кого најмалце си очекуел. Истите тие "браќа" не ни ја признааваа МПЦ, секој 2 Август не пуштаа наши делегацие у Св.Прохор Пчински, или ако прима ќе прима со свекакви протестни ноте од наша страна па мие моравме да си праеме алтернативно решение за достојно да да си го славиме нашиот најглем празник и ред други работи.
Така да :drk: за србите.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
OK Despot se slagam deka Makedonija e pretezno planinska zemja, samo sto ti ne mi odgovori na prasajata.
Koi se toa naseleni mesta vo planinskite predeli na Makedonija osven Krusevo kade sto se vrseni ovie istrazuvanja.

Za Krusevo ti rekov da go kazes procentot na Makedonci i Vlasi vo Krusevo pa da razgovarame ponatamu bilo ovdeka bilo na istorija.
Одговорот ти беше тука ама ти изгледа не си сватил. ок немат врска ке ти образложам на кратко зошто морам да излезам. Епа вака:
Власите како шо напоменав се старо седелци овде, значит не се дојдени од никаде-не од романија. Ти сигурно ке ме прашаш па зошто не зборват на македонски. Па вака за време на Римското и Византиското царство лугето биле делени на ромеи(писмени шо знаеле латински) и не ромеи( шо го зборвеле само нивниот јазик). Епа во тоа време сите сакале да бидат ромеи т.е. грагани на визнатија. Па така да лугето учеле и зборувале на латински. Од таму ти е јазикот шо значит тие се македонци а не се романци. А за други места на пример Берово, пехчево, многу села низ Македонија шо ке ми треба сат за да ги напишам. Се надевам дека сеа си задоволен.:tv:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Точно е под "C"...

А под "А" и "B" се Амерички намештаљки...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Делија, фати го тушот... Цел ден окапа на темава пријателе. Не вреди.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Напишано од sbd777
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)



Ako taka sto ne vlezat sea u Grcija i Bugarija da go sapsat Makedonskoto malcinstvo koe nema ni jazik, ni moze se pise Makedonec a Albancite imaa sve od toa... humanitarna my ass

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj


Kako pa da ne tie mu dadoa da se tepa po Hrvatska i Bosna fakt drugi drzavi niso ne mu pravea ...i koa pocan da cisti po doma demek a ne cistese podsreduvashe toash im tekna kao ...abe ajde

c. Zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori



BINGO praenje ogromna crna dupka patot na drogata perenje pari i kriminal za destabilizacija na EU , nesto kao Kuba so bese za SSSR... plus unistuvanje na Srbija kao faktor koja tendirashe kon Rusija ... za da ne postavi oruzje u centralniot del od tablata ... ete zatoa
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Делија, фати го тушот... Цел ден окапа на темава пријателе. Не вреди.
Да ти кажам бев под туш... Ми требаше малку... Никој неможе да ме извади од такт како ВМР-овца... За тоа се махери...
А за ова што викаш дека не вреди, во право си... Колку и да викам џабе е... Срамот си останува... :kesa:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да ти кажам бев под туш... Ми требаше малку... Никој неможе да ме извади од такт како ВМР-овца... За тоа се махери...
А за ова што викаш дека не вреди, во право си... Колку и да викам џабе е... Срамот си останува... :kesa:
Затоа не викај повеќе..доволно се посрамоти :kesa:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Одговорот ти беше тука ама ти изгледа не си сватил. ок немат врска ке ти образложам на кратко зошто морам да излезам. Епа вака:
Власите како шо напоменав се старо седелци овде, значит не се дојдени од никаде-не од романија. Ти сигурно ке ме прашаш па зошто не зборват на македонски. Па вака за време на Римското и Византиското царство лугето биле делени на ромеи(писмени шо знаеле латински) и не ромеи( шо го зборвеле само нивниот јазик). Епа во тоа време сите сакале да бидат ромеи т.е. грагани на визнатија. Па така да лугето учеле и зборувале на латински. Од таму ти е јазикот шо значит тие се македонци а не се романци. А за други места на пример Берово, пехчево, многу села низ Македонија шо ке ми треба сат за да ги напишам. Се надевам дека сеа си задоволен.:tv:

OK Despot Vlasite se Makedonci. Samo bi trebalo da si gi prasas Vlasite dali i tie ke se soglasat so tvoite teorii bidejki jas mislam deka Vlasite ne mozat da bidat Makedonci vo nieden slucaj.

Spored tvoe ke izleze deka Vlasite koi ziveat vo Srbija , Romanija,Bugarija se isto taka Makedonci sto e apsoluten nonsens bidejki tie imaat sopstvena tradicija,kultura,istorija, jazik koja e poinakva od Makedonskata vo sekoj pogled.

Zaradi takvi izjavi si imame takvi problemi koi ne opkruzuvaat, i toa ni e uste eden pokazatel kolku sme nie mal narod no za nasa srekja i pogolemite narodi na Balkanot ne se nisto podobri od nas taka da za ova moze da se progleda niz prsti i ne e nisto novo za ovie prostori da se prisvojuvaat celi narodi, istorii, tradicii i ostanato.

Pozdrav
SBD777
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Да ти кажам бев под туш... Ми требаше малку... Никој неможе да ме извади од такт како ВМР-овца... За тоа се махери...
А за ова што викаш дека не вреди, во право си... Колку и да викам џабе е... Срамот си останува... :kesa:
Останува срамот. И за Србија и за Македонија.
За Србија затоа што ни го спопикуваше со непризнавање на црквата, не давање на дозвола за посета на Прохор Пчински, за циркусите со Јован, за ословувањето со ФИРОМ и тн... А на Македонија затоа што им направи ЖБРЦ на Србите. Стварно е срамота, и од двете страни. Ама реално, кој почна со негирање? Македонија сигурно не. И Македонија не го отцепи Косово, туку само го направи очекуваното. Сите соседи го признаа, моравме и ние. Кога налагаат помоќните - ќе ги слушаш.

Да беше Србија моќна, ќе го задржеше Косово. И ние не сме моќни. Америка ни наложи - затоа го признавме.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Албанците од Косово се многу прост народ
Ове дефинитивно е точно...:

А тоа за политичките планови на САД НАТО, е делумно точно затоа што да сакаа да останат трајно на Косово, немаше да изградат монтажна база.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Да ти кажам бев под туш... Ми требаше малку... Никој неможе да ме извади од такт како ВМР-овца... За тоа се махери...
А за ова што викаш дека не вреди, во право си... Колку и да викам џабе е... Срамот си останува... :kesa:
Да, да, срамот останува, Делија е срамот. :kesa::helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
OK Despot Vlasite se Makedonci. Samo bi trebalo da si gi prasas Vlasite dali i tie ke se soglasat so tvoite teorii bidejki jas mislam deka Vlasite ne mozat da bidat Makedonci vo nieden slucaj.

Spored tvoe ke izleze deka Vlasite koi ziveat vo Srbija , Romanija,Bugarija se isto taka Makedonci sto e apsoluten nonsens bidejki tie imaat sopstvena tradicija,kultura,istorija, jazik koja e poinakva od Makedonskata vo sekoj pogled.

Zaradi takvi izjavi si imame takvi problemi koi ne opkruzuvaat, i toa ni e uste eden pokazatel kolku sme nie mal narod no za nasa srekja i pogolemite narodi na Balkanot ne se nisto podobri od nas taka da za ova moze da se progleda niz prsti i ne e nisto novo za ovie prostori da se prisvojuvaat celi narodi, istorii, tradicii i ostanato.

Pozdrav
SBD777
Еден голем Влав беше најголемата музичка ѕвезда од овие простори, секогаш се декларираше како Македонец, одбиваше да настапи под FYROM на Евровизија, ја испеа химната Македонија навива за вас. Друг Влав беше премиер на оваа земја. И ти сакаш да кажеш дека не се чувствуваат како Македонци?

И уште нешто, зашто никој не кажа дека на изборот за најдобро видео за песна што се организираше од Евровизија кое се одржа во толку омразуваната Албанија, Македонија беше преставена од Тоше, за прв пат по нашето вистинско име колку и да кукаа HellАss-ите, додека во Србија на Евровизија бевме преставени како FYROM, дури и од водителите на сцената.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
еве сеа на а1 тој амбасадорот на србија збори нешо
епа шо мислеа србите коа се маткаат со грците така им е:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom