Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ај големо чудо, чудо ми станало..на 10ти октомвиии

 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Ми ај Македонија никогаш не ја сакале, ми Црна Гора?

Србија ја плаќа цената што се крсти во Грција и верува во Русија.
Србија ја плаќа цената што не пуши Амерички курац... Ете затоа... А ти не плаќаш цена... тебе ти даваат хранарина...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
aco kuna siguren si ti vo ova ???

znaes sto e suficit ?

Eve jas da kazam sto e toa SUFICIT.

Toa e ona sto nema da go vidime dolgo vreme vo robnata i ekonomskata razmena so site nasi sosedi a posebno so Srbija!!!

Ovie nasive eksperti pocnaa so ronenje solzi i velat ne ocekuvale nekoi radiikalni potezi na srpskite vlasti.

Kakvi eksperti takva i ekonomija i standard!!
 
Член од
13 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Не сте ми јасни,во вицови и некои глупости се тешите не сте свесни што сте и какви сте или се правите дека не сте свесни,дека Албанците ви се главни и дека Грција ако тргне за 2 сата не повише ке ја срамни македонија со земја а во наредните 2 ке иѕгради нова .Сега и Обама мамето ке ви го ебе,а вие правите се националисти ..НАЦИОНАЛИСТИ !? Албанци секаде,оние што пукаа во вас до пред 5 години сега ви се главни и ги подржувате,немате друг избор,прост народ..На избори сите се палите на ефтини приказни од партиите,а сите сте клошари,по цел ден на интернет тоа и тоа ,циљ ви е да направите 100 евра и тоа е све.Со признавање на Косово ЈЕБАЛИ СТЕ ЈЕЖА што би кажале браћата Срби.Им го поткршивте ,ние барем имаме ВЕРА и ИМЕ и ЗНАМЕ и ГРБ што ние ги сакаме.Ајде сега да ве слушнам ЛАВОВИ МАКЕДОНСКИ обични зајци сте.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Што би се рекло....просечен србин е глуп ко ќутук.

Море поглупи се од ќутуци...глупи се како ќунци за пампур.
Pa dobro,može da se kaže i taka....samo se prašuvam,kako iskusen forumdžija,kolkav IQ može da ima edna individua koja se bavi so moderatorstvo a koristi retorika koja širi verska i nacionalna netrpelivost ?
Ne negiram deka postojat intelektualno inferiorni Srbi,vpročem ima takvi Makedonci i Albanci i Grci i Germanci i ......
Problem se javuva koga edna osoba vodena od omraza i netrpelivost ima sklonost da generalizira i zbori za edna nacija vo negativna konotacija.Što kažuva toa ? Sigurno ne deka taa nacija e takva kakva što toj ja zamisluva, tuku deka samiot toj ima seriozna disfunkcija vo neokorteksot.
Možam i jas da dojdam tuka i da napišam deka Albancite se glupi,poglupi od kjutuci,zatoa što ne mi se dopagja toa što se slučuva,ama toa nema da go storam,ne zatoa što, prvenstveno toa ne e vistina,tuku i da e taka,postojat mnogu poprimereni izrazi so koi bi možel da go iskažam takvoto mislenje.
Sepak toa e prašanje na domašno vospituvanje,kultura i obrazovanie.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не сте ми јасни,во вицови и некои глупости се тешите не сте свесни што сте и какви сте или се правите дека не сте свесни,дека Албанците ви се главни и дека Грција ако тргне за 2 сата не повише ке ја срамни македонија со земја а во наредните 2 ке иѕгради нова .Сега и Обама мамето ке ви го ебе,а вие правите се националисти ..НАЦИОНАЛИСТИ !? Албанци секаде,оние што пукаа во вас до пред 5 години сега ви се главни и ги подржувате,немате друг избор,прост народ..На избори сите се палите на ефтини приказни од партиите,а сите сте клошари,по цел ден на интернет тоа и тоа ,циљ ви е да направите 100 евра и тоа е све.Со признавање на Косово ЈЕБАЛИ СТЕ ЈЕЖА што би кажале браћата Срби.Им го поткршивте ,ние барем имаме ВЕРА и ИМЕ и ЗНАМЕ и ГРБ што ние ги сакаме.Ајде сега да ве слушнам ЛАВОВИ МАКЕДОНСКИ обични зајци сте.
Испуштање на фекалии од овој тип против Македонија и Македонци не се толерира тука.
Дискутирај на друг форум, каде што можеби некој толерира вакви испади. Можеби на forum.srbija.rs.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Pa dobro,može da se kaže i taka....samo se prašuvam,kako iskusen forumdžija,kolkav IQ može da ima edna individua koja se bavi so moderatorstvo a koristi retorika koja širi verska i nacionalna netrpelivost ?
Ne negiram deka postojat intelektualno inferiorni Srbi,vpročem ima takvi Makedonci i Albanci i Grci i Germanci i ......
Problem se javuva koga edna osoba vodena od omraza i netrpelivost ima sklonost da generalizira i zbori za edna nacija vo negativna konotacija.Što kažuva toa ? Sigurno ne deka taa nacija e takva kakva što toj ja zamisluva, tuku deka samiot toj ima seriozna disfunkcija vo neokorteksot.
Možam i jas da dojdam tuka i da napišam deka Albancite se glupi,poglupi od kjutuci,zatoa što ne mi se dopagja toa što se slučuva,ama toa nema da go storam,ne zatoa što, prvenstveno toa ne e vistina,tuku i da e taka,postojat mnogu poprimereni izrazi so koi bi možel da go iskažam takvoto mislenje.
Sepak toa e prašanje na domašno vospituvanje,kultura i obrazovanie.
Браво Мајсторе... :aplauz: Му го кажа убаво...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abre Makedonchinja ...kako Ve nasankaa Albancite i BUgarite ne ste ni svesni...

Uste eden adut mu davate na Kosovarot u politikata ... ke izvezuvate tamu kako edinstvena nadez za PRIHOD... suficit alooooo

I u toa se krstite Vie ??? Deka ke bidat fer ???

Samo da se nadate da e tocno ona Bog cuva budale :tapp:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ovie nasive eksperti pocnaa so ronenje solzi i velat ne ocekuvale nekoi radiikalni potezi na srpskite vlasti.
Њама више Некст сокчиња и чоколадцина од Вршац веее вееееее

Него..како то Срби поносно кажу Bolje srpska govna,nego tudja cokolada!

Најјачи смо најјачи смо...
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
DArksis јас тебе можам да ти докажам дека ние немаме исти генетски јорени со србиве и дека повеке од 30 % потекнуваме од Античките Македонци додека луѓето кои зивет на повисоките предели се со повисок процент. А за грците докажаа дека имат потекло од африка и блискиот исток. Само во одредени делови на северна грција-егејска Македонија го носат македонскиот ген
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Њама више Некст сокчиња и чоколадцина од Вршац веее вееееее

Него..како то Срби поносно кажу Bolje srpska govna,nego tudja cokolada!

Најјачи смо најјачи смо...
Нема да има ни свинско повеќе... Ама не се секирајте... Свинско ќе си купувате од кај браќата Косовари... :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Kaj ste be dpBne- ovci, "patrioti", pa neli kosovarite bea agresori 2001 za vas?? taka velevte koga SDSM bese na vlast... ili patriotcinja:drk: samo koga ste opozicija ?? dali ova bese del od majskiot odovor gUCKo-ahmeti???
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
DArksis јас тебе можам да ти докажам дека ние немаме исти генетски јорени со србиве и дека повеке од 30 % потекнуваме од Античките Македонци додека луѓето кои зивет на повисоките предели се со повисок процент. А за грците докажаа дека имат потекло од африка и блискиот исток. Само во одредени делови на северна грција-егејска Македонија го носат македонскиот ген
Географијата друже е најсилен аргумент за потеклото и името на еден народ,сето друго се само шпекулации.Географијата кој каде е роден му го дава правото на истиот да го користи тоа име но исто така се очекува најмногу гени од антиката да се совпаѓаат со неговите.Ама кој тоа може да го сфати?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom