Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Što bara togaš VMRO da vlaga vo koalicija i pravi dogovori so takvi ne-makedonci ? Imaš nekoe logično objasnuvanje osven što,ete,pa mora, gi ima kolku što gi ima ?
Абе нека идат упм и ВМРО и ДУИ и СДСМ, јас не сум партиски човек и мене ич не ме интересира, само Македонија FOREVER!!!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
ABC oduvek bil pred vremeto ...uste od vremeto od privatnata pechatnica sto mu bila u podrum... nisto ne e slucajno ABC ...planiraj da otvorish free shop
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
DoolroX , ne me razbra ,ne ti se obrativ tebe lično,te zemav kako primer(ako se navredi,proštevaj),ama ogromen procent na narodov vo Mk živee vo ubeduvanje deka e nekakov potomok na A.K.,što e sosema neosnovano.Nie tuka sme genetski rečisi sosema isti so narodot koj živee vo Srbija (ako sakaš podatoci ke gi prezentiram da vidiš),onoj narod koj živee na teritorijata na denešna Grcija ima isto onolku pravo da ja prisvojuva antičkata makedonska istorija isto kolku i nie,Albancite ne se Iliri ni na son, itn.
Samo,ete,mu teknalo na nekoj da se vozi na toj bran na manipulacii i lažni tvrdenja , samo prašanje e do koga strujata ke odi vo negova korist...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А ти изглеа не знаеш кај ти се наоѓа градот на карта.
Знам,ама барем делот каде што си живеам не е на картата,за другото не му се секирам бе,не е мое.Еднаш се грижев за таму некои делови кога не лажеа дека се наши,кога не предаваа на Карпалак или Вејце,ама сега по признавањево,до Плетвар дури не дојдат ич око не ми трепнува.А картата покажува дека се до Долнени,за каде ич не му се секирам.Мило ми е што Скопје го клале цело во состав како награда за неговата поддршка.:helou:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Доста бе!

Ајде малку музичко интермецо!


 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Еве го одговорот на Србија, кој гејските вести од Мега ТВ го емитуваа.

погледнете сами: КЛИК
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
KEF MI SE PRAVI ZA SITE SRBI KOI GLASAA ZA VRMOVCITE, A U KUMANOVO GI IMASE PREMNOGU, MOZEBI NAD 90% GLASAA ZA NIV. TPICNA SITUACIJA NOZ VO GRB.

DA ZNAM SEGA KAKO SE OSECA STOILJKOVIC, SRBIN - PRATENIK KOJ GO IZBRA DPM-NE!!!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Чеда е наркоман.
Само обичен наркоман.

Другото што си го напишал нема да го зимам здраво за готово,и нема ни да ти враќам.Тоа што ти треба да пробаш да го сфатиш е дека јас денес,или утре ако така решам ќе отидам и со сите почести ќе бидам пречекан од Велешта,до селата околу Гостивар ако сакам да идам на стриптиз,до Призрен ако ми се јаде у добра кафана (пошто таму нема друго),до Приштина или Гостивар ако ми се иде у добра дискотека.
И со секој еден од тие албанци со кои што имам беса јас сум јас- никогаш еден збор не сум скрил ниту пак додал.
И многу јасно дека постои опасност да се сјебеме максимално некогаш у иднина... ама и да биде тоа факт,пак ќе биде по правила и прописи,кои што ти не ги знаеш затоа што немало кој да те научи на нив.
Уосталом... и внук му на стариот ми кум на дедо ми до последно коцкаше на Косово. :)
Па ти... маштај малку на `слободна тема` и сети се кој е тој што ќе остане без гаќи. :wink:
Уште малку од Чеда: “Председник Либерално демократске партије Чедомир Јовановић оценио је да су државни органи неумерено реаговали када су, након што је Црна Гора признала независност Косова и Метохије, амбасадора те земље прогласили непожељним.
Неумерена реакција "представља потпуно контрапродуктивну меру којом се даље урушава позиција Србије", навео је Јовановић у писаној изјави.
"Влада треба моментално да се окрене другачијем приступу и да чини све, сама и у сарадњи са другим политичким актерима у земљи, да убрза процес европских интеграција кроз који ће унапређивати односе и сарадњу са суседима", истиче Јовановић. РТС
И јас не ти земав здраво за готово шо се испосра по Егејците, нека ти е. србин си така реагирате бурно па после ви е криво! До ак’лот е!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Pa kakov komentar očekuvaš od nekoj koj e na platen spisok na Soroš? Čedomir Jovanović,Sonja Biserko,Nataša Kandić,B92 i comp. ?
Nekoj meša nacionalni so lični interesi ( normalen čovek razbira deka toa odi edno so drugo)ama Srbija e demokratska zemja,neli, i sekoj ima pravo na "svoj" ličen stav.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Pa kakov komentar očekuvaš od nekoj koj e na platen spisok na Soroš? Čedomir Jovanović,Sonja Biserko,Nataša Kandić,B92 i comp. ?
Чеда е пиле интелектуален Монт Еверест за просечен србин. А за српчињава наши овде малокури е боговски недостижен мастер-мајнд!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A ti kakov ocekuvas od picki malokurefski kako onie od pashalukot beogradski i selana na SCG.

Jebiga, ke ripkaat, ke prdat i na kraj sami ke si smrdat.

Ebate toa srbite.

Posle oni bile za napredok, abe gitla.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Чеда е пиле интелектуален Монт Еверест за просечен србин. А за српчињава наши овде малокури е боговски недостижен мастер-мајнд!
Toj srpski malokur ne go izvadi od usta cetvrti post... izgleda ti se svidja ukus ... ???

Cheda master mind :tapp:

Oti mu se divish na nego oti mislish ima golem mastermind kur pa da smenish malce :tv:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Чеда е пиле интелектуален Монт Еверест за просечен србин. А за српчињава наши овде малокури е боговски недостижен мастер-мајнд!
Intelktualen Mont everest ??? xaxaxaxaxxaa :pos2::pos2::pos2:

"He completed Ivan Gundulić Primary School with average grades. Afterwards, he started attending the 9th Belgrade Gymnasium, but quickly transferred to the 3rd Economics High School, from which he eventually graduated. He then enrolled at the University of Belgrade's Faculty of Economics, but after only a week of classes, decided to quit. Jovanović eventually started attending Belgrade's University Arts dramaturgy program, from which he graduated in 1998 at the age of 27. He never actually worked in his chosen profession, writing only a couple of plays that were never staged or published. During his student days he also worked as a journalist."

Tolku e intelektualno nadmoken što odvaj završil fakultet i toa ne bilo kakov,dramaturgija eeeej,sovršena podloga i podgotovka za ona so što sega se zanimava....ako ništo drugo sovršeno mu stoi ulogata što ja igra;DVORSKI ŠUT....dajte luge, ako nemate poznavanje od nekoi raboti slobodno prašajte što ve interesira,ako možam ke vi pomognam....ne e sram da ne se znae,sram e....što ?

Eeeeeeeej vo osmoletka imal prosečni ocenki...pa dobro be kolku treba da si retardiran vo osmoletka kaj što tresat petki od rakav da bideš PROSEK... LOL
 

Kajgana Shop

На врв Bottom