Омилен жанр на книга

Кој е вашиот омилен жанр?


  • Вкупно гласачи
    38
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Секаков вид на фантазија и научна фантастика, но може од време да време и по некоја класика.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Научна литератута само.
Чат пат и sci-fi романи и комедија (посебно комедија на интрига)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
aбе некој да ми препорача вака еротика нешо јако за читање преку к*р ми е од комедии , фантастики, белетристики и сл :pos2: Шо да барам коа ќе си ја посетам таа библиотекарицата- теткицата
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Јас читам се и сешто. Авантуристички, фантазија, криминалистички, психолошки... се што мислам дека ќе ми биде интересно, не сум ограничен само на едн-две теми... :):pos2:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Трилер дефинитивно!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
aбе некој да ми препорача вака еротика нешо јако за читање преку к*р ми е од комедии , фантастики, белетристики и сл :pos2: Шо да барам коа ќе си ја посетам таа библиотекарицата- теткицата
Eрика Јанг.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Психолошко-морални,стручна литература...
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
41
Поени од реакции
0
Филозофски(повеќе автори),Криминалистички(Агата Кристи),Авантуристички и Научно Фантастични(Жил Верн),Психолошки
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
aбе некој да ми препорача вака еротика нешо јако за читање преку к*р ми е од комедии , фантастики, белетристики и сл :pos2: Шо да барам коа ќе си ја посетам таа библиотекарицата- теткицата


Земи читај пример Буковски, Жени, или не знам Бадем можеш да ја прочиташ, или на пример Шангај Бејби. Еве овие ми паднаа први на памет, ако некој се сети на некоја друга нека ти каже.


И кога веќе пишувам барем да одговорам на темата, најповеќе сакам некоја психолошка книга, каде што авторот ја раскажува во прво лице некако ми е по реална, особено ги сакам старите класични психолошкни книги, но за жал немам ни време ни концентрација за тие книги и последно време некако ги одбегнувам, и си читам трилери и некој бестселери, само за тепање време ретко на нешто поучно да наидам.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Земи читај пример Буковски, Жени, или не знам Бадем можеш да ја прочиташ, или на пример Шангај Бејби. Еве овие ми паднаа први на памет, ако некој се сети на некоја друга нека ти каже.
А кај Буковски ептен ќе биде лишен од еротика? :)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Неможам да читам ист жанр постојано некако ми здосадува еден ист стил.Читам скоро се трилер,авантура,крими-романчињата се посебно интересни,некое љубовно романче,историски,драма,фантазија.... :)
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Трилер дефинитивно.
Книги кои се заплеткани до самио крај. Имаат одлична приказна. Сидни Шелдон е професионалец за такви книги, затоа ми е омилен писател, покрај Џ.К.Роулинг, која ме натера да ја засакам магаија и фантазијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom