Македонскиот парламент-признавање на Косово?

Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Ќе се признае, милјарда посто :toe:
Него прашањето е што ако Македонија го признае Косово, демек ние сеа Русија или Америка сме пффф
Само џабе си се радуа тој агим, се додека е Русија во совет на безбедност џабе им е на косоварите, никоаш нема да имаат нормална држава!
Toj den koga Kosovo ke go priznavat 100 drzavi, taa formalno stanuva clen na OON... citja malku literatura...
Toj den KOJ GO JEBEE RUSIJA

Niv u stvari...nikoj ne gi ni prasuva..gi vlecat za uvceto te vamu te tamu...kako i nas.
Mozebi ne vlecat, no sme videle nekoj hajr: Kosovo nezavisna, Albanija u NATO... kazi mi, ti sto hajr si videl, od toa sto te vlecat Amerikancite :tv:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
еве демек вмро се изјасниле дека ќе гласаат за признавање
ова ќе има биди најголемата грешка
грујо не смеј да го дозволи тоа
ако тоа се случи ја губи поддршката од народот 100%
Во право си... Ваљда нема Грујо да ја направи таа катастрофална грешка...!!! Еднаш признаеш ли терористи... Стално со нив ќе си имаш работа...!!! А потоа народот ќе си го каже своето...!!!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Toj den koga Kosovo ke go priznavat 100 drzavi, taa formalno stanuva clen na OON... Citja malku literatura...
Toj den KOJ GO JEBEE RUSIJA

A tu si se malo zajebao ... Ve lazat veruj

Ajde daj link deka e taka koa ne e taka :tv:

Makedonija ja priznaa 120 zemji pa nisto :tapp:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Црна Гора денес ќе го признае Косово






На дневен ред на денешната седница на Владата на Црна Гора е и признавањето на независноста на Косово, потврди црногорскиот министер за сообраќај д-р Андреја Ломпар.

Од владата на Црна Гора велат дека седницата која започнала нешто по 12 часот се уште е во тек и ќе заврши кога ќе се донесат одлуки по сите точки на дневниот ред.

Се очекува попладнево, црногорската влада да донесе одлука за признавање на независноста на Косово.

Подгоричкиот весник „Вијести“ цитирајќи извори блиски до државниот врв, денеска пишува дека црногорската Влада ќе донесе одлука за признавање на независноста на Косово.

Сепак од процедурални причини не ја исклучуваат можноста, одлуката евентуално да биде накратко одложена, но, напоменуваат дека речиси се е подготвено владиниот кабинет денеска и официјално да ја обелодени намерата да воспостави дипломатски односи со Приштина.

Премиерот Мило Ѓукановиќ и шефот на дипломатијата Милан Рочен, минатиот петок во Парламентот најавија дека нема никакви пречки Црна Гора да го признае Косово, како и шефот на државата Филип Вујановиќ, потсетува весникот .

Вчерашната одлука на Генералното собрание на ОН, за прашањето на едностраното прогласување за независност на Косово да се изјасни Меѓународниот суд на правдата, нема да влијае на одлуката на Црна Гора, наведува весникот „Вијести“.

Претседателот на Собранието на Црна Гора, Ранко Кривокапиќ, рече, дека признавањето на Косово е нераскинлив дел од обврската на Црна Гора и придонесува за регионалната стабилност.

„Не гледам друг начин да се придонесе за стабилноста, освен преку јасно одредување кон независноста на Косово“, изјави Кривокапиќ.

Напоменувајќи дека станува збор за политичка, а не правна одлука, Кривокапиќ прецизира дека признавањето на државата „ е во доменот на политичката сувереност на секоја држава и мислам дека тоа е дел од нашите европски интеграции.

„Црна Гора, во рамки на своите национални интереси треба да оди понатаму на патот кон ЕУ и НАТО. Составен дел од тоа е нашиот однос кон регионалната стабилност, а клучен елемент на регионалната стабилност сега е Косово“, истакна Кривокапиќ.
Njegos se prevrtuva vo grobot.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Toj den koga Kosovo ke go priznavat 100 drzavi, taa formalno stanuva clen na OON... citja malku literatura...
Toj den KOJ GO JEBEE RUSIJA



Mozebi ne vlecat, no sme videle nekoj hajr: Kosovo nezavisna, Albanija u NATO... kazi mi, ti sto hajr si videl, od toa sto te vlecat Amerikancite :tv:
Ја читам литература, ти кулирај.Русија ти е женски род, читја-читај,Косово независна, да, онака за информација.
А ти кај живиш, Косово или Албанија?

Во право си... Ваљда нема Грујо да ја направи таа катастрофална грешка...!!! Еднаш признаеш ли терористи... Стално со нив ќе си имаш работа...!!! А потоа народот ќе си го каже своето...!!!
Затоа ваљда не иде во собрание... :toe:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Toj den koga Kosovo ke go priznavat 100 drzavi, taa formalno stanuva clen na OON... citja malku literatura...
Toj den KOJ GO JEBEE RUSIJA



Mozebi ne vlecat, no sme videle nekoj hajr: Kosovo nezavisna, Albanija u NATO... kazi mi, ti sto hajr si videl, od toa sto te vlecat Amerikancite :tv:
Ce vidam hajr i ce mu go gledam na sejr na tebe i na tvoj gljuposta.:)
I da ne mu go chitash mnogo na literatura, tuku da mu go zemish na bukvari da ja prochitash pak.:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe Krasnici duso napatena ...kamo be taa literatura daj opismeni me i mene ...toa so 100 zemji fintata ... ???

Taka e toa Mercedes AUTOMATIK ... pali vozi ni brzini ni nisto :tapp:

Mislish ke puknesh dva tri pati i opaaaa drzava odma ke imash de jure ...idi igraj si tamo so kalash ova literaturava gledam ne e tvoj resor :tv:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Оние 6 држави што гласале против тоа Косово да оди на меѓународен суд покрај САД се уште и Албанија, Науру, Палау, Маршалски Острови и Микронезија... :pos2::pos2::pos2: љеље мајкоооо...
А Велика Британија ,Франција и останати гласале воздржано, додека Шпанија,Грчка, Кипар , Романија и Словачка (сите од ЕУ) гласале ЗА...

Значи никој од ЕУ не бил против... БРАВО...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ц.Гора официјално призна.Македонија најверојатно ќе биде 50-та земја што ќе го признае Косово.
 
H

HITCH

Гостин
У пичку матер Влада заседава ...... еј ова не е заебанција абе Косово ќе ни ебе мајката нека не се глупираат ќе ги дерам копилињава
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Се надевам Владата направила добар есап и дека на крајот ќе имаме корист од признавањето на Косово.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Груевски и останати Македонски политички психопати од владата на РМ пич*ави материна на сите дегени смрдливи.
Вие сте апсолутно ненормални и правите работи за кои не ни размислувате што правите.Глупаци знаете дека и покрај признавање на Косово они нас ке не викаат фиром.Крај на крај наместо да донесувате одлуки кои се важни за Македонија вие се средивте па остана само Ксоово.
Глупаци...се што увезуваме и извезуваме иде преку Србија...ке дувате во прсти и вие и вашите деца ако ни стави ембарго србија.
По мајка сум Србин и ме научија едно

Косово било е и ке биде дел од Србија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom