Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Нема ЕМО во Македонија, сите што се нарекуваат така се всушност деца гладни за внимание и се облакаат како сликичките шо ќе ги најдат на нет, барем се обидуваат да се облакаат така. Така да, нивен живот, ако сакаат да продолжат да прават будали од себе нека прават.
 
H

^HITMAN^

Гостин
ЕМО прерасна во култура на тинејџерите. Како што реков на тинејџерите, а за постарите одвратно ми е. Се во свое време. Иако човекот живее онака како што му налага срцето и за многумина годините не се важни, сепак конзервативната природа во мене ми ствара одбивност кон таквите, ќе речам неизиграни играчки во детството.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Во Македонија,поголемиот дел од луѓето што се ЕМО се фејк и се ЕМО само затоа што тоа е во мода.:wink:
Ја тврдам дека сум по-емотивен од било кое "емо" или whatever наоколо:smir:.Тоа шо неам чувствителност за да ги изразам емоциите...nonsense.

Нека се шеткараат вака нека е мода.Ќе се смени за 2 години ви викам.

До пред година дена беше модерно да си ск8ер4е.Хаха...bullshit ствар е модата. Па колку и да е appealing. :tapp::nenene:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Па нема да се подржи со вака сељачана у дражвава шо ја иаме тоа е очигледно ...

Голма подршка од мене :toe:
 
T

theTinule

Гостин
Емовците ме нервираат зашто дигаат голема џева околу тоа колку им е на нив лошо во животот, незнам...неможеле да живеат веќе..такви глупости.
Па не им е само на нив лошо, има многу други кои имаат огромни проблеми, па не се жалат на сите, и не се фалат со тоа, озодгора. Се поврзуваат со таквата музика зошто единствено таквата музика го искажува нивниот „бес“ на тоа колку се лути на сите и „колку не го поднесуваат светов“. Да, од една страна јасно ми е тоа дека стварно светов и луѓето во него не чинат, ама ти да се самоубиваш заради такво нешто...ммм...НЕ!
Што е? Ти фали нешто во главата?? Некој дел кој треба да ти каже дека сите останати го живеат истиот живот што го живееш ти, сите останати живеат во истиот свет во кој живееш и ти, па не сечат вени и не прават обиди за самоубиство?
Една другарка пред некој ден ми се пофали дека си ги исекла вените и дојде со завои околу зглобовите во школо. И раскажува и се смее типката. Тоа е жив пример за какви се емовците кај нас. И мислам дека и секаде се такви.
Тоа се разгалени дечишта кои се чувани во стаклено ѕвоно, нивните им дозволуваат да прават што сакаат, немаат никаква контрола од дома, имаат колку сакаат пари, па толку им е досадно што немаат што да прават, па ајде да сечеме вени! Лудаци!
Баш како што рекоа некои погоре...
Тоа да беше мое...каков ќотек ќе изедеше...охохоо.... ахаххаха
Удри емо, шутни емо, уништи ги! како што викаат No control :)
ПоооздраФ

едит: а за облакањето воопшто не се противам, нека се облакаат како сакаат, нека ставаат колку сакаат пирсови, нека им отекуваат јазици, усни, веѓи,не ме интересира воопшто.за тоа немам ништо против.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.658
Поени од реакции
29.196
Депресивна раса шо депримираат се околу себе со своите мрачни појави. Не ми сметаат ако не ме депремираат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Децава не се тепани како мали.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
"О" нема од Open mind фаците :icon_lol: кај сте да ве видам?!?!
Ppl, get a life :wink:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.985
Поени од реакции
9.070
Кога бев во америка добив впечаток дека ЕМО луѓето се:

- бели
- тинејџери
- од високо средна класа
- ситуирани семејства
- имаат своја соба во големата куќа каде живеат во белите предградија (suburbia)

Значи мали лигуши кои сакаат внимание иако всушност сите проблеми сами си ги измислуваат. Затоа со право ги малтретираат. Што не се појави Емо во гето или на фарма некаде.

EMO. IT IS LIKE GOTH FOR PUSSIES.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom