ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ЛЕЛЕ... ме мрзи да ти читам!
Абе, бесполезно е ова! Почнувам да мислам не знам шо за луѓево вакви глупости коа ми пишвате.... Никогаш нема да ме убедите дека постои, нити јас вас! Затоа, најбоље.. затворете ја темава пошо ме нервира...
брат и јас не вервам дека постои ама не ни се противам па до толку....некои викаат дека Господ го создал човекот а јас велам дека човекот го создал Господ..ама сепак си одам во црква си сум по верските обичаи...ама мислам дека и ти како мене треба да бараш дали постои дали има некаков доказ...сепак многу луѓе се дека постои..можеби сме грешка ние....
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
A shto mislish, kako nastanala planetata Zemja? I kako nastanal chovekot?
еве ви одговор и како настанала земјата и како настанал господ:kesa:
Уствари секоја религија сие исти К**ац зш сите верници несија прифатите оваа теорија и муслимани и христијани будисти итн:pos2:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Абе мене ми е се тоа „натприродни сили“ апсурдно. Чудно ми е како може да веруваат некои луѓе али... ете. А попатно да научам нешто не можам, зашто има 4000 одговори... ќе остарам додека да ги прочитам... :helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе мене ми е се тоа „натприродни сили“ апсурдно. Чудно ми е како може да веруваат некои луѓе али... ете. А попатно да научам нешто не можам, зашто има 4000 одговори... ќе остарам додека да ги прочитам... :helou:
Jебига, ти си знаеш шо бараш на форум... :pipi::helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Gospod popstoi, Allah postoi, jehova postoi, Manitu postoi, Sat postoi, Odin postoi, Perun postoi, Hristos postoi...site mozni bogovi od site zivi i mrtvi religii postojat, ama bog bil eden? Koj e toj?
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
прашањава ми беа наменети за овие богобојазниве и очекував одговори од нив али Томи се истрча божем оскар ќе му доделам...
и каде е оскарот бе 2 дена го чекам :vozbud:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Бог.... :)

Не не Не ....реално и фактички не постои...
Бог е само средство за остварување контрола над глупите човечки маси кои неможат да резонираат за работите и кои лесно прифаќаат се што ќе им се каже...и неможат да мислат со сопствена глава (..или се плашат..да не случајно помислат дека бог не постои..па да бидат казнени од “семоќниот“ )...

А видеото на стартот е навистина смешно... дечко ова е далеку од професионална монтажа...
А плус им оди на штета на “штитениците“ на бог на форумов...кои не го “сфаќаче“ како нас.....неверниците, атеистите...
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Еве јас верувам дека видеото не е монтажа но тешко на тој Господ чие постоење се докажува со јутуб видео
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Господ станал фраер :vozbud: И ПО ЈУТУБ ГО ИМА :vozbud:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Сигурно ке дојде и на кајгана кај и да е ..
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
:pos2::pos2: Адреналинско видео
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Бог.... :)

Не не Не ....реално и фактички не постои...
Бог е само средство за остварување контрола над глупите човечки маси кои неможат да резонираат за работите и кои лесно прифаќаат се што ќе им се каже...и неможат да мислат со сопствена глава (..или се плашат..да не случајно помислат дека бог не постои..па да бидат казнени од “семоќниот“ )...

А видеото на стартот е навистина смешно... дечко ова е далеку од професионална монтажа...
А плус им оди на штета на “штитениците“ на бог на форумов...кои не го “сфаќаче“ како нас.....неверниците, атеистите...
Сакаш не веруви сакаш веруви слободен си.. јас си верувам...:smir:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Сигурно ке дојде и на кајгана кај и да е ..
Веќе е тука, во сите нас. Бидејќи на овој форум не доаѓаат слепци кои сосема заборавиле на својата божествена природа, туку се сами месии кои само малку глумат и си играат непросветлени. :smir:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Веќе е тука, во сите нас. Бидејќи на овој форум не доаѓаат слепци кои сосема заборавиле на својата божествена природа, туку се сами месии кои само малку глумат и си играат непросветлени. :smir:
Што збориш бре чоек ? :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom