Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Па да не беше пеналот, ќе победевме 4-2 :)

За натпреварот со Арсенал морам да признаам дека ми е многу страв, и дека имам лошо претчуство.
Мораме да победиме денес, бидејќи не верувам дека можеме да направиме нешто позитивно на Емирати.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
ХАУАРД ВЕБ ПРИЗНА ДЕКА МУ ПОДАРИ ТИТУЛА НА ДУЕЛОТ СО ТОТЕНХЕМ...Не стивнуваат коментарите по контроверзниот пенал со кој Манчестер се врати по 0:2 против Тотенхем. Познатиот англиски судија Хауард Веб ја призна грешката дека немало пенал кој го досуди на средбата помеѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем.

Манчестер во саботата успеа да го победи Тотенхем со 5-2, а одлуката на судијата да досуди пенал после стартот на Гомеш над Мајкл Керик успеа да го врати Манчестер Јунајтед во игра и победа против овој лондонски тим.
Во 57 минута Керик успеа да дојде до топката но невнимателен беше Гомеш и успеа да го фаулира овој игра,а Веб без размислување покажа на белата точка.

Големиот Англиски судија ја признал грешката на неговиот колега Дермот Галагер,велејќи дека згрешил,но сепак како и секој судија има право на грешка и покрај тоа што Тотенхем загуби на оваа средба.

Вебовата одлука му помогна на Манчестер Јунајтед да дојде до нови три бода и да се одалечи од Ливерпул.

Ако не сте знаеле....хахахахах...

Се гледаме вечер и вака се освојуваат титули....:pos2::pos2::pos2:
Кој сака што сака нека коментира. Кога на други тимови им подаруваат пенали голови и слично сите се прават наудрени и мрднати. Ама кога ќе дојде Манчестер сите креваат толкава бучава како секој меч нас да ни подаруваат пенали, а другиве тимови мора да се намачат за да дадат гол. Епа тој шо сака да дели мудрости нека дели ама мене ич не ме интересира тоа. 5-2 е резултатот и така ќе е запишан и точка.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И да не победиме денес , ќе го јадат на Емирати.Такви песимисти бевте и после натпреварот на Олд Трафорд против Порто и пак помина Јунајтед.
Ферги и Јунајтед се непредвидливи ,а тоа го докажаа и против Тотенхем :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.453
-------- ВДС------
--- ОШЕЈ----ВИДИЌ-----ФЕРДИНАНТ------ЕВРА----

----РОНАЛДО-----КАРИК----АНДЕРСОН-----ГИГС----
РУНИ ----- БЕРБАТОВ/ТЕВЕЗ



Со тројца напагачи .....Ферги е решен да го реши натпреварот уште на Олд Трафорд...
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Tipuvam 2-0 :):):)Strelci : Tevez(ako igra) , Ronaldo

So sreka gavolcinja ... :duel:
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
За натпреварот со Арсенал морам да признаам дека ми е многу страв, и дека имам лошо претчуство.
добро е, кога ти имаш лошо претчувство, тогаш победуваме :)

мислам дека денеска ќе победиме, како што кажаа некои најважно е да не се прими гол. јас би бил задоволен макар и со 1-0.

поздрав до сите фанови и секако

WE BELIEVE!!!!!!!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.338
Еве кои присуствуваа на тренингот
Training squad (24 players): Van der Sar, Foster, Kuszczak; Evra, Ferdinand, Vidic, Rafael, O'Shea, Evans, Brown; Ronaldo, Park, Giggs, Nani, Anderson, Scholes, Fletcher, Gibson, Carrick; Rooney, Tevez, Berbatov, Welbeck, Macheda.

Се надевам на поволен резултат денес,дека ќе почнеме напаѓачки и дека Бербатов нема да игра.
Мислам дека ќе почнеме со :
Едвин; Рио,Немања,Рафаел,Евра; Андерсон,Мајкл,Гигс; Рони,Карлито,Вејн :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394


Мислам дека ќе го извади овој состав, иако сакам да го игра Тевез пред Бербатов.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве кои присуствуваа на тренингот
Training squad (24 players): Van der Sar, Foster, Kuszczak; Evra, Ferdinand, Vidic, Rafael, O'Shea, Evans, Brown; Ronaldo, Park, Giggs, Nani, Anderson, Scholes, Fletcher, Gibson, Carrick; Rooney, Tevez, Berbatov, Welbeck, Macheda.

Се надевам на поволен резултат денес,дека ќе почнеме напаѓачки и дека Бербатов нема да игра.
Има некакви шанси барем на клупа да биде Браун ?
 
N

navivacka

Гостин
Мислам дека Ферги ке му даде шанса и на Парк, му давал шанси на вака големи натпревари...и јас сакам да настапи Тевез на почетокот...потребен ни е играч како него на ваков натпревар.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.453
Мислам дека Ферги ке му даде шанса и на Парк, му давал шанси на вака големи натпревари...и јас сакам да настапи Тевез на почетокот...потребен ни е играч како него на ваков натпревар.


Парк е роден за такви важни натпревари..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
ако игра парк тогаш гигс ке игра на местото на сколс во средината :toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Би било добро ако настапи Парк...има брзина,не се откажува од топката,борбен е како Тевез.Сепак нека одлучи Ферги...на него да оставиме,сигурно смислил некоја тактика убиствена.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ke vidime posle so koi igracite ke igrame...deneska ocekuvam pobeda od 3-0 :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom