Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Уште една скала погоре до одбрана на титулата. Да не ја тупам што како беше честитки за победата (али морам да искоментирам дека треба да се стегнеме во одбраната)
GLORY GLORY MAN UNITED
А?За разлика од другите натпревари,одбраната беше феноменална.Рио-Вида кога се тандем е многу поразлично,а тоа го истакна и Ферги..Евра изигра маестрална утакмица,О'Шеј не беше лош денес :kesa:
п.с Кристиано ја реши утакмицата,му давам рака браво.Ама Руни:eek:lee:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Заслужено го поминаа Порто, кој вечерва не покажа ништо од играта на ОТ што ја прикажаа пред 8 дена. Одбраната на Јунајтед, според мене ја направи разликата вечерва ..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Честито победа ѓаволи...честито 1/2...прекрасен натпревар...прекрасен погодок на Кристијано Роналдо, следни се Арсенал мораме да ги победиме и би сакал да играме финале со Барса...:vozbud::vozbud:
И јас би сакал да играме финале со вас оваа година.

Честитки и од мене за победата и за влезот во полуфиналето, сега се надевам ги минете Арсенал, па со нас во финале (ако ги поминеме и ние Челзи фала богу)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Како и да е, еден соло-потег го реши мечот, да не беше тој гол којзнае што ќе се случеше, ама не смееме сега да размислуваме така.

Сепак, не победуваме како порано, убедливо и со игра и со резултат, се мачиме за голови и победи, мора да се вратиме во старата форма ако сакаме титули.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Друга позитивна работа денес освен што се пласиравме во 1/2 финале, беше и тоа што не примивме гол.
Ептен чудно.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Како и да е, еден соло-потег го реши мечот, да не беше тој гол којзнае што ќе се случеше, ама не смееме сега да размислуваме така.

Сепак, не победуваме како порано, убедливо и со игра и со резултат, се мачиме за голови и победи, мора да се вратиме во старата форма ако сакаме титули.
Па таков е натпреварот бе брат.Ферги ги постави маестрално во второто полувреме , Порто освен некој очајнички обиди не направи ништо повеќе.Ние сме во полуфинале,а играта се подобрува од натпревар во натпревар.:helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Друга позитивна работа денес освен што се пласиравме во 1/2 финале, беше и тоа што не примивме гол.
Ептен чудно.

tocno :vozbud: 5 utakmici po red a mos i poveke primame po 1-2 gola deneska ne primivme gol...

se gleda kakov tandem se rio i vidic...dodeka bese povreden rio imase kiksovi vo odbranata a sega koga se vrati se si e na svoe mesto
rooney deneska izigraja mnogu ubavo istoto vazi i za carrick
srekno vo polufinaleto da go pobedime arsenal
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Честито пласман момци :)

Аманетот за средба во финале сеуште важи нели? :)
 
Т

Топџија

Гостин
Ајде честито пласман во 1/2 финале. Па да им покажеме на оние што се палеа вчера на утакмицата како се игра атрактивен и возбудлив фудбал до крај без идиотски грешки на голманите.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Сепак, не победуваме како порано, убедливо и со игра и со резултат, се мачиме за голови и победи, мора да се вратиме во старата форма ако сакаме титули.[/quote]

e toa e sosema tocno so go kaza
ama nekako kako so igra mancester ke gi zameni italjancite epten dosaden fudbal od strana na mancester
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе биде интересно.Мое лично мислење е дека ќе го помиене Јунајтед.
А во финале играме со Барса/Челзи и двата клуба сакат да ни се одмаздат,а и нив ќе ги исплескаме:pipi::pos2:
Следен Евертон,така?
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО ПОБЕДАТА:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Манчестер Јунајтед уште една покажа дека е тим кој ги руши сите рекорди.Прв англиски тим кој станал светски клубски првак,имаме голман кој го држи рекордот во Англија,ако не и во Европа за најдолго време без примен гол,ја срушивме традицијата во Порто за која сите многу збореа и сме прв англиски тим што сме го победиле дома,можеби пропуштив некој друг рекорд но не ми замерајте,а се надевам дека ќе бидеме и прв тим кој успеал два пати по ред да ја освојува ЛШ.За тоа понатаму.
За натпреварот.Сите линии функционираа беспрекорно,Порто освен до 20-25 метри од голот на ВДС не стигна поблиску.Имаа само 2-3 шанси.Ја добивме борбата во средината и како што прогнозирав играше Андерсон кој заврши огромна работа за тимот.Гигс уште еднаш покажа дека е единствен,Роналдо покажа дека е играч од светска класа,Рио и Видиќ се супер тандем,Евра е незаменлив,О’Шеј се прикажа во одлично светло и ме изненади,Руни многу корисен и во напад и во одбрана,Бербатов добро се покажа во скок играта,Керик одигра на ниво како и ВДС.
Порто не беа ни пола од тоа на Олд Трафорд,напаѓаа ама без ефект.
Заслужена победа.Иако многу ќе кажуваат дека сме имале и среќа,но јас велам дека пред се играчите денес покажаа срце и покажаа желба за победа.Затоа нека слават и уживаат во успехот.Незнам што друго да кажам.Поздрав до сите фанови на Манчестер Јунајтед.

Glory,Glory ManUnited
Red's are marching ON,ON,ON

 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ајде честито пласман во 1/2 финале. Па да им покажеме на оние што се палеа вчера на утакмицата како се игра атрактивен и возбудлив фудбал до крај без идиотски грешки на голманите.
Цел свет се восхитува на вчерашната утакмица, а ти :drk: на вашата детска градинка... :tapp:
Добро бе има ли 1 саалам фан на Арсенал?
До скоро беше зокиарсенал, сега некои нови на повидок...


Извинете за оф топиков
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајде честито пласман во 1/2 финале. Па да им покажеме на оние што се палеа вчера на утакмицата како се игра атрактивен и возбудлив фудбал до крај без идиотски грешки на голманите.
Ја не видов вечерва ама баш ич атрактивен и возбудлив фудбал,а незнам и ти што си видел:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ја не видов вечерва ама баш ич атрактивен и возбудлив фудбал,а незнам и ти што си видел:toe:
Ах бре луѓе тоа се такви утакмици...
Сепак на крај - Целта ги оправдува средствата.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom