Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Гледам дека се разгоре муабетот околу ждрепката во Нион отколку за утрешниот меч...кога ке дојде време ке разговараме за мечот со Порто...
Утре не очекува дуел против Фулам и треба да победиме и да си ја осигураме првата позиција и да не очекуваме многу киксови на утрешните мечеви на ривалите за титулата...сега е на нас.
 
N

navivacka

Гостин
Еве ја и реакцијата на Ферги за ждрепката
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=09cd3fce-c984-4997-be32-8ccdd08e2317&ln=3&typeBack=default

Се согласувам со __МaNu__ никој не го спомна натпреварот против Фулам,мислите треба да се насочени кон тој натпревар а кога ке дојде време и за тој против Порто...Утре ни е потребна победа за да ни е осигурано првото место...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
За натпреварот против Фулам мораме да одиме на победа и да не се мислиме што ќе направаат другите екипи..Очекувам од Ферги најсилниот состав за утре..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Сигурно нема да биде лесно против Фулам но Мачнестер по секоја цена треба да го добие натпреварот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Оваа година 2 пати им оддржавме лекција на Фулам...Изгледа не научиле,затоа ајде можда од третиот пат ќе научат!!
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Оваа година 2 пати им оддржавме лекција на Фулам...Изгледа не научиле,затоа ајде можда од третиот пат ќе научат!!
Е тоа е причината од која треба да се плашиме пошто двапати им одржавме лекција,но тешко ќе биде ако ја имаат научено.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Фала за информацијата,па ти си бил многу предвидлив бе,умееш да ја предвидеш иднината,ајде кажи тогаш кој ке ја освои лш?баш ме интересира...

Да,Рио е во право,имаме нерасчистени сметки...одмазда се спрема:zlo: и тоа многу слатка.
Ја виде сликата на ЃаволРулз на 798 страница?...најгласна беше и пред мечот со Ливерпул демек без 3 гола нема да си идат од ОТ и после....во водата дупка...знам дека сите фанови сме позитивно расположени и сме оптимисти,ама треба да се контролира оптимизмот...:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.938
Лесен пат имаат до финале, само да одиграат полека и со ум...во подобра ситуација никогаш не се нашле, или сега или никогаш одбрана на титулата!!!

Long Live United
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Конечно и јас стигнав да искоментирам за ждрепката :).
Јас (како и монгу членови на фан клубот) повеќе го сакав лузерпул за противник, ама и со Порто имаме недовршена работа и се надевам дека оваа година добро ќе си ја завршиме, и нормално ако даде Господ и ако успеат Ѓаволите, очекувам пласман во финале.:helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
иначе, не разбрав, кога се играат утакмиците?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom