Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ЗАКООООООООООООООООООООН :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: РЕДНО беше и нас среќата да ни се насмевнит. Се гледаме во РИМ, сакам или со барса или со Лузерпул да сме, ама појќе меракот ми се прајт со шпанциве, онака да им докажеме дека сме подобри.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
N

navivacka

Гостин
Еве ја и 800 страна од фан клубот:vozbud:да ни се множат

ZIKS јас повеке сакам финале Манчестер-Лузерпул.Да им се одмаздиме за поразите оваа сезона и да не лета многу овој Рафаел демек ако ги победил Реал и не победил нас оваа сезона дека нема секогаш да биде така...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
СРЕЌНА ЖДРЕПКА, ама тоа е тоа. Не зависеше од нас. За сметка на тешкиот натпревар предходно, си добивме полесен противник. Но полека малку , ништо не е решено. Треба да одработиме и не заборавајте покрај одлична игра (која без сомнение ја имаме) треба малку да имаме и спортска среќа. Ова и Ферги го изјави вчера. Се надевам на добра и сериозна игра без потценување на одиме понатаму. Не е проблем што првата е дома. На двете треба одлично да играме и ќе играме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ја гледав ждрепкава во кафич, во кој сите беа за Манчестер, конечно „понеатрактивен“ противник за ова четврт - финале. Се надевам дека ќе им докажеме на Порто кој требаше да помине во следната фаза пред некоја година.
Можеби Барса е фаворит за двомечот со Баерн, меѓутоа никогаш не се вели никогаш. Разбрав дека на 7ми април ќе играме, но да не знае некој каде се игра првиот а каде вториот натпревар?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
СРЕЌНА ЖДРЕПКА, ама тоа е тоа. Не зависеше од нас. За сметка на тешкиот натпревар предходно, си добивме полесен противник. Но полека малку , ништо не е решено. Треба да одработиме и не заборавајте покрај одлична игра (која без сомнение ја имаме) треба малку да имаме и спортска среќа. Ова и Ферги го изјави вчера. Се надевам на добра и сериозна игра без потценување на одиме понатаму. Не е проблем што првата е дома. На двете треба одлично да играме и ќе играме.
И јас мислам дека треба прво да се скокне, а потоа да се вика оп.
Реално гледано имавме среќа во ждребот, што не беше случај со 1/8 финалето но сепак не се за потценување Порто, особено дома каде има одлична атмосфера на Драгао!
Сепак очекувам добар фудбал и нормално, одмазда за 2004 година!
 
K

kaiser soze

Гостин
И јас мислам дека треба прво да се скокне, а потоа да се вика оп.
Реално гледано имавме среќа во ждребот, што не беше случај со 1/8 финалето но сепак не се за потценување Порто, особено дома каде има одлична атмосфера на Драгао!
Сепак очекувам добар фудбал и нормално, одмазда за 2004 година!
Се согласувам и јас,нека помине мечот,па потоа ќе се дискутира за полуфинале и финале.Реално гледано,го добивме најслабиот можен противник,ако воопшто има слаб противник во оваа фаза.Порто до оваа фаза стигна и благодарание на среќата,но имаше и одлични настапи тимот.далеку е овој тим и играчите од тој во 2004,но сепак располагаат со добри поединци.Голман му е Хелтон,истиот е солиден голман,но оваа година направи и неколку катастрофални грешки,така да не му е иста формата од пред некоја сезона.Во одбрана најчесто играат Емануел и Бруно Алвес,кои се солидни,но на моменти делуваат бавно,а во средина одлични му се Раул Меирелеш и ЛУчо Гонзалез.Во напад главна алка му е Лисандро,а и се се потпира врз него во играта во напад.Сигурно ќе ни биде и главна закана во натпреварите.Тренер веќе некоја сезона му е Жесуалдо Фереира,искусен стратег кој работел исклучииво со тимови од Португалија.Очекувам секако и јас пласман понатаму,но однапред ништо не е решено и сигурно.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Еве ја и 800 страна од фан клубот:vozbud:да ни се множат

ZIKS јас повеке сакам финале Манчестер-Лузерпул.Да им се одмаздиме за поразите оваа сезона и да не лета многу овој Рафаел демек ако ги победил Реал и не победил нас оваа сезона дека нема секогаш да биде така...
Абе што ти е гајле ако не тепале и одмазда. Да си освоиме работата и никој ништо нема да мрчи. Што сакаат нека ис кењаат ние пак ќе сме
шампиони.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.512
Поени од реакции
42.903
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={F9E570E6-407E-44BC-800F-4A3110258114}&newsid=6629297
Фергусон среќен од исходот на ждрепката...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.426
Поени од реакции
22.037
СРЕЌНА ЖДРЕПКА, ама тоа е тоа. Не зависеше од нас. За сметка на тешкиот натпревар предходно, си добивме полесен противник. Но полека малку , ништо не е решено. Треба да одработиме и не заборавајте покрај одлична игра (која без сомнение ја имаме) треба малку да имаме и спортска среќа. Ова и Ферги го изјави вчера. Се надевам на добра и сериозна игра без потценување на одиме понатаму. Не е проблем што првата е дома. На двете треба одлично да играме и ќе играме.


Точно дека ништо не е решено...Треба прво да се изигра четвртфиналето па полуфиналето па да се размислува за финалето..
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Еве конечно се пробив до дома некако...и ја гледам жрепката ..па редно е да исоментирам... :)

Порто не е воопшто наивен или слаб противник, меѓутоа секако не е ни во групата на тимови со највисок квалитет , така да мислам дека имаме реални шанси со оглед на играчкиот кадар , искуството и знаењето да ги поминиме без поголеми проблеми!

Незнам баш дали е предност тоа што играме првин на домашен терен , меѓутоа подобро ќе биде да си ја решиме судбината уште на 7ми ...бидејќи не е за потценување ни атмосферата на нивниот стадион!

Сепак се на се...одлична жрепка би рекол ,иако моите желби беа поврзани со одмазда кон ливерпул...али по све изгледа ќе треба да почекам до финалето!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еве конечно се пробив до дома некако...и ја гледам жрепката ..па редно е да исоментирам... :)

Порто не е воопшто наивен или слаб противник, меѓутоа секако не е ни во групата на тимови со највисок квалитет , така да мислам дека имаме реални шанси со оглед на играчкиот кадар , искуството и знаењето да ги поминиме без поголеми проблеми!

Незнам баш дали е предност тоа што играме првин на домашен терен , меѓутоа подобро ќе биде да си ја решиме судбината уште на 7ми ...бидејќи не е за потценување ни атмосферата на нивниот стадион!

Сепак се на се...одлична жрепка би рекол ,иако моите желби беа поврзани со одмазда кон ливерпул...али по све изгледа ќе треба да почекам до финалето!!
Ако се пласираат:helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ако се пласираат:helou:

е да..и ти си во право ,тиа баш потежок пат имаат ,првин челзи па барса или баерн....било како...и да отпаднат, нема да ми биде мака :) :)

Важно ние да си го тераме орото...а кога ние сме во форма...другите не можат да не следат во перфекцијата и брзината :):smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.250
Да не скокаме многу пред време...подобри сме од Порто и се надевам дека ќе им се одмаздиме...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да не скокаме многу пред време...подобри сме од Порто и се надевам дека ќе им се одмаздиме...
Истото и јас го зборам.
Да влезе во натпреварот како да играме против Интер,Барса,Челзи,Ливерпул или незнам кој друг.Штом стигнале до тука не се слаби.Реков и претходно,добра ждрепка е.НО СЕГА СЕ Е ВО НАШИ РАЦЕ !
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Истото и јас го зборам.
Да влезе во натпреварот како да играме против Интер,Барса,Челзи,Ливерпул или незнам кој друг.Штом стигнале до тука не се слаби.Реков и претходно,добра ждрепка е.НО СЕГА СЕ Е ВО НАШИ РАЦЕ !
Добро е што до 7-ми април има доста време, се надевам дека до тогаш ќе се вратиме во посакуваната форма и ќе играме многу подобро одколку во последните 2 недели:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom