Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.688
Поени од реакции
9.331
Ќе отсуствува само против Блекбурн во ФА Купот,така да ништо страшно.И онака САФ ќе го чуваше на тој меч.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Eпа штета е секако неможе да добие црвен картон за ништо а и жолтиот картон ми беше сомнителен...а како што рече некој погоре треба и ние да бараме жалба за црвениот картон исто како што бараа и за Тери...а наредниот натпревар секако ке тепаме...доста сме мотивирани за победи,секако за одбраната на титулата и да постигнеме хет трик 3 титули по ред.Ке биде супер:vozbud:А на Роналдо и така и така му требаше одмор...од кога се врати од операцијата немаше ниту еден меч одмор...така ке се врати свеж и расположен за игра...
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Abe jas Ronaldo ne go postovam.Cela motivacija na klubot ja eba.Isto i so Roy Keane se iskara Fergi zaradi Ronaldo.Ej da nema zabuna navivac sum na Manchester United od 6 godini:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Еве го видеото со црвениот картон на Роналдо.
http://www.metacafe.com/watch/2104984/ronaldo_sent_off_vs_man_city/

Судија педер не знам што да речам друго(се извинувам за речникот)нешто ми е многу сомнително сите имаа удел за тој картон а највеке публиката...извинување братче заслужуваш и поништување на картонот.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Еве ме и мене со задоцнување поради глупавиот нет.
Не ми е јасно зошто Кики ја фати таа топка со рака па зарем не можеше да се потргне од топката.
Но како и да е конечно победивме на гостински терен и конечно против Шити.
Руни е:zver:, како и Парк.Очекувам од Ферги Парк да го игра секој натпревар бидејки е неверојатно борбен.
Следен натпревар со Блегбурн и пласман во полу финалето од Карлинг купот каде очекувам како напаѓачи да бидат Тевез и Велбек.:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Еве ме и мене со задоцнување поради глупавиот нет.
Не ми е јасно зошто Кики ја фати таа топка со рака па зарем не можеше да се потргне од топката.
Но како и да е конечно победивме на гостински терен и конечно против Шити.
Руни е:zver:, како и Парк.Очекувам од Ферги Парк да го игра секој натпревар бидејки е неверојатно борбен.
Следен натпревар со Блегбурн и пласман во полу финалето од Карлинг купот каде очекувам како напаѓачи да бидат Тевез и Велбек.:smir:
Oстај тоа,жолтиот картон го доби за ништо.Па како тој само да играл со рака...најголем удел имаше публиката по мое...а и Парк треба да добива повеке натпревари да игра тоа вчера беше :zver:ски невидено.А за Рафаел немам зборови едноставно блеска детето:vozbud:А за Тевез не зборувам незнам што да кажам незнам која е причината на Ферги што вчера и воопшто не го стави во игра...по мое мислам дека Тевез треба да замине ако овој не му дава шанса,тешко ми е да го гледам на клупата разочаран...за негово добро е да не му опадне формата уште толку...зар го земал Тевез за во карлинг купот?
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Роналдо реално си го заслужи црвениот.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Мислам дека сега во среда треба да играме против Алборг,а натпреварот против Блекбурн ќе биде одложен заради Алборг.Така ќе биде зашто после натпреварот во сабота тимот треба да оди во Јапонија,на СКП.
И казната од еден меч на Роналдо ќе важи за било кој натпревар во рамките на натпреварувањата на ФА,во овој случај ако во среда играме со Алборг,најверојатно со Сандерленд нема да игра.

ПС:За распоредот на натпреварите не ме фаќајте за збор,но речиси сум убеден дека така ќе биде.:tv:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Мислам дека сега во среда треба да играме против Алборг,а натпреварот против Блекбурн ќе биде одложен заради Алборг.Така ќе биде зашто после натпреварот во сабота тимот треба да оди во Јапонија,на СКП.
И казната од еден меч на Роналдо ќе важи за било кој натпревар во рамките на натпреварувањата на ФА,во овој случај ако во среда играме со Алборг,најверојатно со Сандерленд нема да игра.

ПС:За распоредот на натпреварите не ме фаќајте за збор,но речиси сум убеден дека така ќе биде.:tv:
Види
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={549DC499-79C9-4F21-9ED7-B83018A601D2}
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Види
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={549DC499-79C9-4F21-9ED7-B83018A601D2}
Го видов тоа уште пред да го пишам постот,но откако се воведе СКП,освојувачите на ЛШ,во овој случај Јунајтед,секогаш последниот натпревар од фазата по групи го играат една недела пред другите.Како Милан лани.Сега не знам,можеби се сменило нешто,или пак натпреварувањето започнува подоцна.Ќе видиме следниве денови.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Конечно победа против Сити..Честит 100гол на Руни ,а инаку незнам зошто Роналдо ја фати топката со рака кога можеше да ја удри со глава:toe:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Јас гласав за Керик,мислам дека беше најконстантен месецов.:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom