Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас гласав за Карик, за мене тој беше најзаслужен, после повредата се врати во одлична форма и тој е најзаслужен за повеќето голови на Јунајтед:helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Кретенски потег на Роналдо нема што.Дали се уплаши од топката или сакаше да биде Марадона 2 не знам, но сигурно не беше бутнат од никого.Тоа може да се потврди на видеото поставено од еден од членовите на форумот.
Дефинитивно го заслужи црвениот картон , а воедно и се посрамоти.

Манчестер одигра солидно.Парк е дефинтивно ѕверка ако има некој статистика да покаже колку има тој човек истрчано нека ја постави.Можеби и најголемата работа ја врши во одбраната.Не знам само колку акции пресече.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Кретенски потег на Роналдо нема што.Дали се уплаши од топката или сакаше да биде Марадона 2 не знам, но сигурно не беше бутнат од никого.Тоа може да се потврди на видеото поставено од еден од членовите на форумот.
Дефинитивно го заслужи црвениот картон , а воедно и се посрамоти.

Манчестер одигра солидно.Парк е дефинтивно ѕверка ако има некој статистика да покаже колку има тој човек истрчано нека ја постави.Можеби и најголемата работа ја врши во одбраната.Не знам само колку акции пресече.
Ако го гледаше натпреварот ќе видеше дека тој не се ни обиде да постигне гол.Доколку шутираше со глава имаше реални шанси да постигне гол, топката не беше ни прениско ни превисоко. Тој слушнал свирче, дали од судијата или од публика не е важно, но затоа реагира така.Сега по неколку прегледани пати на снимката сум повеќе убеден дека не требаше да добие црвен картон туку само да биде топка за Шити. Ама судиите некако многу лесно се одлучуваат да исклучат или да му покажат жолт картон на нашите фудбалери. СРАМОТА!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
судииите нешто се се против јунајтед.... само на нас дават по 7 жолти на натпревар, не свират фаули....
за играта нема шо да се говоро ... дефинитивно најдобро изиграјаа оваа сезона свака им час само така да продолжаме со таква игра и не ни бега 1 место во премиер и освојување на лига на шампиони
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Мој глас добива Евра...Фантастична игра на секој натпревар,борбен максимално,одлично одземање топки,асистирање на нападот...што друго не.Браво за Евра!
 
F

fantomX

Гостин
Ако го гледаше натпреварот ќе видеше дека тој не се ни обиде да постигне гол.Доколку шутираше со глава имаше реални шанси да постигне гол, топката не беше ни прениско ни превисоко. Тој слушнал свирче, дали од судијата или од публика не е важно, но затоа реагира така.Сега по неколку прегледани пати на снимката сум повеќе убеден дека не требаше да добие црвен картон туку само да биде топка за Шити. Ама судиите некако многу лесно се одлучуваат да исклучат или да му покажат жолт картон на нашите фудбалери. СРАМОТА!
Колку шо памтам од вчера, жолтиот картон на Рафаел не беше заслужен според мене. Другите беа.
Инаку, Дејвид Гил уште е во управнио одбор на ФА? :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Колку шо памтам од вчера, жолтиот картон на Рафаел не беше заслужен според мене. Другите беа.
Инаку, Дејвид Гил уште е во управнио одбор на ФА? :smir:
Не знам воопшто за тоа, ако најдам информација ќе ти кажам:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Колку шо памтам од вчера, жолтиот картон на Рафаел не беше заслужен според мене. Другите беа.
Инаку, Дејвид Гил уште е во управнио одбор на ФА? :smir:
Уште е ами како. Кој ке го опростува црвениот на Тери? :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
.......или праќа вакви „делители на правдата“....:kesa:

http://videos.sapo.pt/Hb0MolfMPL6DDZNaltWA


:)
На кој како му одговара бе? Мајк Дин глупчото досуди непостоечки пенал за Хул со Јунајтед. И со неговите глупи одлуки допринесе да го казнат Серот. И јас мразам глупи судии не само ти.
 
F

fantomX

Гостин
На кој како му одговара бе? Нас Мајк Дин глупчото со Хул досуди непостоечки пенал. И со неговите глупи одлуки допринесе да го казнат Серот. И јас мразам глупи судии не само ти.
За ваша среќа не ве кошташе ко нас вчера, ама нема врска. :smir:
И ова болдираново е општонародна појава, не за џабе рекле: судијаааааа пе(+ уште три букви).
Ај поздрав. :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За ваша среќа не ве кошташе ко нас вчера, ама нема врска. :smir:
И ова болдираново е општонародна појава, не за џабе рекле: судијаааааа пе(+ уште три букви).
Ај поздрав. :helou:
Такви глупи судии го направија Мурињо тренер:toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Па секако дека судиите се против нас во последно време...гледат дека имаме многу шанси дека ке победиме и се чудат како да не оштетат...Така беше и против Лузерпул,ни делеше картони како гуми за џвакање...шалата настрана,вчера ама баш ништо не досудија за Јунајтед...никакви фаули кога Евра се виткаше од болка на теренот судијата ништо а за Сити и најмал контакт суди.Ама што е тоа е мора да се навикнеме на тие судиски грешки.Секој судија си има свој критериум на кој како му одговара така суде...инаку за Евра гласав и јас.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Шефе мој совет не се замарај со мурињо, оти како што изгледа он ке го замени Ферги, па ке мора да го сакаме. :)
Никогаш нема да можам да го засакам тој серко, никогаш!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom