Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
хахаха па добро му направи мислат дека сега имат пари па нема со нив ахахах:vozbud::vozbud:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
абе ајде пари имале, неможат со РОДЕНИ ШАМПИОНИ
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Ајде нека ни е честита победата.Да ни се множат.Денеска сите зверови.Така да продолжиме и пак сме шампиони.Кажав јас дека не треба да бидеме песимисти.:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
се покажа руни кога треба
2 во 2 си ја фатив!!! срцина
абе ајде пари имале, неможат со РОДЕНИ ШАМПИОНИ
Нема потреби од вакви постови...напиши еден долг пост шо вреди...нејкам да изигравам шериф али после коа ке ни ја заклучат темата цацко ке ни биде крив.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Нема потреби од вакви постови...напиши еден долг пост шо вреди...нејкам да изигравам шериф али после коа ке ни ја заклучат темата цацко ке ни биде крив.

Во право си, а инаку кога се врака Сколс.Некој велеше денес некој против Аалборг...инаку

Фергусон задоволен по победата во градското дерби

Сер Алекс Фергусон е задоволен од победата на својот тим во градското дерби на Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед со голот на Вејн Руни победи во градското дерби и по поразот на Челзи од Арсенал Црвените Ѓаволи се доближија до врвот. "Мислам дека во првото полувреме бевме одлични и имавме апсолутна доминација на натпреварот" - изјави Фергусон.
"Во првите 10 минути од второто полувреме, мислам дека Сити ја подигна својата игра и имаа неколку шута кои не беа многу опасни".
"Потоа моравме да ги одиграме последните 20 минути со фудбалер помалку. Тоа не е лесно, но тие не успеаа да ни создадат проблеми".
"Ни беа потребни трите бода. Ние сме зад Ливерпул и Челзи, и овие три бода ни беа потребни за да им се приближиме" - изјави Фергусон по натпреварот.


Сан“ следел репортер и ја открил тајната: Златната топка за Кристијано Роналдо


http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/2047/Ronaldo.jpg Лондонскиот таблоид тврди дека поседува сензационални информации, и на светот му нуди ексклузива, кому ќе му припадне наградата на "Франс Фудбал" за најдобар светски фудбалер во 2008 година, иако тоа до вторник требало да биде строго чувана тајна.
Францускиот фудбалски магазин го чува идентитетот на добитникот на Златната топка далеку од јавноста се до самото доделување на наградата, кое оваа година ќе се случи следниот вторник во Париз. Новинарите на “Сан“ ја откриле информацијата следејќи го доаѓањето на фоторепортерот на Франс Футбал во Манчестер Фотосесијата се случила, пишуваат во најчитаниот британски дневник, во сабота, со што станало јасно дека Португалецот е тој.
Роналдо така станува првиот играч на Манчестер Јунајтед по Џорџ Бест кој е награден за најдобар светски фудбалер во најеминентниот избор. Тоа се случило пред точно 40 години. Исто така, 23-годишниот крилен играч е трет Португалец кој ја освоил оваа награда. Во 1965 година со награда е почестен Еузебио, а 2000 година Луис Фиго.
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Ај честито да ни е победата и да ни се множат уште повеќе..
И браво за Арсенал го слегоја Челзи од небесите и ни помогнаја малку околу трката за титулата поздрав и до ним....ПОЗДРАВ ЃАВОЛИИИИИИИИИИИ!!!!!!!!!!!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Одлично е што конечно се победи во дерби натпревар, плус на гостување. Сега разликата со Челзи е прифатлива, уште и Ливерпул да киксне утре и супер ќе биде. Се надевам дека околу новогодишните празници кога има повеќе натпревари во краток период ќе се достигне Ливерпул.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Нема потреби од вакви постови...напиши еден долг пост шо вреди...нејкам да изигравам шериф али после коа ке ни ја заклучат темата цацко ке ни биде крив.
ок само усте сум поцетник ни знам тоцно како одат работите ....
фала на советот поз
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
леле луге видовте руни што гол ке дадеше од центар
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Golemo Dobredojde za Arhangel4e vo SAMPIONSKIOT Fan klub:Manchester United,sekoj den se novi clenovi na Man United Pozz Do Site Fanovi Na Manchester United :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
леле луге видовте руни што гол ке дадеше од центар
Добре дојде. :)
Иначе видовме нормално, само не знам зашто Гигс не шутираше, немаше муда да шутира, му додаде на Руни.
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
леле луге видовте руни што гол ке дадеше од центар
Е тука Гигси ме изнервира требаше он да шутира дури беше голманот нивни на центар али јбг он допре и му ја даде на Руни.. Добар шут на Руни али кипетов стигна да го еам :))

Бтв, ае уште еднаш честито победа !
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ajde za 12 dena Svetot na Fudbalot ke go dobie najdobriot fudbaler ovaa sezona RONALDO 7....abe deneska sto im napravivme na "Seljacite" :pos2: vo prvo poluvreme jas ne slusnav od komentatorot ni Wright-Philips,ni Haman,ni Robinho......bukvalno vo prviot del samo United igrase i zasluzeno dojdovme vo vodstvo Pozz Do Site Navivaci na Man United Od Site Gradovi na Makedonija
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ajde za 12 dena Svetot na Fudbalot ke go dobie najdobriot fudbaler ovaa sezona RONALDO 7,abe deneska sto im napravivme na "Seljacite" :pos2: vo prvo poluvreme jas ne slusnav od komentatorot ni Wright-Philips,ni Haman,ni Robinho......bukvalno vo prviot del samo United igrase i zasluzeno dojdovme vo vodstvo Pozz Do Site Navivaci na Man United Od Site Gradovi na Makedonija
Јас пак цела утакмица не слушнав :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom