MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не
Јас тогаш неможев со Revo, па некој ми кажа за тоа
Хмм... незнам, во оваа тема има само 4 твои мислења и во ниедно немаше каде што ти препорачуваат некој програм :toe:

1, 2, 3, 4.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Може некако да ги вратам контактите без да ги аднувам пак некој ми влегувал и бришел се
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ја не би давал контакти на слика (лол)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Види убаво шо ти пишува..Block List. На него му се избришани.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
767
Поени од реакции
303
Зошто откога го инсталирав последениот месенџер(version 2009- build14.0.8064.206) не можам да се конектирам и ми вели "signing to live messenger failed because the servicy is temporarily unavailable"
error code: 8e5e0408
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Најновата верзија некако ич не ми е убава а и плус не може да се инсталира Плус мсн на неа.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Зошто откога го инсталирав последениот месенџер(version 2009- build14.0.8064.206) не можам да се конектирам и ми вели "signing to live messenger failed because the servicy is temporarily unavailable"
error code: 8e5e0408
Колку време пробуваш така ? Дека според пораката што ја добиваш, проблемот е во серверите...

Најновата верзија некако ич не ми е убава а и плус не може да се инсталира Плус мсн на неа.
Дека не е убава - тоа да. А дека неможе мсн плус, грешка си. Има соодветна верзија за msn 2009, побарај низ темава ќе најдеш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Дека не е убава - тоа да. А дека неможе мсн плус, грешка си. Има соодветна верзија за msn 2009, побарај низ темава ќе најдеш.
И да има сепак многу ми е чудна, непрактична и како да има многу простор вишок особено во прозорчето за chat. Не би ја препорачал постарите се 100 пати подобри :)
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
767
Поени од реакции
303
Pa probvav 4-5 sati i nejkese, pa posle si go snimiv stariot. Ako nekoj znaj so e problemot neka kazi.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И да има сепак многу ми е чудна, непрактична и како да има многу простор вишок особено во прозорчето за chat. Не би ја препорачал постарите се 100 пати подобри :)
Баш ме интересира што е непрактично во последнава верзија а е практично во постарите?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.735
Поени од реакции
9.727
Што е финтава со месинџеров... Статус ми е онлај, а контактите ме гледаат како офлајн... До пред малце беше така. Реконект, исто, реконект на нетот, пак исто... Рестартирав ком. па ок беше.. сеа па коа селектирам некој од онлајн контактите, горе ми пишува дека е апиар офлајн... За сите оналјн контакти е така... Што е проблемов? :toe:
 

Naked Angel

more than u're used to
Член од
20 февруари 2009
Мислења
79
Поени од реакции
11
И да има сепак многу ми е чудна, непрактична и како да има многу простор вишок особено во прозорчето за chat. Не би ја препорачал постарите се 100 пати подобри :)
Мене па на изглед ми е многу поубава 9ката, за практичност незнам шо мислиш оти мене сите верзии ми вршат иста работа :) А за опции новава нормално дека е подобра.
Јас би ви ја препорачала :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Баш ме интересира што е непрактично во последнава верзија а е практично во постарите?
Мене па на изглед ми е многу поубава 9ката, за практичност незнам шо мислиш оти мене сите верзии ми вршат иста работа :) А за опции новава нормално дека е подобра.
Јас би ви ја препорачала :)
Всушност ништо нема непрактично сите се исти, тоа е грешка напишано :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
абе...кај да ги најдам зачуваните анимации од мсн-то?? пошо кога ке форматирам, да не ги аднувам од ново, да си ги чувам на усб пример...пошо јас ги најдов, ама не се гиф, јпг се...не ми требаат такви :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom