На глупавоста и нема крај: Споменик на Тарзан во Скопје

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Што имаат заедничко Чарлс Дарвин, Марк Шпиц и Тарзан?
Општина Кисела Вода. Токму тука ќе бидат изградени споменици посветени на нив.

Ќе има алеи на познати актери, писатели, лекари, музичари, наши, но и светски.
Проектот чија прва фаза веќе беше одобрена од Советот на општината, предвидува изградба на повеќе од 100 споменици.

Проценка за тоа колку пари ќе бидат потрошени се уште нема.

„Се планираат повеќе извори на средства. Еден дел е од сопствени извори, од буџетот на Општината, еден дел се планира и со донации од граѓани, од бизнисмени итн.“, вели Џорџе Арсов, градоначалник на општина Кисела Вода.

Граѓаните се поделени околу најновата општинска иницијатива.

„Може да се каже дека се потребни, иницијативата не е лоша. Парите нека не ги троши толку градоначалникот, нека пушти автобуски линии. Добра идеја е за помладите да знаат како изгледаат тие и нешто повеќе за нив. Јас не знам со што би придонел Џони Вајсмилер за општинава, тоа навистина ми беше чудно“, рекоа жителите на Кисела Вода.

Останува само уште прашањето кон што ќе бидат вперени погледите на Ајнштајн, Коперник, Тесла, Моцарт
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако е иницијатива на Џорџе, не му е првпат мислам да има глупи идеи... Следно шо е, споменик на Кирк Хамет, Душко Долгоушко и Атомската Мравка?
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Јас би се согласил, само под услов покрај Тарзан да го има и Балу! :pos:

Сеир на страна, патец на средина... Во право се, треба да поставуваме бисти на луѓе коишто немаат допирна точка со Македонија, па и на луѓе коишто не постојат воопшто. Немаме ние историја, немаме херои, немаме големци коишто заслужуваат почит и коишто треба да ги паметат наредните генерации (а богами и да знаат како изгледаат тие, како што би рекол дотичниот киселоводец).
А... богами и улиците во Кисела Вода се толку убаво средени, па не треба да се инвестира во инфраструктурата на оваа општина.

А, можеби и треба да се инвестира во образованието на политичарите (а богами и гласачите), а? Долгорочна (страшно склона кон пропаст) инвестиција! :tapp::tapp::tapp:
 
M

Mussolini

Гостин
Споменик на Тарзан и тоа во Скопје? Дефинитивно немам коментар...:pos2: Јас пак да сум како тој градоначалник, ке предложам изградба на споменик на Tom & Jerry :) Како и да е, на глупавоста и нема крај :pos2::pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Дај споменик на Пато, Ефтим Илиев и Кен Ли да кренеме :pos2:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.384
Поени од реакции
46.801
Тарзан е најприкладен улиците и тротоарите во Кисела Вода :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кога само ќе ми текне дека во србија ставија споменици од Брус Ли... зошто па ние да не го ставиме Тарзан и така само тој би се снашол во новата природна средина т.е џунглата од бисти.

Еден мал предлог, наместо да се прават две различни бисти за Марк Шпиц и Тарзан дај нека направат една барем Марк Шпиц своевремено го глумел и Тарзан :toe:


или биста од:



Со надеж дека водата која ќе тече во близина ќе лечи од умобол :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Тарзан ами како, али само со ликот и стасот на Џони Вајсмилер!

(Прилепчани ќе прат аџилук на споменико на Тарзан)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тарзан ами како, али само со ликот и стасот на Џони Вајсмилер!

(Прилепчани ќе прат аџилук на споменико на Тарзан)
А што е со мојот предлог за заштеда... што му фали на Шпиц бе?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
2
Абе немаат што да прават и ќе градат глупости :vozbud:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Абе трошат пари за глупости :tapp::tapp::tapp::tapp:
А заборавив, им давам предлог да стават споменик и на Цорџ Буш :D :D:D:D:D :):):):):):):)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Кисела вода има убедливо нај крш улици у цело Скопје,хорор филм да се вози,нема уличка без дупка а овој талентов тарзан ке го ставал.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... Овие будали се или му смрдат чорапите????

Не се здрави жими се... Ај сега доаѓаат изборите за градоначалници, белки до мај нема да стигнат да направат некои глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom