Русија ги призна Јужна Осетија и Абхазија

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Луѓе баталете егејска, пиринска, мала преспа. Тоа е завршена работа. До кога со вакви идејали, никој нема да ги врати назад !
На лошо е тргната работава со русиве и американците, до каде ќе стаса ќе видиме . . .
Se dodeka ne ja ostvarime CELTA.... tebe ic da ne te boli p.....a
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Мене само ме чуди што чека Македонската влада со писмото за намери окулу признавањето на овие две нови Републики,на тој начин ќе станат сите разговори,преговори окулу имиња,бенџмарци и разни други тракатаници беспредметни.Македонија ќе биде примена и во НАТО и во ЕУ пред Хрватска и Албанија.А Грците ќе си останат “подзинати“ како и секогаш.
П.С.:Му велам на Гвујо да ги избрка вработените во неговата “фабрика“,не знаат ни една партија покер да “изблефираат“.
Nema da "zinat", bas sega kupuvaat tenkovi od Rusija, za 1,6 milijardi eura, toa znaci uste dolgo vodenje inaet... se dodeka NATO ne gi izbombardira:vozbud:
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Abe ne za dzabe Rusija e najgolema zemja na svetot mislite deka ona se palsi od Amerika? K** i e dvor i e na Rusija za Amerika. Ako Amerika saka vojna neka poveli. Rusija nema da potklekne taka lesno na Amerika.
Ako ne si primetil, oni postojano se vo vojna... preku razno-razni vietnami, korei, jugoslavii, avganistani, ne se tolku glupi direkno da se spukaat...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nema da "zinat", bas sega kupuvaat tenkovi od Rusija, za 1,6 milijardi eura, toa znaci uste dolgo vodenje inaet... se dodeka NATO ne gi izbombardira:vozbud:
Ќе купеа за малку,ама им се изјаловија плановиве од денес по Руското признавање.:toe:
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Ќе купеа за малку,ама им се изјаловија плановиве од денес по Руското признавање.:toe:
Sto ima vrska priznavanjeto, koga toa se podrazbirase odamna, da ne mislis deka nekoj e iznenaden? Proviziite za zdelkata se veke podeleni,
i se trosat veke...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Хеххе заостанатите Руси ги бараат Американците со сила :helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Хеххе заостанатите Руси ги бараат Американците со сила :helou:
Ги бараат Американците со сила??
Можам само да кажам дека американците имаат катастрофа од политика, што многу лесно може да се воочи, сепак од 11 септември 2001 се сврте наопаку монополнот и економијата, сеа твоите Американци се посиромашни од кога и да е.. А заостанатите руси ја контролираат цела европа и азија со енергенси додека американците се мислат што да прават со цените и доларот.. кој рапидно паѓа по заслуга на кина :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ги бараат Американците со сила??
Можам само да кажам дека американците имаат катастрофа од политика, што многу лесно може да се воочи, сепак од 11 септември 2001 се сврте наопаку монополнот и економијата, сеа твоите Американци се посиромашни од кога и да е.. А заостанатите руси ја контролираат цела европа и азија со енергенси додека американците се мислат што да прават со цените и доларот.. кој рапидно паѓа по заслуга на кина :)
САД не би биле тоа што се,ако за една година не можат да си го вратат приматот.Одбројувањето започна деновиве,следи што ќе се случи за една година.:toe:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Tурскиот весник “Милиет” пишува: Признавањето на независноста на Абхазија и Јужна Осетија од Русија ги израдува турските граѓани од абхазиско потекло, кои живеат во Турција. Откако ја чуле веста се собрале вчера во доцните часови да прославуваат со развеани бело зелени знамиња ги обиколиле улиците на истанбулскиот квартал. Многу граѓани отпрвин помислиле, дека тоа е еуфорија заради утакмицата на Фенербахче, но после ја разбрале причината.
Во недела абхазијците, осетинците и черкезите ќе организираат поход за независност од Истанбул до Анкара.

Само се прашувам како на признавањето, а и на повикот од Русија ќе изреагираат гејлада и србија ????
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Tурскиот весник “Милиет” пишува: Признавањето на независноста на Абхазија и Јужна Осетија од Русија ги израдува турските граѓани од абхазиско потекло, кои живеат во Турција. Откако ја чуле веста се собрале вчера во доцните часови да прославуваат со развеани бело зелени знамиња ги обиколиле улиците на истанбулскиот квартал. Многу граѓани отпрвин помислиле, дека тоа е еуфорија заради утакмицата на Фенербахче, но после ја разбрале причината.
Во недела абхазијците, осетинците и черкезите ќе организираат поход за независност од Истанбул до Анкара.

Само се прашувам како на признавањето, а и на повикот од Русија ќе изреагираат гејлада и србија ????
Србија “цвика“ од принципиелни причини за Косово.:toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Пази ги проклетите европски педерски бирократчиња, како ги осудуваат русите за признавањето на Абхазија и Ј. Осетија, како го кршеле меѓународното право!? Па ви се молам? Па тоа било кршење на суверенитетот на Грузија? А кутрото меѓународно право, скршено е веќе неколку месеци. А суверенитетот на соседна Србија, не е скршен? Па февруари беше пред само неколку месеци... Колективна амнезија имаат западњаците.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Европјаните сега лајната ќе ги сркаат, дозволија преседан пред нивните порти.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Русија побара од Македонија да признае независноста на Јужна Осетија.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1228348



Сега мора де се договориме Ч Ние да ја признаем Јужна Осетија а Русија да ги признае Пиринска и Егејска Македонија .
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
eu ne e nisvesna kolku zamrznati konflikti imaat vnatre.pocni od baskija,korzika i zavrsi so belgija.ama sto si baraa toa i ke si dobijat.rusija gi predupreduvase pred nekolku meseci za krsenjeto na megunarodnoto pravo no nekoj se pravese na toso.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom