Елена Ристевска

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Фино пиќе... Поготово што сме од иста општина...Тоа ја праи работата многу послатка...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Најбољи е бе :pos:
Оваа новава песна сабајле и ја слушав (Come and get me) и мн. е заразна и креативен текст има :pos::pos:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ич не ми се допаѓа Елена.
Има неколку интересни песни, но севкупно воопшто не е добра.
Еднаш кога пееше на една прослава после сакав да и побарам автограм и едно девојче ја гушна и бодигардот + „помошникот“ Иво Трајковски ја турнаа на страна да и направат пат на нашата „најголема“ ѕвезда. Чоече, кај менаџер уште и бодигард изигрува, после тоа нормално не се осмелив да и барам ништо.

Она уствари победи на еден фестивал наречен М2 каде на 10 учесници им прават различни песни, и секако едната ќе ја направат просечна, а другите лоши за да еден го издигнат на врвот.
Да не зборам дека тогаш тоа беше фестивал на песна а не за талент.

Сеа, не оспорувам дека има добар глас (не совршен) ама факт е и тоа што го спомнав горенаведеното.

Првите години беше ОК, после се дигна, што го докажува и мојата сторија наведена погоре.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кратко кажано: ЈА САКАМ! :pipi:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Кратко кажано:НЕ ЈА САКАМ, АМА НЕ НИ ЈА МРАЗАМ !:pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
абе можда добра си е типкава ама мене не ми е по ќејф
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Кое е вашето мислење за оваа секси девојка и пред се, добра пеачка.. Која е вашата омилена песна од нејзе? :) Мене, Милионер.:vozbud:

jas mislam, deka malku premnogu e dignala toj nos na gore...

znam uste koga bese kaj nas vo Cirih da pee, pocna so nekoi si stari angleski pesni a nie site se cudeme sto taa rabota neka pee makedonsko!

pa pocna so nejzini pesni, ama skoro nikoj ne gi poznavase :P

jas drugarkami i jas pred binata peeme i se veselime... narodo rano si krena i posle mi dade nejzinata email adresa, i napisav nesto mi odgovori i tolku...

posle pak i pisav posto drugarmi i jas organiziravme druga makedonska vecer i sakavme da praseme kako stojat stvarite i posto ne mi odgovori ja majnavme i vikname ferus :D sto mnogu pojako si pominavme od kako na taa vecer ona ko bese tuka...

btw... posle "koncertot" e kazala na drugarmi deka nie Makedoncite sme bile seljaci posto na drugite makedonski pesni sme rasturile a nejzinite posereni pop pesni nikoj ne gi poznavase :D

ama od noviot album mislam deka ima dve tri "arni" pesnicki ;)


pozzzzzzz
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Вака така Елена испадна најмногу фанови има!

Штом толку ја сакате дај боже некој од вас за жена да си ја земе :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:(мада мора да го исполнува условот да е милионер:))

Не ја сакам едноставно препотентна ми е и е типична балканска певаљка само за на пинк е :)

Ми се допаѓа само онаа песнана Усни како темно мастило :pipi:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Вака така Елена испадна најмногу фанови има!

Штом толку ја сакате дај боже некој од вас за жена да си ја земе :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:(мада мора да го исполнува условот да е милионер:))

Не ја сакам едноставно препотентна ми е и е типична балканска певаљка само за на пинк е :)

Ми се допаѓа само онаа песнана Усни како темно мастило :pipi:
Никој не очекува од неа да знае да пее.
Башка од катаљарда Македонски пејачки, единствено она е пријатна за гледање, другиве се грди.
Ако нема глас нек има стас.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Ух Еленечто. Имав телефон еднаш од неа. Се запознав уште пред М2 во Крушево. Па контактиравме и малку после М2 али смена телефон изглеа и „претплатникот не постои“ :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Од музички аспект не е нешто посебно, ама вака чисто физички е.....:cuc:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Само ниска што е, друго ништо не и фали :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom