Жена во црно

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Верниците ја чекаат мистериозната жена во црно!!! За што...за фотографирање..[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Илија Стефановски требало да знае подобро од ова...Ова во позадина изгледа како бедна екскурзија по фотошоп..да не беше крстот, темата ќе се викаше лебдечки исламски фундаметалистки во
[/FONT]потплачковичкиот регион[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif].
[/FONT]
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Верниците ја чекаат мистериозната жена во црно!!! За што...за фотографирање..[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Илија Стефановски требало да знае подобро од ова...Ова во позадина изгледа како бедна екскурзија по фотошоп..да не беше крстот, темата ќе се викаше лебдечки исламски фундаметалистки во
[/FONT]потплачковичкиот регион[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif].
[/FONT]
Туристка на поминување :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
И јас ја гледав сликава во весник и ама баш ништо необично нема на неа, или поврзано со лебдење. Дури не се ни помачиле со фотошоп. Очигледно е дека под бабата има некакви карпи или камења, а не празен простор, за она да би лебдела.
И баба во црно воопшто не е необична глетка. Цел статија за ваква глупост во весник... :tapp:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Маркетинг, реклама на местото, ја бар тоа студирам сум ги учел овие методи, финти, ајде ајде башка и 21ви век сме, уште ли слепо веруваат луѓево, во фикции :toe:
Мене ништо не ми значи ова, освен привлекување на маса луѓе
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Маркетинг, реклама на местото, ја бар тоа студирам сум ги учел овие методи, финти, ајде ајде башка и 21ви век сме, уште ли слепо веруваат луѓево, во фикции :toe:
Мене ништо не ми значи ова, освен привлекување на маса луѓе
Спешл гест стар Митра комшивката... пат до успехот :pos:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Спешл гест стар Митра комшивката... пат до успехот :pos:
Што се замарате Вест подолго има репутација на жолт весник во Македонија...бомбастични наслови и залутани текстови..
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Koj успех бе? 1000 евра да не добијат за статијава?
Ако сметате дека е фалсификат, не мора да се подбивате со религијата, светицата и луѓето. Наједноставно, не мора да коментирате.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Многу ме нервира ќе излезе нешто чудно (не мора да значи овој случај) и право 1 милион души: PHOTOSHOP, СО PHOTOSHOP СЕ Е МОЖНО!!! Па ај веќе.. да не испцујам некој преку глава ми е веќе сите Photoshop, можеби треба и да питам која верзија се користеле 7, цс3... Само ова е оправдување
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Маркетинг, реклама на местото, ја бар тоа студирам сум ги учел овие методи, финти, ајде ајде башка и 21ви век сме, уште ли слепо веруваат луѓево, во фикции :toe:
Мене ништо не ми значи ова, освен привлекување на маса луѓе
Маркетниг на што?
Каде гледаш дистрибуција или цена?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Дали тоа гледам буквалиста пред мене :)
А ако не е маркетинг што е? Реклама? :pos:
Не те прашувам дефиниција и самата знаеш, па не се буни без потреба, овде за друго веќе се работи изгледа, за верник и атеиста, тоа нејќам да се расправам, а маркетинг? Па сигурно дека е, и мало дете знае.
Пријатно
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Za ovaa desavka znam i bas go pametam naslovot za slikava od vesnikot "Sv.Petka ja predupreduva mladinata" taka nekako bese...Abe se e mozno veke vo ovoj nas svet poln so se i svasta...i ne znaci deka sto i da se stavi jezivo na forumcevo, slika ili neso slicno deka e montaza amante...ako en sakate da veruvate ne morate...i kraj
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Za ovaa desavka znam i bas go pametam naslovot za slikava od vesnikot "Sv.Petka ja predupreduva mladinata" taka nekako bese...Abe se e mozno veke vo ovoj nas svet poln so se i svasta...i ne znaci deka sto i da se stavi jezivo na forumcevo, slika ili neso slicno deka e montaza amante...ako en sakate da veruvate ne morate...i kraj
Ednaska raskazuvase ti na edna druga tema za sluckava deka i ti ja imas videno neli? Pozdrav
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не верувам во вакви работи,појавување на светци и слично,ама пак морничаво е некако.Да не знај човек што да мисли...:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
16
мене не ми е јасно ако е светица зошто е во црно
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
А зошто па ако е св.Петка би носела црно?

Зошто нема крст и ореол?

И за крај... воопшто не лебди туку стои исто како и шареното друштво пред неа.
ако беше верник... ке знаеше дека св.петка на сите икони е облечена во црно...
а за сликава е монтажа 100%... се гледа по жената во црно... ако се загледате во целата слика ... има друг констраст... друга боја.. сликана е со друг апарат ... ако ме сфакате... не се вкплопуваат боите со остатокот од сликата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom