30 дена притвор за Заев

Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
uste toa fali da se sudrat so policija i slucajno sdsm da zastane na stranata na tie so se sudrile so pilicijata.
zaev mislam SUGERIRA so toa ne se sudruvajte so policija.
dali institucionalno e prekrsena postapkava, moe mislenje deka ne e. spored toa sekakov vid na nasilstvo ke snosi i politicka odgovornost na toj so go pokrenal.

p.s. do site tuka koi go stitat zaev konkretno za slucajov za sto e obvinet, so prajme ako go osudat za vinoven??????
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Едно прашање
Дали Струмица влезе во втората фаза на децентрализација?
Одговорот е НЕ, а знаете зашто
затоа што не го има исполнето првиот услов, а тоа е општината да е чиста од долгови
Епа доста ви е сега за сега да ја дознаете успешноста на зајчето
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Е многу смешно!!! Сите плачат ти се смееш. Имај малку барем чуство
За што бе чувство..за изрежирана работа и одглумени солзи..ајде бе
И тие што се на улица, сите ли имаа увид во документацијата па знаат што се случувало, кој на кого и како?
Ај немој да бидете смешни.....
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.400
Поени од реакции
21.963
Се нервирам кога гледам дека една политичка партија троши енергија за блокирајне на правните институции наместо да се посвети на вистинската задача што еден дел од народот и ја даде, да седит во парламентот и да биде добра опозиција.

А дали ова е инструирано од власта или не, не знам за таква проценка ми фалат информациите и мислам на сите нас овде. Во Македонија одма сите викаат дека све било партиски наместено итн но толку малку имаме верба во судството? Тоа е жалосно.

Кој сме пак ние да одлучиме дали Заев е крив или не, ние што немаме никакви информации за доказите што вероватно постојат?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Едно прашање
Дали Струмица влезе во втората фаза на децентрализација?
Одговорот е НЕ, а знаете зашто
затоа што не го има исполнето првиот услов, а тоа е општината да е чиста од долгови
Епа доста ви е сега за сега да ја дознаете успешноста на зајчето
Абе Влатко зошто шириш дезинформации Струмица беше на второ место рангирана од 80 општини за втората фаза на децентализација.И е влезена во втората фаза на децентрализација и е прва општина во РМ со ИСО стандард ако не ти е јасно да ти објаснам.
Општина Струмица нема денар долг и е најбогата општина во РМ.
Не знам зошто лажеш и која ти е целта.
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
uste toa fali da se sudrat so policija i slucajno sdsm da zastane na stranata na tie so se sudrile so pilicijata.
zaev mislam SUGERIRA so toa ne se sudruvajte so policija.
dali institucionalno e prekrsena postapkava, moe mislenje deka ne e. spored toa sekakov vid na nasilstvo ke snosi i politicka odgovornost na toj so go pokrenal.

p.s. do site tuka koi go stitat zaev konkretno za slucajov za sto e obvinet, so prajme ako go osudat za vinoven??????
Кога протестираше сдс пред основен суд никој не излезе да проговори за обвинението(а полни се со професори од правен факултет)туку се се сведе на политичка демагогија,репресирана жална опозиција итн.А тоа е така затоа што обвинението е најверојатно издржано.Целиов театар што се случува во позадина е дека есдесето е исплашено бидејки не е навикнато да одговара за криминал и затоа толку жестоко запиња. Вчера Бучко,денес Заев утре којзнае кој?

П.С. Не подржувам култ спрема личности,секој што направил криминал треба да одговара без разлика на партиски,етнички или било какви други припадности.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Pred vreme ne treba nisto da se komentira,bi bilo steta zosto narodot od Strumica go saka zosto gradot go napravil poubav od Skopje
Не говори во множина и јас сум од Струмица и не го сметам за светец .

Има закони и правила на игра
anche a inferno abbiamo regole

Ако е толку чист ќе биде маж и ќе му каже на народот да си оди дома и да чека судење .

Нека судењето биде јавно ако е уште поголем маж.

realen_07 си зимам право да те прогласам за најголемиот партиски војник на форумот...

Жал ми е не сум човек кој Струмица ја гледа низ фото шоп

mite84 Струмица никогаш не е ни била во долг

Јас не сеќавам Струмица да е била некогаш по назад од другите општини.

Парите како идат така и си одат

П.С. Не подржувам култ спрема личности,секој што направил криминал треба да одговара без разлика на партиски,етнички или било какви други припадности.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Бар не заврши како Мијалков или како Поштарот или пак како Тарчуловски, Бошковски.
Дали си се запрашал таа мајка како плаче ?
Овој е жив, ќе си се докажува, ако лапнал паричка ќе одговара, ако не ете ти го новиот лидер на СДСМ.

Доста ми ги изедначувате функционерите на СДСМ со државотворноста на Македонија.
Аманте немојте, ми се гади.
Ја поминав 1991 со сите бури и ветрови лузни имам во душава и на секоја лузна стои печатот на СДСМ и Киро Глигоров.

А да за Љубчо Георгиевски.
Голем визионер и лидер во критичните моменти за независноста за Македонија, но на крај човекот ја предаде Македонија, предавник е.

Дали Вие ќе ќажете Бранко и Киро се предавници ?


Љубчо беше што беше визионер, лидер во критични моменти, и се останато, на крајот испадна предавник,да се спаси се продаде на бугарската кауза..Разликата меѓу него и К.Г. е што Љубчовото предавство го сноси сам на свој грб, и државата не пропати поради тоа што се направи бугарин..Додека пак предавството на Киро го чувствуваме ден денешен, фиром, знаме...итн...
Dva posta koi za mnogumina diskutanti na forumov treba da stanat "oche nash".
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Незнам како испаднало дечкото сам да се предаде.Мислам дека тоа е многу паметен потег,пошто со толпана,ке имаше љом,што би било погубно.
Друго,реално,кој бил у Струмица видел дека стварно изглеа топ,али,кој и да бил видел дека 70% од регистрациите на паркинзите се со странски таблици (и не зборам за бугарски,туку за европски) што реално значи дека многу пари се влеваат во Струмица од страна,гастрбајтерски пари (не за џабе Пијаченца ја викаат Струмиченца и Луцерн и да не редам натаму)
А за тоа дека Заев само си ја вршел работата заради тоа што мора,тоа е случај со сите градоначалници,ама не си ја вршат работата.
И уште нешто,штом советот заседавал 6 саата,скоро сум сигурен дека 10000 пати ги поминале доказите,и дека ако не го осудат,тоа ќе биде огромен удар за политиката на вмро.
И сл...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Инаку Горде е забележана на Пластичарската улица како разгледува кофи за вода,а доброупатени извори велат дека се интересирала за цела “серија“ кофи по набавна цена,инсистирала бојата да им биде плава а се интересирала и дали може за иста цена да добие наштампана цветна апликација на кофите.:vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.668
Поени од реакции
5.350
Инаку Горде е забележана на Пластичарската улица како разгледува кофи за вода,а доброупатени извори велат дека се интересирала за цела “серија“ кофи по набавна цена,инсистирала бојата да им биде плава а се интересирала и дали може за иста цена да добие наштампана цветна апликација на кофите.:vozbud:
До каде ќе оди твојата иронија?Стварно не знам..Од дигањето во облаци дека си „необоен“ партиски, постов твој докажува сосем спротивно..Едноставно, од кај си толку информиран дека Заев не мател зделки, не грабал, не фалсификувал?Или личен советник си му?Ајде одговори ми, толку ли си сигурен дека ЗЗ нема направено матна зделка, или повторно ќе се ваѓаш со пост од типот, зошто другите не се затвораат!Темава е за Заев, и очекувам директен одговор, на прашањето..Дали си сигурен дека Заев е чист, и е неправилно обвинет?

btw Не признавам одговор со Д&Д коалиција, планови Мојсеј 2, 3 или 50, или ништо поврзано со евреите..:smir:


 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
ајде ајде и на вмро ќе му дојди крајот... ќе видиме тогаш КАКО ќе биде уапсен Никола Груевски - тогаш со релевантни докази... не само за сегашното владеење, него го чека и судење за многу негови потписи кои ги ставил ќе ја напоменам и криминалната купо продажба на ОКТА и МАкедонски Телекомуникации од времето на Љубчо, како и давањето лиценци за фискални апарати на само 3 компании - сите блиски до НИКОЛА ГРУЕВСКИ.

Но и многу случки кои денес изгледаат вака розово - но тогаш многу темно. Некој ќе одговара за 50 милиони евра потрошени на рекламни спотови, патриотски фискални сметки (неколку милиони евра), земјиштето продадено кај хотелот ХЛХ зад Рамстор, чудниве апсења, милионите кои ги добиле од Џонсон Контролс, милионите кои ги потрошиле за Џонсон Мети и тн тн
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ајде ајде и на вмро ќе му дојди крајот... ќе видиме тогаш КАКО ќе биде уапсен Никола Груевски - тогаш со релевантни докази... не само за сегашното владеење, него го чека и судење за многу негови потписи кои ги ставил ќе ја напоменам и криминалната купо продажба на ОКТА и МАкедонски Телекомуникации од времето на Љубчо, како и давањето лиценци за фискални апарати на само 3 компании - сите блиски до НИКОЛА ГРУЕВСКИ.

Но и многу случки кои денес изгледаат вака розово - но тогаш многу темно. Некој ќе одговара за 50 милиони евра потрошени на рекламни спотови, патриотски фискални сметки (неколку милиони евра), земјиштето продадено кај хотелот ХЛХ зад Рамстор, чудниве апсења, милионите кои ги добиле од Џонсон Контролс, милионите кои ги потрошиле за Џонсон Мети и тн тн
Си го заборавил најбитното....кој ја предаде Македонија и државното име и идентитетот


:tv:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Gleda nekoj, nekade, nekoja kofa so voda ????? :)
Инаку Горде е забележана на Пластичарската улица како разгледува кофи за вода,а доброупатени извори велат дека се интересирала за цела “серија“ кофи по набавна цена,инсистирала бојата да им биде плава а се интересирала и дали може за иста цена да добие наштампана цветна апликација на кофите.:vozbud:
Користете куртон ,да не ни се роди форумско мариовче.Дали е истоумие, или едноумие .?????Или исти работни налози од базата :icon_bigg
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
До каде ќе оди твојата иронија?Стварно не знам..Од дигањето во облаци дека си „необоен“ партиски, постов твој докажува сосем спротивно..Едноставно, од кај си толку информиран дека Заев не мател зделки, не грабал, не фалсификувал?Или личен советник си му?Ајде одговори ми, толку ли си сигурен дека ЗЗ нема направено матна зделка, или повторно ќе се ваѓаш со пост од типот, зошто другите не се затвораат!Темава е за Заев, и очекувам директен одговор, на прашањето..Дали си сигурен дека Заев е чист, и е неправилно обвинет?

btw Не признавам одговор со Д&Д коалиција, планови Мојсеј 2, 3 или 50, или ништо поврзано со евреите..:smir:


Абе истрагата ќе покаже дали Заев бил крив или прав,само не знам зошто не го притворија уште првиот пат,или чекаа да поефтинат кофите,инаку Струмица како град најмногу напредува одкако сеуште нефатениот арамија Заев е градоначалник,тоа е факт.Единствено се чудам зошто на Прилепскиов градоначалник не му се случуваат слични работи кога се знае дека сите тендери во општината ги добиваат неговите кумови,ако за тендери се рачунаат неколкуте фонтани и префарбувања на игралишта низ градот и се разбира неизбежното поплочување тротоари со поставување на легнати џандари на секој 100 метри,од кој градов се претвори во полигон за одржување на мото-крос натпревари.:toe:

ајде ајде и на вмро ќе му дојди крајот... ќе видиме тогаш КАКО ќе биде уапсен Никола Груевски - тогаш со релевантни докази... не само за сегашното владеење, него го чека и судење за многу негови потписи кои ги ставил ќе ја напоменам и криминалната купо продажба на ОКТА и МАкедонски Телекомуникации од времето на Љубчо, како и давањето лиценци за фискални апарати на само 3 компании - сите блиски до НИКОЛА ГРУЕВСКИ.
Но и многу случки кои денес изгледаат вака розово - но тогаш многу темно. Некој ќе одговара за 50 милиони евра потрошени на рекламни спотови, патриотски фискални сметки (неколку милиони евра), земјиштето продадено кај хотелот ХЛХ зад Рамстор, чудниве апсења, милионите кои ги добиле од Џонсон Контролс, милионите кои ги потрошиле за Џонсон Мети и тн тн
Тоа нема да важи за премиери и председатели бе,си имаат потпишано џентламенски договор со спротивниот табор и може да страдаат само поситните риби од министер надолу.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom